X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про комп'ютерні віруси

Завантажити презентацію

Поняття про комп'ютерні віруси

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Під комп’ютерним вірусом розуміють програми або елементи програм, які несанкціоновано проникли в комп’ютер з метою нанесення шкоди. Відмінною особливістю цих програм являється їх здатність до самотиражування.

Слайд 3

Всі віруси можна об’єднати в основні групи: Завантажувальні віруси (boot – віруси) — інфікують завантажувальні сектори жорстких дисків і дискет, розміщуючи в нім команди запуску на виконання самого вірусу, який знаходится в іншому місці комп’ютера. Файлові віруси — заражають виконувані файли (з розширенням .com, .exe, .sys), шляхом дописування своєї основної частини («тіла») в кінець програми, «голови» - в її початок. Вірус, який знаходиться в пам’яті, заражає будь-який завантажений після цього виконуваний файл. Завантажувально-файлові віруси заражають як код завантажувальних секторів, так і код файлів. Мережеві віруси.

Слайд 4

Завантажувальні віруси (boot – віруси) Макро-віруси. Заражає файли документів, наприклад текстові документи. Після заватаження зараженого документу постійно знаходиться в оперативній пам’яті до закриття документу. «Хробак». це програма, яка тиражується на жорсткому диску, в пам’яті комп’ютера і розповсюджується по мережі. Особливістю хробаків є те, що вони не несуть в собі ніякого шкідливого навантаження, крім саморозмноження, метою якого являється засмічування пам’яті, і як наслідок, сповільнення роботи операційної системи.

Слайд 5

Перелік ще деяких файлово-завантажувальних вірусів. Поліморфізм. Більшість вірусів, створених раніше, при саморозмножені ніяк не змінються, так що «нащадки» являються абсолютно точною копією «пращура», що і дозволяє легко їх знаходити по характерній для кожного послідовністю байтів «Стелс» - технологія. Цей термін з’явився по аналогії з назвою технології розробки американського бомбардувальника, невидимого на екрані радара. Стелс-вірус, який знаходиться в пам’яті комп’ютера, перехоплює майже всі вектори переривання . В результаті при спробі контролю довжини зараженого файлу ДОС видає стару, «правильну» довжину замість істинної. «Логічні бомби». Така програма добавляється до корисної програми і «дрімає» в ній до визначеного часу. Коли покази системного лічильника часу комп’ютера стануть рівними встановленному програмістом значунню годин, хвилин і секунд, відбувається якась руйнівна дія, наприклад, форматування вінчестера. Це один з розповсюджених варіантів помсти ображених програмістів своєму керівництву. Програми-вандали. Самий простий спосіб нашкодити всім і вся. Пишеться програма-руйнівник (наприклад, форматувальник вінчестера), їй дається назва, така як у іншої, корисної програми і вона розміщується в якості «обновленої версії». Нічого не підозрюючий користувач «скачує» її на свій комп’ютер і запускає, а в результаті - втрачає всю інформацію на жорсткому диску.