X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Закінчення Коліївщини

Завантажити презентацію

Закінчення Коліївщини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Налякана польська шляхта звернулася до Росії з проханням допомогти придушити гайдамацький рух, бо в червні-липні 1768 р. на Правобережжівже діяло 300 повстанських загонів. Катерина ІІ наказала командувачеві російських військ М.Кречетникові вжити всіх необхідних заходів для придушення повстання.

Слайд 2

Слайд 3

Об‘єднаними силами польської шляхти і російських військ Коліївщину було розгромлено, а з учасниками повстання жорстоко розправлялися. Ватажків повстання М.Залзняка та І.Гонту обманом було заарештовано.

Слайд 4

Слайд 5

Частину гайдамаків та І.Гонту судив польський суд у с.Кодня на Житомирщині. І.Гонті присудили, що страта повинна тривати два тижні. Протягом десяти днів кат здирав із бунтівного сотника пасма шкіри. Одинадцятого дня ухвалено відрубати йому ноги, дванадцятого – руки, тринадцятого – вирвати серце, чотирнадцятого – відрубати голову.

Слайд 6

Слайд 7

Тіло посікли на шматки, щоби потім вивісити на майданах 14 великих міст Правобережжя всім для залякування.Голову було прибито до воріт Могилева.

Слайд 8

Збереглися свідчення самих поляків про поведінку І.Гонти під час його катування. Ворог був вражений, бо жодного стогону не вирвалося з його вуст. -Багато було страчено й учасників повстання (3 тис) -Серпень 1768р.-400 гайдамаків пригнали до Львова і кинули в підземелля міського арсеналу. Перегодом їх використали для спорудження будинку військового коменданта Львова, а затим багатьох полонених розстріляли.

Слайд 9

Дружина і чотири доньки І.Гонти були схоплені, публічно побиті різками і відправлені на заслання. Усе їхнє майно привласнив генерал М.Кречетников.

Слайд 10

Слайд 11

Російський суд покарав повстанців на чолі з М.Залізняком. М.Залізняку присудили 150 ударів, вирвали ніздрі, на лобі й на щоках поставили тавро, заслали до Нерчинська на каторжні роботи.Про І.Гонту і М. Залізняка серед народу ходили легенди: найцікавіша, що М.Залізняк, переодягнувшись у ченця, переховувався в Мотронинському монастирі та невдовзі мав з‘явитися серед повсталих.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Про І.Гонту розповідали, що нібито залишився жити його син, який втік на Волощину і збирався незабаром прийти в Україну, щоб завершити справу, яку розпочав батько. Образи героїв-гайдамаків залишилися в народній пам‘яті Т.Шевченко присвятив боротьбі українського народу проти польської шляхти поему “Гайдамаки”.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України