X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українські літні обряди

Завантажити презентацію

Українські літні обряди

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Одеський навчально-виховний комплекс №49 «Спеціалізована загальноосвітня школа I-III ступенів» Презентація з української літератури на тему: «Українські літні обряди» учениці 10-В класу Курдубановської Вікторії Одеса, 2011 р.

Слайд 2

План Літній цикл - Свята Зелені свята та обряди Свято Івана Купала Жнивські обряди - Зажинки - Жнива День пророка Іллі

Слайд 3

Літній цикл

Слайд 4

Літній цикл, як і весняний, заповнений хліборобськими турботами, насамперед доглядом за посівами, не мав чітко окреслених меж. Він включає такі свята: Русалії Зелені свята (Трійцю) Купайла (Івана Купала) Петрів день Маковія Ілліч день Пантелеймона Цілителя Спаса Богів Лада Ярила Громові свята та ін.

Слайд 5

Зелені свята та обряди

Слайд 6

Зелені Свята перш за все - це свято перемагаючої весни на порозі літа, коли природа ніби святкує з людиною своє відродження.  Святкування починається з четверга. У цей день дівчата йдуть у поля, в левади або ліс і там завивають вінки “на всі святки”.

Слайд 7

Під час святкування дівчата влаштовували спільну їжу, причому обов’язково у ній була яєшня. Яйце, починаючи з Пасхи, проходило крізь усю весняну та літню обрядовість: воно з’являлося як символ зародження нового життя, а коли весна закінчувалася, яйце вживали у вигляді яєшні.