X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
У пошуках Краси

Завантажити презентацію

У пошуках Краси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

У пошуках Краси Красо! Чи з неба ти… Ш.Бодлер Дозвольте ж біля вас я поживу красою П.Верлен

Слайд 2

Урок додаткового читання “Літературний вівторок” у Стефана Малларме. В колі художників – імпресіоністів Едуард Мане, Клод Моне, Каміль Піссарро, Огюст Ренуар. Поети П.Верлен, А.Рембо.

Слайд 3

Завдання Розкрийте сутність поняття символізму. Назвіть філософів, які вплинули на розвиток символізму? Хто вперше обґрунтував поняття символізму? Назвіть представників символізму в літературі. Розкрийте сутність поняття імпресіонізму. Хто з художників та композиторів творив у стилі імпресіонізму? Назвіть представників імпресіонізму в літературі.

Слайд 4

Едуард Мане Портрет Стефана Малларме “Він випромінює дружбу двох великих умів; в цій картині немає місця недолікам і слабкостям людської вдачі. Тут таємнича сила натхнення і пронизлива точність, яка творить думки і форми. Одухотворення, сумніви і щирість засновані на уявленні про те, що є людина…” Ж. Батай

Слайд 5

Едуард Мане 1.Гвоздики і клематиси в кришталевій вазі 2.Бар в Фолі-Бержер (фрагмент)

Слайд 6

Гюстав Моро Орфей на могилі Еврідики

Слайд 7

Вальтер Крейн Коні Нептуна

Слайд 8

Уільям Блейк Створення світу

Слайд 9

Анрі Мартін. Орфей Олександр Сеон. Відчай Орфея

Слайд 10

Поль Гоген. Натюрморт з соняхами. Таїтянка.

Слайд 11

Клод Моне

Слайд 12

Клод Моне Враження. Схід сонця

Слайд 13

Клод Моне Бульвар Капуцинів у Парижі

Слайд 14

Клод Моне Копиця сіна біля Живерні Копиця сіна в кінці літа

Слайд 15

Клод Моне Руанський собор в ранковому сонці. Руанський собор в сонці

Слайд 16

Каміль Піссарро

Слайд 17

Каміль Піссарро Фруктовий сад в Понтуазе

Слайд 18

Каміль Піссарро Эрмітаж в Понтуазе

Слайд 19

Каміль Піссарро Червоні покрівлі

Слайд 20

Каміль Піссарро Бульвар Монмартр

Слайд 21

Огюст Ренуар

Слайд 22

Огюст Ренуар Бал в Мулен де ля Галетт

Слайд 23

Огюст Ренуар Парасольки. Портрет Жанни Самарі

Слайд 24

О.Ренуар Двоє дівчат біля піаніно

Слайд 25

О.Ренуар Танці в Буживалі. Танці в селі. Танці в місті.

Слайд 26

“Поезія одночасно слово і Музика… Словом вона промовляє і мислить. Музикою співає і марить.” С.Мерріль

Слайд 27

Символізм (гр. symbolon — знак, символ, ознака) — одна з течій раннього модернізму, в якій замість художнього образу, котрий відтворює певне явище, застосовується художній символ, що є знаком мінливого «життя душі» і пошуку «вічної Істини».

Слайд 28

Символізм Виник у Франції в 60—70-ті роки XIX ст., звідки поширився в інші країни. Термін запропонував французький поет Ж. Мореас у статті «Символізм» (1886). Домінуючою ознакою нової тенденції він вважав вияв «прихованої близькості до первісних ідей», підкреслюючи, що мистецтво прагне втілити ідею в чуттєву форму, перетворити первинні емоції на лінії, кольорові плями, звуки, яким надається символічного значення. З погляду автора статті, художнику-символісту треба малювати не предмет, а ефект, який той створює, а поету — оспівувати не образ, а враження й почуття, що викликає у митця.

Слайд 29

Символізм ґрунтується на cформульованому Ш. Бодлером законі «відповідностей», розімкнутих у безмежний, постійно оновлюваний світ, де відбувається «активне само творення внутрішнього на зовнішнє», їх синтез. Символісти вважали; що сутність світу не можна пізнати з допомогою раціоналістичних способів. Вона доступна лише інтуїції і розкривається тільки на ірраціональній основі — через натяк, осяяння.

Слайд 30

Ж. Мореас писав, що символічна поезія — ворог «об'єктивного опису», оскільки конкретні явища для неї — лише видимість. В основу естетичної системи символізму покладено символ як засіб уникнення повсякденності, досягнення ідеальної сутності світу — Краси.

Слайд 31

Художній символ наводить людину на думку про існування ідеального начала, недоступної для звичайного пізнання світу «сфери таємничого» (С. Малларме), «невидимих і фатальних сил» (М. Метерлінк). Слово у символістів — натяк, образ — загадка. Великий вплив на розвиток естетичної концепції символізму справив німецький романтизм, філософія А. Шопенгауера, Ф. Ніцше, В. Соловйова.

Слайд 32

У Франції найвідомішими представниками символізму були П. Верлен, А. Рембо, С. Малларме; у Бельгії — М. Метерлінк, Е. Верхарн; у Німеччині — С. Геогре; в Австрії — Р. М. Рільке, Г. Гофмансталь; у Росії — В. Брюсов, А. Бєлий, О. Блок та ін. В Україні символізм представляла ціла плеяда талановитих поетів («Молода муза », «Українська хата » та ін.)

Слайд 33

Символізм у живопису Символізм об'єднує художників, різних і несхожих, для яких головне одне - вони шукають абсолют у людській душі та у підсвідомості. Символісти намагалися створити новий, синтетичний напрям у мистецтві, що обєднує в собі живопис, літературу і музику. Гюстав Моро, Уільям Блейк, Анрі Мартін, Вальтер Крейн, Олександр Сеон.

Слайд 34

Імпресіонізм (фр. Impression-враження) — течія раннього модернізму, яка відзначається ушляхетненим, витонченим відтворенням особистісних вражень і спостережень, мінливих миттєвих відчуттів і переживань.

Слайд 35

Сформувався у Франції у другій половиш XIX ст., насамперед у живопису (назва походить від картини К. Моне «Імпресія. Схід сонця», 1873). Найвідоміші представники — художники К. Моне, Е. Мане, О. Ренуар, Е. Дега та ін. — вважали своїм головним завданням найприродніше зображення зовнішнього світу, витончену передачу своїх миттєвих вражень і настроїв. «Я малюю зараз те, що відчуваю»,— зізнавався К. Піссарро.

Слайд 36

Імпресіонізм став плідним напрямком і в музиці (М. Равель, К. Дебюссі, М. де Фалья, Дж. Пуччіні С. Скотт та ін.). У літературі представниками імпресіонізму були брати Гонкури, А. Доде, Гі де Мопассан, П. Верлен (Франція), С. Цвейг, А. Шніцлер (Австрія), С. Віткевич, С. Жеромський (Польща), М. Коцюбинський, М.Вороний (Україна) та ін. У поезії імпресіонізм близький символізму.

Слайд 37

Завдання Розкрийте сутність поняття символізму? Назвіть філософів, які вплинули на розвиток символізму? Хто вперше обґрунтував поняття символізму? Назвіть представників символізму в літературі? Розкрийте сутність поняття імпресіонізму? Хто з художників та композиторів творив у стилі імпресіонізму? Назвіть представників імпресіонізму в літературі?

Слайд 38

Творче завдання Гімн Красі! Що ж таке Краса? Чи вдалося митцям знайти Красу?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика