X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Медична географія

Завантажити презентацію

Медична географія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичні особливості розвитку медичної географії Семінарське заняття 1.

Слайд 2

Питання для обговорення Зародки медико-географічних знань як важливий етап розвитку медичної географі. Накопичення медико-географічних знань у цехах цирульників (ХІІ-ХVст.), в парафіяльних братствах (XVI-XVII ст.), в медичних школах (XVIIІ ст.). Військово-медична справа і медична географія (ХІХ ст.). Земський етап розвитку медичної географії. Основні надбання та розвиток медичної географії у дореволюційний період. Особливості розвитку медико-географічних досліджень у 20 – 30 рр., воєнні та післявоєнні роки ХХ ст. Сучасний етап розвитку медичної географії – проблеми та перспективи.

Слайд 3

Здавна було замічено, що багато хвороб людини зустрічаються лише у визначених частинах земної кулі, виникають після контакту з певними видами рослин і тварин, що живуть у конкретних природних умовах. Так, наприклад, жовта лихоманка зустрічається в країнах Південної Америки й Африки, лейшманіоз з'являється тільки в жарких країнах, зокрема в Середній Азії і Закавказзі, холера - в Індії і найближчих до неї країнах Азії і т.д. Навіть хвороби, розповсюджені повсюдно, в одних районах зустрічаються частіше, ніж в інші.

Слайд 4

Становлення медичної географії як науки охоплює тисячоріччя; воно залежало від розвитку багатьох інших наук, насамперед від географії і медицини, а також від фізики, хімії, біології й ін. Кожне нове відкриття, досягнення в цих областях знання сприяло розвитку медичної географії, її змісту.

Слайд 5

Перші представлення про вплив природних і соціально-економічних факторів на здоров'я людей почали формуватися ще в далекій давнині, про що свідчать дані археології, елементи медичної діяльності, відбиті в мові, народному епосі, а також у творах мистецтва, що згадують різноманітні хворобливі стани і медичну допомогу при них, що збереглися древні писання.

Слайд 6

В епоху середньовіччя характерними є ріст міст, у яких відзначалися висока щільність населення, антисанітарні умови, низький рівень медичної допомоги хворим. Усе це сприяло масовому поширенню епідемій. Судячи з описів, це були чума, тиф, дизентерія, віспа. Значний розвиток мед