X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Критичний підхід до знання, прийнятого на віру

Завантажити презентацію

Критичний підхід до знання, прийнятого на віру

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Основні засади дискурс-аналізу: Критичний підхід до знання, прийнятого на віру. Наші знання про світ не слід сприймати за об’єктивну правду. Ми пізнаємо реальність опосередковано, за посередництвом певних категорій. Тому наші знання і уявлення про світ – це не пряме відображення «зовнішньої» реальності, а результат класифікації реальності за допомогою категорій. В термінології дискурс-аналізу, наші знання – продукт дискурсу.

Слайд 2

Історична та культурна обумовленість. Способи розуміння та представлення світу мають специфіку, пов’язану з історичним та культурним контекстом, тобто, умовні та залежні від обставин.

Слайд 3

Зв'язок між знаннями та соціальними процесами Наші способи розуміння світу створені та підтримуються соціальними процесами. Знання виникають в процесі соціальної взаємодії, де ми конструюємо відомі істини і доводимо один одному, що є вірним, а що помилковим.

Слайд 4

Зв'язок між знанням та соціальною поведінкою. У відповідності з певним світоглядом, певні різновиди поведінки стають природними, а деякі – неприйнятними. Різне соціальне розуміння світу веде до різної соціальної поведінки, тому соціальна структура знання та істини має соціальні наслідки.

Слайд 5

Дискурс – сукупність фіксованих значень в рамках специфічної області.

Слайд 6

Ключові поняття Артикуляція - будь-яка дія, що встановлює відношення серед елементів так, що ідентичність знаків міняється в результаті артикуляційної практики.