X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вчені – Фізики

Завантажити презентацію

Вчені – Фізики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Вчені – Фізики Виконали учні 10 групи ОКН Сахаров Роман Караман Олег

Слайд 2

Іван Павлович Пулюй Народився 2 лютого 1845 року в Тернопільській області , Гусятинського району в місті Гримайлів . Помер 31 січня 1918 року в Празі .

Слайд 3

Народився в глибоко релігійній греко-католицькій родині . В 1865 році закінчив Тернопільську гімназію , втупив на теологічний факультет Віденського університету , який закінчив с відзнакою.

Слайд 4

Прилад І.Пулюя для визначення механічного еквіваленту теплоти.

Слайд 5

В 1881 році сконструйована ним трубка,що випромінює Х-промені — прообраз сучасних рентгенівських апаратів, була визнана гідною Срібної медалі на Міжнародній електротехнічній виставці в Парижі . У всьому світі вона стала відома як «лампа Пулюя» і навіть протягом деякого часу випускалася серійно.

Слайд 6

Грабовський Борис Павлович  (1901-1966) Народився 26 травня 1901 р. у Тобольську, де в царському засланні перебував його батько. Помер автор одного з найбільших відкриттів ХХ ст. у 1966 р. Його поховали у столиці Киргизії - Бішкеку.

Слайд 7

Ідея передачі зображення на відстань надзвичайно захопила Бориса. У 1924 р. він винайшов катодний комутатор, що став основою побудови передавальної телевізійної трубки, за що отримав премію.

Слайд 8

Олександр Теодорович Смакула (1900-1983) Народився український учений 1900 року в селі Доброводи неподалік від Збаража на Тернопільщині в селянській родині.

Слайд 9

Олександр Смакула увійшов в історію науки як один із найвидатніших українських фізиків ХХ ст. Він є гордістю не лише українського народу, а й світової науки. Понад 40 років свого життя Олександр Смакула віддав науці за межами України. "Але своєї Батьківщини не забув і повік не забуду", - писав він у 1964 році.

Слайд 10

Програмовані, тонкоплівкові технології, гетеролазери, надчисті ("космічні") кристали, однокристальні мікропроцесори, раді аційна фізика твердотільних матеріалів, модерна сенсорика - аж не віриться, що всі ці сучасні, актуальні й перспективні напрями охоплювала одна людина, видатний український фізик професор Олександр Смакула.

Слайд 11

Блискуче освоїв основи квантової механіки, яка тільки-но створювалася, і застосував їх для розв'язання механізмів взаємодії електромагнітного випромінювання з кристалом.

Слайд 12

Олександр Смакула помер 17 травня 1983 р., у м. Обурн у США, де його і поховали. 

Слайд 13

  Ім'я великого давньогрецького вченого й філософа Арістотеля відоме чи не кожному. В одній зі своїх головних праць, що так і називалася «Фізика», Арістотель систематизував природничі знання свого часу й у такий спосіб започаткував перший етап розвитку фізичної науки. Цей етап тривав до кінця XVI сторіччя.

Слайд 14

Не можна не назвати ще одного грецького мислителя й інженера — Архімеда . Він увійшов в історію науки як автор закону, названого його ім'ям. Про цього вченого збереглося чимало легенд. Відповідно до однієї з них, поштовхом до відкриття закону Архімеда стала необхідність розв'язати задачу, яку поставив перед Архімедом цар міста Сиракузи Гієрон.

Слайд 15

Ще одна легенда приписує давньогрецькому вченому й творцеві складних механізмів вислів: «Дайте мені точку опори, і я переверну світ». Відкриття Архімеда є основою для багатьох сучасних механізмів,

Слайд 16

  Другий етап розвитку фізики відкривають праці Ґалілео Ґалілея — великого італійського фізика й астронома, який уперше застосував експериментальний метод у науці. Своє перше видатне відкриття вчений зробив у 19 років

Слайд 17

Спостерігаючи в храмі коливання підвішеної на ланцюзі лампади й порівнюючи їх із частотою биття власного пульсу, він установив, що період коливань лампади не залежить від їхньої амплітуди. Це відкриття пізніше лягло в основу конструкції механічного годинника.  

Слайд 18

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика