X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поліетилен як представник полімерів

Завантажити презентацію

Поліетилен як представник полімерів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Після опрацювання теми ви зможете: Складати й пояснювати молекулярну, електронну та структурну формули поліетилену та його елементарної структурної ланки. 2. Характеризувати склад,структуру, фізичні та хімічні властивості поліетилену. 3. Наводити приклади застосування поліетилену. 3. Встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між складом, будовою, властивостями і застосуванням поліетилену. 3. Обґрунтовувати застосування та роль у природі поліетилену його властивостями.

Слайд 4

• Які речовини є полімерами?

Слайд 5

Батьком науки про полімери вважається німецький хімік Герман Штаудінґер. 1920 опубліковує він у доповідях німецького хімічного товариства статтю, яка засновує сучасну науку про поімери. У 1924-1928 слідують роботи про будову полімерів, які заклали основи сьогоднішнього уявлення про цей клас сполук У 1953 році за свої роботи Герман Штаудінґер отримує нобелівську премію.

Слайд 6

Італійський вчений Джуліо Натта базаючьсь на роботах Ціґлера розробив таку саму методику виробництва поліпропілену. Ціґлер і Натта отримали за свої роботи у 1963 році нобелівську премію. Роботи Поля Флорі та Мавріція Гуґґінса заклали основи теорії поведінки полімерів у розчинах, сумішах та їх кристалізації. На початку 1950-х років відкриває німецький хімік Карл Ціґлер, що каталізатори на основі алюміній алкінів та тетрахлориду титану дозволяють полімеризувати етен в поліетилен вже при кімнатній температурі. До цього полімеризували етен при високому тиску в стальних автоклавах. Добутий таким чином поліетилен мав інші властивості та більш вищий ступінь впорядкування.

Слайд 7

Утворення полімеру шляхом послідовного сполучення молекул мономера називають полімеризацією. Приміром, за підвищеної температури й тиску в присутності каталізатора десятки й сотні тисяч молекул етилену можуть з'єднуватися між собою в довгі ланцюги. Опис цього процесу на мікрорівні представлено на малюнку

Слайд 8

Застосуйте свої знання й уміння 1.Виберіть формулу поліетилену: А [-СН2 - СН2-]n; Б [-СН = CН-]n; В [СН3 - СН3]n; Г [= СН-СН =]n. 2.Виберіть елементарну структурну ланку поліетилену: А -СН2 - СН2-; Б -СН = СН-; В - СН2-; Г СН2 = СН2. 3. Виберіть правильне твердження. Мономером поліетилену є: А Метан; Б Етан; В Етилен; Г Парафін. 4. Виберіть характеристики поліетилену: А Різкий запах; Б Діелектрик; В Токсичний; Г Масний на дотик; Д У тонких плівках прозорий; Е Хімічно стійкий. 5. Назвіть властивості поліетилену, які зумовили його застосування як матеріалу для виготовлення: а) обкладинок для зошитів і підручників; б) штучних суглобів; в) одноразових шприців; г) кожухів дротів; г) одноразового посуду; д) каністр для хімічних реактивів. 6. Нестійкість до сонячної радіації, особливо УФ-випромінювання, один з експлуатаційних недоліків поліетилену. Поясніть, для чого в деякі види поліетилену навмисно добавляють речовини, які пришвидшують його розкладання під дією світла. 7. Виберіть найраціональніший спосіб утилізації відходів поліетилену. А Спалювання; Б Захоронення на звалищах; В Рециклізація; Г Подрібнення і скидання у водойми. 8. Назвіть прості буденні дії, які має виконувати кожна цивілізована людина аби зменшити забруднення довкілля відходами поліетилену.

Слайд 9

5. Назвіть властивості поліетилену, які зумовили його застосування як матеріалу для виготовлення: а) обкладинок для зошитів і підручників; б) штучних суглобів; в) одноразових шприців; г) кожухів дротів; г) одноразового посуду; д) каністр для хімічних реактивів. 6. Нестійкість до сонячної радіації, особливо УФ-випромінювання, один з експлуатаційних недоліків поліетилену. Поясніть, для чого в деякі види поліетилену навмисно добавляють речовини, які пришвидшують його розкладання під дією світла. 7. Виберіть найраціональніший спосіб утилізації відходів поліетилену. А Спалювання; Б Захоронення на звалищах; В Рециклізація; Г Подрібнення і скидання у водойми. 8. Назвіть прості буденні дії, які має виконувати кожна цивілізована людина аби зменшити забруднення довкілля відходами поліетилену.

Слайд 10

§ 25 1. Опрацювати текст параграфа 25, прочитати, повторити терміни та правила. 2. Скласти список речовин , що виготовлені із поліетилену в своему доміу своєму домі.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія