X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тепловий стан

Завантажити презентацію

Тепловий стан

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Внутрішня енергія Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Оскільки зі швидкістю руху молекул тіла пов’язана його температура, то хаотичний рух молекул, з яких складаються тіла, називають тепловим рухом. Тепловий рух відрізняється від механічного тим, що в ньому бере участь дуже багато частинок і кожна рухається безладно.

Слайд 3

При падінні кульки її потенціальна енергія зменшується, а кінетична збільшується (повна ж механічна енергія кульки зберігається). У результаті удару об підлогу пластилінова кулька нагрілася й деформувалася. При цьому швидкість теплового хаотичного руху молекул кульки (а отже, і їхня кінетична енергія) збільшилася. Таким чином, механічна енергія кульки не «зникла», а перейшла в так звану внутрішню енергію. Суму кінетичної енергії хаотичного руху й потенціальної енергії взаємодії частинок (атомів і молекул), з яких складається тіло, називають внутрішньою енергією.

Слайд 4

За якими ознаками можна дізнатися, що внутрішня енергія змінилася? Перша ознака: зміна температури тіла. Друга ознака: зміна агрегатного стану. При підвищенні температури тіла його внутрішня енергія збільшується, а при зниженні — зменшується. Коли вода перетворюється на пару, потенціальна енергія взаємодії молекул збільшується: адже для того, щоб «розтягти» одна від одної молекули води, що притягаються, необхідно виконати роботу.

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Якщо помістити на дно товстостінного прозорого циліндра суху ватку й різко вставити поршень у циліндр, ватка загориться Це відбулося внаслідок сильного стиску: повітря в циліндрі нагрілося до дуже високої температури.

Слайд 8

Слайд 9