Сторінки з життя Грицька Бойка
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Сторінки з життя Григорія Пилиповича Бойка Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна
Григорій Пилипович Бойко народився на Донеччині. Декілька поколінь Бойків уміли говорити віршами. Батько поета, Пилип Бойко, писав вірші. Завдяки зусиллям односельців вийшла збірка “Чайка”, за яку Пилип Бойко отримав гонорар у вигляді… 2000 книжечок, які читало все рідне село Оленівка.
Після закінчення сільської семирічки Григорій вчився в Оленівській рудниковій школі, яка знаходилась досить далеко. Тому хлопцеві щодня доводилося вставати о 4годині ранку, кілька кілометрів йти пішки до станції, а вже звідти їхати робочим поїздом до школи. І не здавалося, що важко, адже тяга до знань була безвимірною.
По закінченню школи Грицько Бойко пішов на фронт захищати Батьківщину від навали фашистів. Служив рядовим кулеметного взводу, а потім і офіцером-зв’язківцем. Брав участь у боях під Сталінградом, був поранений і контужений. Удостоєний бойових урядових нагород.
Після війни Грицько Бойко став студентом українського відділу літературного факультету Донецького педагогічного інституту. У 1949 році закінчив його з відзнакою. Друкуватися він почав ще 15-річним хлопцем. Будучи студентом, видав свою першу збірку, і Григорія Пилиповича одразу прийняли до Спілки письменників.
Початком своєї літературної діяльності Г.Бойко вважав 1950 рік, коли в Донецькому обласному видавництві вийшла його перша збірка віршів „Моя Донеччина”. Адресована вона була дорослим, а вже наступного року вийшла в світ збірка його поезій для дітей „Будем шахтарями”. Відтоді поет не зраджував наймолодшим читачам, повністю віддав їм тепло свого серця і свій непересічний талант.
Грицько Бойко писав для дітей поеми, вірші, скоромовки, лічилки, загадки, п`єси-казки. Письменник видав близько 100 книжок для дітей. Ще за життя наклад його книжок сягав 20 мільйонів.
Григорій Пилипович часто зустрічався з дітьми. На прохання дітей читав дошкульну для малюків-плаксіїв поему “Вереда”. А коли зі своїм сином Вадимом гуляв на вулиці, то часто чув: “Дядько Вереда пішов!”
Грицько Бойко не тільки поет-гуморист, а й поет-перекладач. Для українських дітей він переклав твори С.Маршака, К.Чуковського, А.Барто, С.Михалкова, а також інших поетів. А ще на слова поета створено понад 400 пісень.
20 років жив поет з однією легенею. А в 1978 році ця єдина легеня почала розпадатися. Похований на київському кладовищі «Берківці». Поруч з ним похований його син драматург Вадим Бойко.
Схожі презентації
Категорії