X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Йоганн Вольфганг фон Гете

Завантажити презентацію

Йоганн Вольфганг фон Гете

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Кіберзлочинність Виконав: Хнипель Євген

Слайд 2

 Поняття кіберзлочинності Кіберзлочинність - це злочинність у так званому кіберпросторі. Автори «модельного закону» про кіберзлочинність Міжнародного Союзу Електрозв`язку (2009 р.) визначають кіберпростір як « фізичний і не фізичний простір, створений і (або) сформований таким чином: комп`ютери, комп`ютерні системи, мережі, їхні комп`ютерні програми, комп`ютерні дані, дані контенту, рух даних, і користувачі». В даний час офіційне визначення кіберпростору на міжнародному рівні відсутнє, втім, як і визначення кіберзлочинності.

Слайд 3

Термін «кіберзлочинність» часто вживається поряд з терміном «комп`ютерна злочинність», причому нерідко ці поняття використовуються як синоніми. Дійсно, ці терміни дуже близькі один одному, але все-таки, на наш погляд, не синонімічні. Поняття «кіберзлочинність» (в англомовному варіанті - cybercrime) ширше, ніж «комп`ютерна злочинність» (computer crime), і більш точно відображає природу такого явища, як злочинність в інформаційному просторі. Так, Оксфордський тлумачний словник визначає приставку «cyber - » як компонент складного слова. Її значення - що відноситься до інформаційних технологій, мережі Інтернет, віртуальної реальності. Практично таке ж визначення дає Кембриджський словник. Таким чином, «cybercrime» - це злочинність, пов`язана як з використанням комп`ютерів, так і з використанням інформаційних технологій і глобальних мереж. У той же час термін «computer crime» в основному відноситься до злочинів, скоюваних проти комп`ютерів або комп`ютерних даних.

Слайд 4

Слайд 5

У 2013 р. Управління ООН з наркотиків і злочинності в опублікованому звіті «Всебічне дослідження проблеми кіберзлочинності та відповідь заходів з боку держав - членів, міжнародного співтовариства і приватного сектора» відзначає, що поняття «кіберзлочинність» залежить від контексту і мети вживання цього терміна. При цьому, як наголошується в тому ж документі, що хоча основне "ядро" цього терміна представляють злочини проти конфіденційності, цілісності та доступності даних, крім цього досить обмеженого списку комп`ютерних злочинів, в поняття «кіберзлочинність» включаються будь-які дії, спрямовані на нелегальне вилучення прибутку, контент-злочини, та інші протизаконні діяння в кіберпросторі. При цьому, як відзначають автори звіту, у створенні якогось універсального визначення кіберзлочинності немає необхідності, так як, наприклад, з метою міжнародного співробітництва в розслідуванні злочинів набагато важливіше гармонізувати норми, що відносяться до збору та поданням електронних доказів. Ця необхідність не обмежується якимось штучним терміном «кіберзлочинів», оскільки на електронних носіях і в електронних комунікаціях може міститися інформація, що відноситься до будь-якого виду злочинів, скоєних як у кіберпросторі, так і поза ним.

Слайд 6

Види кіберзлочинів Кіберзлочини поділяють на види залежно від об`єкта, від предмета посягання, залежно від способів скоєння і т. п. По об`єкту посягання виділяються наступні групи кіберзлочинів: злочини проти конфіденційності, цілісності та доступності комп`ютерних даних і комп`ютерних мереж, економічні комп`ютерні злочини, комп`ютерні злочини проти особистих прав і недоторканності приватної сфери, комп`ютерні злочини проти суспільних і державних інтересів. Проте варто відзначити, що багато кіберзлочинів зазіхають відразу на декілька об`єктів: наприклад, незаконне перехоплення приватних електронних комунікацій зазіхає на недоторканність приватної сфери і на конфіденційність комп`ютерних даних, комп`ютерне шахрайство - на власність і на цілісність комп`ютерних даних і т.д.

Слайд 7

Найбільш поширена класифікація кіберзлочинів в даний час грунтується на структурі Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність спочатку підрозділяється кіберзлочини на чотири групи (потім був прийнятий додатковий протокол, і тепер груп - п`ять). Ця класифікація в даний час є «еталоном», оскільки наявні міжнародні та регіональні документи, а також наукова практика, слід саме цьому підрозділу комп`ютерних злочинів на п`ять груп.

Слайд 8

У першу групу виділено злочини проти конфіденційності, цілісності та доступності комп`ютерних даних і систем, такі як незаконний доступ, незаконне перехоплення, втручання в дані, втручання в систему. У другу групу входять злочини, пов`язані з використанням комп`ютера, як засобу скоєння злочинів - а саме, як засіб маніпуляцій з інформацією. У цю групу входять комп`ютерне шахрайство та комп`ютерне підроблення. Третю групу складають злочини, пов`язані з контентом (змістом даних). У цю групу входять злочини, пов`язані з контентом - тобто з вмістом даних, розміщених в комп`ютерних мережах. Найпоширеніший і караних практично у всіх державах вигляд цих кіберзлочинів - злочини, пов`язані з дитячою порнографією. У четверту групу увійшли злочини, пов`язані з порушенням авторського права і суміжних прав, при цьому встановлення таких правопорушень віднесено документом до компетенції національних законодавств держав. П`ята група злочинів зафіксована в окремому протоколі - це акти расизму та ксенофобії, вчинені за допомогою комп`ютерних мереж.

