X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки з життя Грицька Бойка

Завантажити презентацію

Сторінки з життя Грицька Бойка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки з життя Григорія Пилиповича Бойка Презентацію підготувала вчитель Броварського навчально-виховного комплексу Романовська Ганна Володимирівна

Слайд 2

Грицько Бойко 1923 -1978

Слайд 3

Григорій Пилипович Бойко народився на Донеччині. Декілька поколінь Бойків уміли говорити віршами. Батько поета, Пилип Бойко, писав вірші. Завдяки зусиллям односельців вийшла збірка “Чайка”, за яку Пилип Бойко отримав гонорар у вигляді… 2000 книжечок, які читало все рідне село Оленівка.

Слайд 4

Після закінчення сільської семирічки Григорій вчився в Оленівській рудниковій школі, яка знаходилась досить далеко. Тому хлопцеві щодня доводилося вставати о 4годині ранку, кілька кілометрів йти пішки до станції, а вже звідти їхати робочим поїздом до школи. І не здавалося, що важко, адже тяга до знань була безвимірною.

Слайд 5

По закінченню школи Грицько Бойко пішов на фронт захищати Батьківщину від навали фашистів. Служив рядовим кулеметного взводу, а потім і офіцером-зв’язківцем. Брав участь у боях під Сталінградом, був поранений і контужений. Удостоєний бойових урядових нагород.

Слайд 6

Після війни Грицько Бойко став студентом українського відділу літературного факультету Донецького педагогічного інституту. У 1949 році закінчив його з відзнакою. Друкуватися він почав ще 15-річним хлопцем. Будучи студентом, видав свою першу збірку, і Григорія Пилиповича одразу прийняли до Спілки письменників.

Слайд 7

Початком своєї літературної діяльності Г.Бойко вважав 1950 рік, коли в Донецькому обласному видавництві вийшла його перша збірка віршів „Моя Донеччина”. Адресована вона була дорослим, а вже наступного року вийшла в світ збірка його поезій для дітей „Будем шахтарями”. Відтоді поет не зраджував наймолодшим читачам, повністю віддав їм тепло свого серця і свій непересічний талант.