X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Робінзон. Гімн людині

Завантажити презентацію

Робінзон. Гімн людині

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Роман Д. Дефо “Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо” – гімн цивілізованій людині і її праці. ©

Слайд 2

Епіграфи уроку Наполеглива праця все переможе. Латинське прислів’я Доки людина не здається, вона сильніша за свою долю. Е. М. Ремарк

Слайд 3

Евристична бесіда Що потрібно було зробити Робінзону, щоб вижити на острові? Які речі герой зробив сам? Про які риси характеру свідчать ці вчинки? Пригадайте, чим займався Робінзон до життя на безлюдному острові? Чи навчався він якогось ремесла? Чи був він справжнім моряком? Чого навчився Робінзон на острові? Чи справедливий вислів Ремарка: “Доки людина не здається – вона сильніша за свою долю”?

Слайд 4

Що вмів і чого навчився Робінзон Умів: стріляти; плавати; робити пліт. Навчився: будувати оселю; полювати; вирощувати зерно; приручати тварин; пекти хліб; робити посуд; плести кошики; робити меблі.

Слайд 5

Проблемне запитання Що допомогло Робінзонові залишитися людиною? Праця; ведення календаря; записи у щоденнику; розпорядок дня; читання Біблії; спілкування (з домашніми тваринами, папугою, П’ятницею).

Слайд 6

Календар Робінзона

Слайд 7

Поглиблена робота з текстом Коли Робінзон починає розмірковувати про добро і зло? Чому саме під час хвороби герой замислився над своїм минулим? В який момент він відчуває потребу звернутися до Бога? Що допомогло Робінзонові зрозуміти помилки свого минулого життя? Як Робінзон сам пояснює своє перебування на безлюдному острові? Які зміни сталися в житті героя після цього? Чи залишився він цивілізованою людиною?

Слайд 8

Хвороба Робінзона

Слайд 9

Малюнок Т. Г. Шевченка до роману “Робінзон Крузо”

Слайд 10

Аналіз малюнка Т. Г. Шевченка до роману “Робінзон Крузо” Т. Г. Шевченко називав роман Д. Дефо “безсмертним творінням” і радив читати його і дітям, і дорослим. Які деталі свідчать, що це малюнок до роману “Робінзон Крузо”? Яку книгу, на вашу думку, читає Робінзон? Чи справляє людина, зображена на малюнку, враження самотньої? Як ви вважаєте, що привабило Т. Г. Шевченка в образі, який створив Д. Дефо?

Слайд 11

Узагальнююча бесіда Чи можна вважати життя Робінзона на острові ідилією? Подумайте, які риси притаманні Робінзону? Для чого Робінзон після повернення пише історію власного життя? Який шлях до морального вдосконалення людства пропонує Д. Дефо? Чи можна сказати про Робінзона словами дагестанського поета Р. Гамзатова: Он мудрецом не слыл И храбрецом не слыл, Но поклонись ему: Он человеком был.

Слайд 12

Домашнє завдання Написати твір-мініатюру “Якби я був Робінзоном”. Індивідуальне завдання: Повідомлення про справжніх робінзонів – “історикам”. Поради юним мандрівникам – “біологам” і “географам”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література