X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відомості про истеми, які базуються на знаннях

Завантажити презентацію

Відомості про истеми, які базуються на знаннях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема №8 Cистеми, які базуються на знаннях

Слайд 2

Системи, які базуються на знаннях Knowledge-based systems. В найбільш широкому розумінні будь-яка система штучного інтелекта повинна спиратися на знання. У більш вузькому розумінні нас цікавлять інтелектуальні інформаційні системи. Ще більш вузьке розуміння систем, які базуються на знаннях – експертні системи.

Слайд 3

Бази знань База знань (БЗ) - сукупність знань, записаних у деякому формалізованому вигляді на основі тієї чи іншої мови подання знань, що зберігається в пам’яті інформаційної системи. Система управління базою знань - сукупність засобів, які дозволяють зберігати знання в БЗ, отримувати інформацію з БЗ та маніпулювати знаннями.

Слайд 4

Експертні системи Один з найбільш просунених напрямків у теорії та практиці ШІ. Експертні системи (ЕС) - це системи, які акумулюють знання висококваліфікованих фахівців (експертів) у даній предметній області та призначені для вирішення типових задач і для консультацій у цій області. В основі роботи типової ЕС лежить дедуктивне логічне виведення.

Слайд 5

Експертні системи: важливі риси Акумулюють знання експертів. ЕС повинні пояснювати хід розв’язку задачі, зокрема - відповідати на запитання “як” (як система прийшла до такого висновку) і “чому” (для чого ЕС задає користувачеві те чи інше питання). ЕС, як правило, отримують знання в готовому формалізованому вигляді. Є системи, в яких у тій чи іншій мірі реалізовані алгоритми машинного навчання, пошуку закономірностей, але для більшості ЕС це не характерно. “Універсальну” ЕС створити неможливо. Але існують “оболонки”, тобто “пусті” ЕС, які реалізують функції, характерні для типових ЕС, але не наповнені конкретним вмістом.

Слайд 6

ЕС: деякі застосування Існує значна кількість ЕС, в т.ч. комерційного спрямування в таких галузях, як юриспруденція, податкова справа, оцінка фінансових ризиків, проектування машин і механізмів та ін. Історично перші (початок 60-х років) - MYCIN (для діагностики інфекційних захворювань) та PROSPECTOR (для пошуку корисних копалин).