Слайд 9

Стан, структура і динаміка кіберзлочинності Кіберзлочинність - явище за своєю природою транскордонне. Тому аналіз кіберзлочинності або його різновиду - комп`ютерної злочинності - у рамках однієї країни чи групи країн, безумовно, цінний, але навряд чи здатний дати уявлення про справжні масштаби і про розмах цього явища. Глобальність і транскордонність комп`ютерних і телекомунікаційних мереж, можливість маніпуляцій злочинця з ідентичністю (тобто використання чужих імен, адрес, паролів і т.п.) створює ситуації, коли злочинець знаходиться на одному континенті, злочин безпосередньо вчиняється на іншому, а наслідки злочину наступають на третьому. Більше того, в останні кілька років у зв`язку з появою і поширенням ботнетів - мереж інфікованих комп`ютерів, які проводять атаки незалежно від користувачів, ситуація ускладнилася ще більше: злочинець, сотні атакуючих комп`ютерів і потерпілий від злочину можуть перебувати на території більш ніж двох або трьох держав.

Слайд 10

Слайд 11

Для більшості злочинів, скоєних в глобальних комп`ютерних мережах, характерні наступні особливості: підвищена скритність вчинення злочину, що забезпечується специфікою мережевого інформаційного простору (розвинені механізми анонімності, складність інфраструктури тощо); транскордонний характер мережевих злочинів, при якому злочинець, об`єкт злочинного посягання, потерпілий можуть перебувати на територіях різних держав; особлива підготовленість злочинців, інтелектуальний характер злочинної діяльності; нестандартність, складність, різноманіття і часте оновлення способів скоєння злочинів і застосовуваних спеціальних засобів; можливість вчинення злочину в автоматизованому режимі в декількох місцях одночасно, можливість об`єднувати відносно слабкі ресурси багатьох окремих комп`ютерів в потужне знаряддя вчинення злочину; багатоепізодним характер злочинних дій при множинності потерпілих; необізнаність потерпілих про те, що вони піддалися злочинному впливу; дистанційний характер злочинних дій в умовах відсутності фізичного контакту злочинця і потерпілого; неможливість запобігання та припинення злочинів даного виду традиційними засобами.

Слайд 12

Слайд 13

 Проблеми боротьби з кіберзлочинністю Відсутність механізмів контролю. Основна проблема боротьби зі злочинністю в мережі Інтернет полягає в транснаціональності самої мережі і у відсутності механізмів контролю, необхідних для правозастосування. Коли мережа Інтернет створювалася технологічно як структура без ієрархії і без якогось «ядра», зруйнувавши які, можна було б паралізувати її роботу, навряд чи хтось міг уявити масштаби розвитку проекту, спочатку не призначеного для широкої аудиторії. Основною метою створення цієї мережі була стійкість до атак ззовні, і навряд чи хтось міг передбачити подальший масштаб її розвитку та її соціальну та економічну роль у майбутньому. Саме відсутність розроблених механізмів контролю мережі зсередини укупі з її доступністю і легкістю використання стало однією з глобальних проблем інформаційного співтовариства: децентралізована структура мережі і відсутність національних кордонів у кіберпросторі зумовили можливості для зростання злочинності та на роки відклали розробку механізмів соціального та правового контролю у сфері використання інформаційних мереж для вчинення злочинів.

Слайд 14

Боротьба з Кіберзлочинністю Базовим міжнародним нормативно-правовим документом, що регулює суспільні відносини у сфері боротьби з кіберзлочинністю, є Конвенція Ради Європи "Про кіберзлочинність" від 23 листопада 2001 року. Європейський Союз лише готується до імплементації Конвенції. Першими кроками на цьому шляху були Спільна Позиція 1999/364/Л НА від 27 травня 1999 року, затверджена Радою ЄС на підставі ст. 34 Договору про заснування ЄС щодо переговорів відносно проекту Конвенції про комп'ютерну злочинність, які відбулися у Раді Європи, та Пропозиції для Рамкового Рішення Ради ЄС щодо атак, спрямованих на інформаційні системи. Цікавим є той факт, що, аналізуючи нормативно-правові акти ряду країн Європейського союзу, відповідно до яких закріплена відповідальність за передбачені даною Конвенцією діяння, найбільше відповідає конвенціальним нормам Кримінальний кодекс Німеччини.

Слайд 15

Слайд 16

На цьому презентація закінчена Дякую за увагу!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література