X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Українська церква. Утворення УАПЦ

Завантажити презентацію

Українська церква. Утворення УАПЦ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сандуленко Людмила Володимирівна вчитель історії та права Фастівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Презентація до курсу за вибором «Українське відродження » 11 клас РозділІІІ Українське відродження як провідна складова демократичної революції 1917-1921рр. Тема: Українська церква. Утворення УАПЦ

Слайд 2

Слайд 3

На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь: навчитесь: обставини утворення УАПЦ; про релігійну політику урядів, що діяли в 1917-1930рр.; час та причини ліквідації УАПЦ. використовувати знання з історії; аналізувати історичні події та їх впливи на релігійне життя; працювати з термінологією.

Слайд 4

Основні дати 1917-1918рр. – діяльність ЦР, 1918р. - Гетьманат, 1918 - 1919р. – Директорія, 1919р. – проголошення УАПЦ, 1930р. – «саморозпуск» УАПЦ терміни релігія, конфесія, патріархат, митрополія, атеїзм, «релігія – опіум для народу»

Слайд 5

Українська Автокефальна Православна Церква (УАПЦ) — незалежна православна церква в Україні та в українській діаспорі Західної Європи й Північної Америки.

Слайд 6

Українська Автокефальна (самоврядна) Православна Церква канонічна (визнана найвищою церковною владою) є правонаступницею Київської митрополії, заснованої після хрещення Київської Русі в 988 році при св. князеві Володимиру Великому.

Слайд 7

Вперше бажання мати цілком незалежну від РПЦ Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ) було висловлене на Подільському та Полтавському єпархіальних з'їздах, що відбулися навесні 1917 р. Наприкінці весни 1917 р. з ініціативи протоієрея Василя Липківського було засновано «Братство воскресіння», яке очолило рух за утворення УАПЦ.

Слайд 8

Слайд 9

З поверненням до Києва у березні 1918р.Центральна Рада не встигла поновити розгляд релігійного питання через складну політичну ситуацію - зміну влади. 29 квітня 1918р. в столиці України встановився гетьманський режим. Павло Скоропадський сприяв відновленню української автокефальної церкви. Проте намагання Всеукраїнської церковної ради та гетьманського уряду домогтися автокефалії для Української Церкви знову наштовхнулися на спротив єпископів-росіян. Замість автокефалії єпископи погодились на автономію від Московського Патріархату.

Слайд 10

Після антигетьманського перевороту та встановлення влади Директорії ідея автокефалії стала перетворюватися в реальність. 1 січня 1919 року був прийнятий «Закон про верховне управління Української Православної Автокефальної Синодальної Церкви». Очолив УАПЦ Василь Липківський

Слайд 11

Влада більшовиків , що встановилася в Україні в березні 1919р. певний час не контролювала релігійні питання, це дало можливість УАПЦ в травні 1920р. проголосити про своє відновлення як помісної церкви,а в жовтні 1921р. в Києві відбувся Перший Всеукраїнський Церковний Собор, який підтвердив автокефалію УАПЦ, та проголосив три основні принципи – автокефалію, соборність, українізацію.

Слайд 12

Але така лояльність тривала не довго. Атеїстичне керівництво більшовицької партії повело наступ на релігію та церкву

Слайд 13

Тисячі священників і віруючих стали жертвами червоного терору. Закривались, нищились храми, монастирі, релігія оголошувалась «опіумом для народу», віруючі ставали неповноправними громадянами. Тричі заарештовували В. Липківського. Загинув у 1938р. Така ж участь спіткала і його наступника, Миколу Борецького.

Слайд 14

Після встановлення «червоного» режиму все священство та активні вірні УАПЦ були заарештовані, заслані та розстріляні НКВД протягом 1930 — 1937 рр. В 1930р. на Надзвичайному церковному соборі було оголошено про саморозпуск УАПЦ.

Слайд 15

У 1942 році архієпископом Полікарпом Сікорським була спроба відродити Українську Автокефальну Православну Церкву була . Та після війни церкву заборонено більшовиками: єпископат і частина духівництва виїхала за кордон, де УАПЦ продовжувала діяти. Подальша діяльність УАПЦ аж до проголошення Україною незалежності, в основному пов’язана з Українською православною церквою США в Європі та Австралії.

Слайд 16

Пригадайте: Що означає термін «автокефалія»? Що таке канонічна церква? Хто такий Василь Липківський? Коли утворилась УАПЦ? Яка влада пропагувала гасло: «Релігія – опіум для народу» і чому? Що таке атеїзм? Чи можна вважати ознакою демократії наявність у державі різних релігійних конфесій? Думку обгрунтуйте.

Слайд 17

Домашнє завдання: Підготувати повідомлення про відновлення УАПЦ в кінці 80-х років. Дати відповіді на питання: Назвіть причини активізації релігійного життя в кінці 80-х років. Які релігійні конфесії проявились у цей період?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України