X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Епоха Великих географічних відкриттів

Завантажити презентацію

Епоха Великих географічних відкриттів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Епоха Великих географічних відкриттів. Урок № 4

Слайд 2

Закінчіть фрази: • У «Книзі про різноманітність світу» Марко Поло описав свої подорожі територією... • На початку Середньовіччя головні центри географічного пізнання світу зміщуються з Європи до... • Один із видатних арабських мандрівників — ... • У Північній Європі подорожі на значні відстані здійснювали войовничі племена... • Сухопутний торговий шлях, що з’єднував країни Європи з Китаєм, називають...

Слайд 3

«Відстрочена відгадка» Численні відкриття, які сьогодні називають Великими географічними відкриттями, а час, що відповідає цим відкриттям,— епохою Великих географічних відкриттів. Які ж відкриття та чому заслужили таке почесне звання? Відповісти на це питання ви зможете, якщо «помандруєте» разом з відважними мореплавцями до незвіданих земель...

Слайд 4

Під час подорожей результати необхідно обов’язково записувати, щоб нічого не забути. У моряків це зазвичай судовий журнал або щоденник подорожі. Свій щоденник подорожей ми назвемо «Етапи Великих географічних відкриттів». Тож вирушаймо!

Слайд 5

Епоха Великих географічних відкриттів Подорожі португальців, їх роль у відкритті нових земель (Генріх Мореплавець, Бартоломеу Діаш). Відкриття Америки Х. Колумбом.

Слайд 6

Мета:  продовження формування знань про розвиток географічних відкриттів і досліджень; розширення та поглиблення знань про історію пізнання Землі; розвиток комунікативних навичок, умінь працювати з різноманітними джерелами географічних знань.

Слайд 7

Очікувані результати. Після цього уроку ви зможете: розповісти про мету та учасників подорожей епохи Великих географічних відкриттів; аналізувати карти маршрутів їх подорожей; називати позитивні й негативні наслідки піратства; складати стисле повідомлення про відкриття Америки X. Колумбом.

Слайд 8

Розгорнутий план уроку Підготовка таблиці до виконання практичної роботи № 2 «Етапи Великих географічних відкриттів». Генріх Мореплавець та його заслуги в підготовці подорожей. Подорож Бартоломеу Діаша вздовж берегів Африки Глобус Мартіна Беґайма. Подорож Христофора Колумба. Відкриття європейцями морського шляху до Індії, подорож Васко да Ґама.

Слайд 9

Як ви думаєте? Навіщо європейці шукали шлях до Індії? Чому європейці потребували саме морського маршруту? Які два основні морські шляхи можливі з Європи до Індії? Чому ці шляхи дістали назви східний і західний?

Слайд 10

Завдання — знайти на карті Іспанію та Португалію (Піренейський півострів) та Індію (півострів Індостан) і визначити можливі морські маршрути з Європи до Індії.

Слайд 11

Генріх Мореплавець Португальський принц, хоча він майже не плавав по морю, але завдяки завзятості та натхненню цієї людини було здійснено багато великих відкриттів.

Слайд 12

Слайд 13

Бартоломе у Ді аш ді Новаїш пропав без вісті, імовірно, загинув 29 травня 1500р. один з найславетніших португальських мореплавців-прешовідкривачів, що покоряв води Атлантики вХУстолітті.

Слайд 14

Бартоломеу Діаш та його моряки у страху перед бурею на шляху до Миса Доброї Надії.

Слайд 15

Морська експедиція Діаша 1487-88 р В 1488 році в пошуках морського шляху з Європи до Індії Бартоломеу Діаш першим з європейців обігнув Африку з півдня й відкрив мис Доброї Надії, вийшовши у води Індійського океану.

Слайд 16

Слайд 17

У липні 1497, вирушили на пошуки морського шляху до Індії. Під керівництвом Васко да Гама

Слайд 18

Васко да Гама 8 липня 1497 р. відплив з Лісабона, прагнучи досягти торгових портів Індії. Португальський дворянин – моряк і дипломат - став першим Європейцем, що дістався до Азії морем.

Слайд 19

Перший європеєць, що дістався до Азії морем

Слайд 20

У Португалію він повернувся з сотнями мішків індійських прянощів, які цінувалися в Європі дорожче за золото.

Слайд 21

Христофор Колумб

Слайд 22

Слайд 23

Як і Генріх Мореплавець, Христофор Колумб був наполегливою людиною – він здолав всі перешкоди, і досяг своєї мети. Він теж хотів дістатися Азії морем, але був переконаний, що треба рухатися прямо на захід

Слайд 24

“Нінья”, “Пінта” та “Санта Марія”

Слайд 25

Поміркуйте Які причини обумовили початок епохи Великих географічних відкриттів? Який внесок у підготовку подорожей зробив Генріх Мореплавець? Що мала на меті експедиція X. Колумба? Чому X. Колумб дуже здивувався б, якби дізнався, що відкрив новий материк? Яке значення мало перше навколосвітнє плавання?

Слайд 26

Запитання та завдання Яка з подорожей справила на вас найбільше враження? Свою відповідь обґрунтуйте. Дайте відповідь на запитання 1, 4 і 5 у підручнику нас. 23-24.

Слайд 27

Яких видатних мандрівників епохи Великих географічних відкриттів ви знаєте? Які відкриття вони зробили? Записати в зошит для практичних робіт.

Слайд 28

«Експрес-тест»

Слайд 29

Морський шлях до Індії був відкритий експедицією під керівництвом: а) Васко да Ґама; б) Генріха Мореплавця; в) Бартоломеу Діаша.

Слайд 30

Перша експедиція Христофора Колумба вирушила на пошуки: а) Великого шовкового шляху; б) Америки; в) західного шляху до Індії.

Слайд 31

Відкрита Христофором Колумбом нова частина світу була названа на честь: а) Христофора Колумба; б) Амеріґо Веспуччі; в) іспанської королеви Ізабелли.

Слайд 32

Мис Доброї Надії відкрив мореплавець: а) Бартоломеу Діаш; б) Марко Поло; в) Амеріґо Веспуччі.

Слайд 33

Христофор Колумб назвав відкриті ним землі: а) Америкою; б) Вест-Індією; в) Новим Світом.

Слайд 34

Проблема Якби від вас залежало, яку назву одержать землі Нового світу, що б ви обрали: «Колумбія» чи «Америка»? Чому? Обґрунтуйте свою думку.

Слайд 35

Творча лабораторія Порівняйте сучасний глобус і глобус Мартіна Беґайма. Виділіть риси подібності та відмітності. Сформулюйте причину виникнення знайдених відмінностей. Використовуючи карту атласу, позначте на контурній карті маршрути подорожей Бартоломеу Діаша, Васко да Ґама, Христофора Колумба.

Слайд 36

Висновки • Народженню епохи Великих географічних відкриттів сприяло бажання європейців отримати прянощі й золото, розширити земельні володіння. • Першим із європейців берегів Америки в 1492 р. досяг Колумб, який до кінця свого життя був переконаний, що відвідав Індію. • Східний морський шлях до Індії відкрила експедиція Васко да Ґама.

Слайд 37

Домашнє завдання • Опрацювати текст підручника. • Письмово скласти до тексту параграфа п’ять репродуктивних запитань. • Поміркувати, які риси характеру повинен мати мандрівник. • Дібрати та підготувати матеріали про Френсіса Дрейка.

Слайд 38

Дякую за увагу. Бажаю успіхів при вивченні нових тем!

Слайд 39

Презентація створена з допомогою Інтернет – ресурсів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія