X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Механічна робота. Одиниці роботи

Завантажити презентацію

Механічна робота. Одиниці роботи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Механічна робота Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Французький учений Віктор Понселе на початку ХІХ століття писав: «Дії, виконувані різними двигунами, нескінченно різноманітні. Щоб мати можливість порівнювати їх між собою, треба ввести величину, що для всіх двигунів служила б загальною мірою». Такою мірою Понселе запропонував уважати добуток сили на переміщення точки її прикладання. Таку величину він назвав механічною роботою.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

а) якщо переміщення дорівнює нулю; б) якщо сила перпендикулярна до переміщення: адже в цьому випадку переміщення тіла в напрямку дії сили також дорівнює нулю; в) якщо сила, що діє на тіло, дорівнює нулю. Робота дорівнює нулю: Наприклад, якщо м’яч котиться по землі в горизонтальному напрямку, то сила ваги буде перпендикулярна до напрямку руху й роботи не виконає: A=0. Тіла, що лежать на столі, чинять тиск на стіл, але роботи не виконують.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Сила тертя ковзання або кочення спрямована завжди протилежно швидкості, а, отже, і переміщенню тіла, тому робота сили тертя ковзання або кочення від’ємна.

Слайд 9

Питання 1. Яку фізичну величину називають роботою? 2. У яких випадках механічна робота дорівнює нулю? Додатна?Від’ємна? Наведіть приклади. 3. Чому дорівнює робота сили, коли напрямок сили збігається з напрямком переміщення? Коли сила спрямована протилежно переміщенню? 4. Чи можуть сили, які діють на тіло, що рухається, виконувати одна — додатну роботу, а інша — від’ємну? Наведіть приклад, що ілюструє вашу відповідь.