X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Життя і творчі знахідки Йоганна Штрауса

Завантажити презентацію

Життя і творчі знахідки Йоганна Штрауса

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентаційний матеріал творчої учнівської групи ЗОШ №17 м. Миколаєва, Вчитель музичного мистецтва Вінтовкіна І.Ю.

Слайд 2

Слайд 3

Музична династія Штраусів бере свій початок з 1720 р., з моменту народження Йоганна Мішеля Штрауса – венгерського предприємця, єврея по національності. Він не мав ніякого відношення до музики, але саме він був першим з Штраусів, які переселилися в Австрію. У батька-Штрауса було шестеро дітей, одного з яких назвали на його честь- Йоганном. Штраус –батько суворо заборонив своїм дітям займатися музикою. Для 2х доньок – заборона не мала значення, Фердинанд, Едуард, Йозеф підчинилися, а для Йоганна ця заборона була рівнозначна смерті. Дружина Штрауса-батька бачила музичні здібності своїх дітей і найняла для них викладача ( з оркестру свого чоловіка) , тому діти всеж-таки отримали музичну освіту.

Слайд 4

Батько – Йоганн Штраус і його дружина- Ганна Штраус.

Слайд 5

Йоганн Штраус- син писав переважно танцювальні твори. Численні вальси для симфонічного оркестру, які танцювали на балах і слухали у концертних залах. Яка особливість цих вальсів? В основі вальсів лежать народні музичні традиції Австрії Вальси Штрауса – сина вирізняються особливо наспівними мелодіями. Така «танцювальна пісенність», або «пісенна танцювальність» і є однією з головних ознак вальсів Штрауса – сина.

Слайд 6

Твори композитора мали неймовірний успіх. Про це свідчать такі факти: на першому його концерті, де Штраус виступав як автор, скрипаль, диригент, вальс, що відкривав програму, за вимогою слухачів прозвучав 4 рази, а останній – 19 разів! Сучасники назвали Йоганна Штрауса–сина – «королем вальсу», а він сам говорив, що «Мелодії йдуть з мене як вода з крану». Композитор давав своїм таворам поетичні назви: «Казки Віденського лісу», «Весняні голоси», «На прекрасному блакитному Дунаї». «На прекрасному блакитному Дунаї» - цей вальс був написаний взимку, коли Дунай вкрився тусклою льодяною коркою. Ця ріка влітку - сіра, глиняна, бо тече з гір. Вона дуже брудна, бо тече через великі промислові міста Європи, але Штраус написав на нотах свого твору присвячення - «На прекрасних берегах Блакитного Дунаю» і з того часу цю ріку так і називають по всьому світу «Блакитний Дунай». З часом цей вальс став неофіціальним гімном Австрії. Він опоетизував природу, яка стала символом краси. І хоча жодного слова в творі немає, є красота, перепади настроїв ( з форте, фортіссімо, до піано й піаніссімо) які характерні і житті людини.

Слайд 7

Слайд 8

«Віденський вальс» - твір, в якому поєднано кілька різнохарактерних вальсів: ніби зітканий з п*яти маленьких різнохарактерних вальсів – радісного, сумного, задумливого, веселого, блискучого. Поєднані загальним задумом, обрамлени вступом та завершенням. «Віденський вальс» започаткован Штраусом – батьком. Штраус- син створив класичний тип віденського вальсу. Усього написав понад 460 чарівних вальсів тощо. Про нього говорили: « Вряд ли когда-либо существовал композитор более обожаемый своим народом, чем И. Штраус- сын. Он получил все привилегии, которые только может дать популярность: и деньги, и любовь еще при жизни».

Слайд 9

Й.Штраус був світлою людиною з добрим серцем та великим почуттям гумору. Він був гарним чоловіком, який любив свою дружину. Ця любов надихала, давала крила творчості. Й.Штраус з першою дружиною. Шлюб тривав 16 років, поки смерть Генриєтти Штраус не розлучила їх...

Слайд 10

Брак з Анжелікою Дітріх був на початку повністю творчим : дружина була актрисою. Але цей союз не дав щастя композитору.

Слайд 11

Адель Штраус була молодше композитора на 31 рік. Друзі родини говорили, що Йоганн Штраус щоранку говорив своєї дружині про кохання. Друзі говорили, що в домівці Штраусів панує вічне свято музики, кохання і добра.

Слайд 12

Слайд 13

Поряд з композитором Й.Штраусом постійно знаходилися його брати: Йозеф і Едуард. Кожен з них щось успідкував від своїх батьків. Йозеф був доброю людиною, котра допомогала свому знаменитому брату, але від батька він успідкував хвороби (помер досить молодим). Едуард успідкував від батька поганий, жорсткий характер, чим наносив велику шкоду своєї знаменитої рідні. Карикатури сучасників композитора на братів-Штраусів

Слайд 14

Слайд 15

У творах Й. Штрауса звучить радість і ніжність, любов до людей і життя, захоплення красою людини і світу.

Слайд 16

Таку музику, осяяну світлом і відчуттям радості життя, здатен створити лише той, хто сам почував себе щасливим.

Слайд 17

Його музика кричить: «Життя прекрасне!».

Слайд 18

« Вальси Штрауса – улюблена музика мільонів, що досі живе серед нас, музика, що змушує спалахувати наші душі». І. Дунаєвський.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія