X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Закон збереження механічної енергії

Завантажити презентацію

Закон збереження механічної енергії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Закон збереження механічної енергії Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

У всіх видів енергії є загальна властивість: енергія нізвідки не виникає й нікуди не зникає, вона лише переходить із одного виду в інший або від одного тіла до іншого. Це твердження називається законом збереження енергії. Потенціальна енергія піднятого над поверхнею землі м’яча перетворилася на кінетичну енергію м’яча, що рухається. Якщо знехтувати опором повітря, то сума кінетичної й потенціальної енергій падаючого тіла залишається незмінною, тобто механічна енергія тіла зберігається.

Слайд 3

Слайд 4

Mеханічна енергія зберігається, якщо можна знехтувати тертям, тобто коли на тіло діють тільки сила ваги й сили пружності. Це твердження називають законом збереження механічної енергії. Збереження механічної енергії не означає збереження кінетичної й потенціальної енергій окремо: так, при падінні тіла його потенціальна енергія перетворюється в кінетичну, а при коливаннях маятників потенціальна й кінетична енергії неодноразово перетворюються одна в одну. Суму потенціальної й кінетичної енергії тіла називають його повною механічною енергією Е:

Слайд 5

Після відпускання вантажу пружина стискується. Енергія з потенціальної під дією сили пружності перейшла в кінетичну й потенціальну під дією сили ваги.

Слайд 6

Відхилимо кульку на нитці вправо й відпустимо. Енергія з кінетичної перейшла в потенціальну енергію й навпаки.

Слайд 7

Перетворення енергії з одного її виду в інший й одночасно перехід від одного тіла до інших: кінетична енергія всього поїзда перетворювалася у внутрішню енергію його гальміних колодок, коліс і навколишнього повітря.

Слайд 8

1. Які перетворення енергії відбуваються при падінні тіла за відсутності опору повітря? 2. Які перетворення енергії відбуваються під час руху каменя, кинутого угору? 3. За якої умови зберігається механічна енергія? 4. Які перетворення енергії відбуваються за наявності тертя? Питання

Слайд 9

Задачі 1. Хлопчик на санях спускається з гірки висотою 10 м. Чому б дорівнювала швидкість саней наприкінці спуску, якби механічна енергія під час спуску зберігалася?

Слайд 10

2. Тіло вільно падає з висоти 10 м. Яка його швидкість на висоті 6 м над поверхнею Землі? Яка його швидкість у момент падіння на землю? 3. Автомобіль масою 2 т загальмував і зупинився, пройшовши шлях 50 м. Визначте роботу сили тертя й зміну кінетичної енергії автомобіля, якщо дорога горизонтальна, а коефіцієнт тертя дорівнює 0,4.

Слайд 11

Поміркуй 1. Шайба скочується із крижаної гірки, потрапляє на асфальт і зупиняється. Які перетворення енергії відбуваються при цьому?

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Завдання для самостійної роботи 1. Виберіть правильне твердження. Які з перерахованих тіл мають кінетичну енергію? Початковий рівень А Від маси й швидкості руху тіла; Б від висоти над поверхнею землі й маси тіла; В тільки від швидкості руху тіла. А Камінь, піднятий над землею; Б спортивний лук з натягнутою тятивою; В літак, що летить. 2. Виберіть правильне твердження. Від чого залежить потенціальна енергія тіла, піднятого на деяку висоту над землею?

Слайд 15

1. Яка маса тіла, якщо при підйомі на висоту 5 м його потенціальна енергія збільшилася на 80 Дж? Середній рівень 2. Кінетична енергія камінчика при ударі об землю 2,5 мДж. Визначте масу камінчика, якщо в момент удару об землю його швидкість досягла 50 см/с.

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011 Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: fizika.ru

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика