X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Механічна робота. Одиниці роботи

Завантажити презентацію

Механічна робота. Одиниці роботи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Механічна робота Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Французький учений Віктор Понселе на початку ХІХ століття писав: «Дії, виконувані різними двигунами, нескінченно різноманітні. Щоб мати можливість порівнювати їх між собою, треба ввести величину, що для всіх двигунів служила б загальною мірою». Такою мірою Понселе запропонував уважати добуток сили на переміщення точки її прикладання. Таку величину він назвав механічною роботою.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

а) якщо переміщення дорівнює нулю; б) якщо сила перпендикулярна до переміщення: адже в цьому випадку переміщення тіла в напрямку дії сили також дорівнює нулю; в) якщо сила, що діє на тіло, дорівнює нулю. Робота дорівнює нулю: Наприклад, якщо м’яч котиться по землі в горизонтальному напрямку, то сила ваги буде перпендикулярна до напрямку руху й роботи не виконає: A=0. Тіла, що лежать на столі, чинять тиск на стіл, але роботи не виконують.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Сила тертя ковзання або кочення спрямована завжди протилежно швидкості, а, отже, і переміщенню тіла, тому робота сили тертя ковзання або кочення від’ємна.

Слайд 9

Питання 1. Яку фізичну величину називають роботою? 2. У яких випадках механічна робота дорівнює нулю? Додатна?Від’ємна? Наведіть приклади. 3. Чому дорівнює робота сили, коли напрямок сили збігається з напрямком переміщення? Коли сила спрямована протилежно переміщенню? 4. Чи можуть сили, які діють на тіло, що рухається, виконувати одна — додатну роботу, а інша — від’ємну? Наведіть приклад, що ілюструє вашу відповідь.

Слайд 10

Задачі 1. Горизонтальна сила 8 Н, прикладена до бруска, змушує його рухатися зі швидкістю 4 см/с. Яку роботу виконала ця сила за 15 с?

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Поміркуй 1. На пружині нерухомо висить вантаж. Чи виконує роботу сила пружності, що діє на вантаж? Сила тяжіння? 2. Чи виконує роботу сила ваги, що діє на м’яч, коли він: а) лежить на землі; б) летить у футбольні ворота? 3. При рівномірному підйомі вантажу на 10 м виконана робота 1кДж. Яка вага вантажу? Яка його маса? 4. Вантаж вагою 10 Н рівномірно підняли, виконавши роботу 200Дж. На яку висоту підняли вантаж?

Слайд 14

Слайд 15

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2011 Джерела: 1. Усі уроки фізики. 8 клас./ Кирик Л. А.— Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 352 с. 2. Сайти: festival.1september.ru, ifizik.ru

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика