X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Різноманітність екосистем. Розвиток і зміни екосистем

Завантажити презентацію

Різноманітність екосистем. Розвиток і зміни екосистем

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Різноманітність екосистем. Розвиток і зміни екосистем

Слайд 2

Загальна площа поверхні Землі 510 млн кв. км, з них 70 %, тобто 361 млн кв. км, припадає на Світовий океан, суходіл — 150 млн кв. км, у тому числі: гори — 30 %, пустелі — 20 %, савани й рідколісся — 30 %, льодовики — 10 %, і тільки 10 % території суходолу займають сільськогосподарські угіддя.

Слайд 3

Світовий океан

Слайд 4

Гори

Слайд 5

Савани й рідколісся

Слайд 6

Льодовики

Слайд 7

Пустелі

Слайд 8

Сільськогосподарські угіддя

Слайд 9

Ліс

Слайд 10

Поле

Слайд 11

Океан

Слайд 12

Сукцесія (від лат. succesio — наступність, спадкування) — послідовна необоротна й закономірна зміна одного біоценозу іншим на певній ділянці середовища. За походженням сукцесії поділяють на первинні та вторинні. Первинні сукцесії розвиваються паралельно з ґрунтоутворенням під впливом постійного потрапляння ззовні насіння, відмирання нестійких до екстремальних умов сіянців і лише з певного часу — під впливом міжвидової конкуренції. Вторинна сукцесія розвивається в тому випадку, коли на зайнятій ним території зберігся ґрунт і насіння попереднього біоценозу.Через це із самого початку вторинної сукцесії міжвидова конкуренція відіграє значну роль.

Слайд 13

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Які приклади екосистем вам відомі? 2. Чи можуть екосистеми залишатися незмінними? 3. Які фактори впливають на розвиток екосистем? 4. Що таке сукцесія і в яких умовах вона відбувається?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія