X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Р.Д.Бредбері “Усмішка”

Завантажити презентацію

Р.Д.Бредбері “Усмішка”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чи є в суспільства, зображеного в новелі Р.Д.Бредбері “Усмішка”, надія на майбутнє?

Слайд 2

Слайд 3

Рей Дуглас БРЕДБЕРІ Письменник називав себе “казкарем, моралістом”. Понад 800 творів написано ним: кілька романів і повістей, сотні оповідань, десятки п’єс, кіно-, радіо- і телесценаріїв, інтерв’ю і багато віршів.

Слайд 4

Леонардо да Вінчі

Слайд 5

На правому березі Сени знаходиться Лувр. Раніше він був резиденцією королів Франції, а тепер це великий музей, в якому кожний відвідувач зможе зустрітися зі знаменитою “Джокондою” Леонардо да Вінчі.

Слайд 6

Старі будинки ажурові, І кожен камінь – вічний слід Давно минулої любові, Умерлих літ, безсмертних літ. Кав’ярні й башти, сни з явою, Рабле й Рембо, квітки й трава. І хтось усмішкою чудною У невідоме зазива ... Якби в музеї Парижа була тільки одна картина, то й тоді б він був самим знаменитим.

Слайд 7

Уже п’ять століть Мона Ліза дарує чарівну усмішку людям. Зовні спокійна, але сповнена внутрішньої енергії, ця жінка наділена надприродною здатністю впливати на людські душі і серця

Слайд 8

Літературна вікторина «Чи уважними ви були читачами?» Коли зібралась черга на міській площі? Хто сказав про Тома, що він справжній знавець мистецтва? Для чого зібралась черга на площі? «Тільки, щоб плюнути?» – спитав Том. Що відповів Грігсбі? Що сказав Том про картину? Де спали батьки і брат Тома?

Слайд 9

Що дісталося Тому від «Мони Лізи»? У які дні відбувалися свята? Хто був проти цивілізації? Як називалася картина? Хто хоче повернення цивілізації? Події якого року зображено в новелі?

Слайд 10

СЛОВНИКОВА РОБОТА Вандалізм – жорстоке і безглузде знищення культурних і матеріальних цінностей

Слайд 11

Свято – день або дні, коли урочисто відзначають видатні події, знаменні дати СЛОВНИКОВА РОБОТА

Слайд 12

РОЗГАДАЙТЕ РЕБУС

Слайд 13

Цивілізація – рівень суспільного розвитку матеріальної та духовної культури СЛОВНИКОВА РОБОТА

Слайд 14

Слайд 15

Хто смів сказать, що не богиня ти? Де той безбожник, що без серця дрожі В твоє лице небесне глянуть може, Неткнутий блиском твої красоти?... Та ти й краса твоя – не казка, ні! І час прийде, коли весь світ покине Богів і духів, лиш тебе, богине, Чтить буде вічно – тут, на полотні. І. ФРАНКО

Слайд 16

СЛОВНИКОВА РОБОТА Посмішка – особливий вираз обличчя (губ, очей), що означає глузування, кепкування, іронічне ставлення до кого-, чого-небудь

Слайд 17

ЛІНА КОСТЕНКО Вже почалось, мабуть, майбутнє, Оце, либонь, вже й почалось. Не забувайте незабутнє – Воно вже інеєм взялось. І не знецінюйте коштовне, Не загубіться у юрбі, Не проміняйте неповторне На сто ерзаців у собі. Минають фронди і жиронди, Минає славне і гучне. Шукайте посмішку Джоконди – Вона ніколи не мине... Любіть травинку, і тваринку, І сонце завтрашнього дня, Вечірню в попелі жаринку, Шляхетну інохідь коня. Згадайте в поспіху вагона В невідворотності зникань, Як рафаелівська Мадонна У вічі дивиться вікам. В епоху спорту і синтетики Людей велика ряснота, Нехай тендітні пальці етики Торкнуть вам серце і вуста.

Слайд 18

ПРОБЛЕМНІ ЗАПИТАННЯ: - Оптиміст чи песиміст фантаст Бредбері? - Яким словом закінчується оповідання? Що воно означає?

Слайд 19

А ЯКЩО Є РАНОК, ТО Є НАДІЯ, ЩО НАСТАНЕ ДЕНЬ

Слайд 20

ВИСНОВОК: Бредбері впевнений - у людства є надія, є й майбутнє. А ще, на нашу думку, з'явилася й людина, „у якої душа лежить до прекрасного. І вона поверне людству цивілізацію, при якій можна жити мирно”. Отже, бездуховна людина нічого не може створити. Вона може тільки руйнувати. Тож, якщо людство втратить свої кращі моральні риси: любов, доброту, ласку, - воно втратить культуру і цивілізацію.

Слайд 21

Нехай ваша душа не буде черствою, а буде в ній панувати добро; серця будуть не байдужими, а співчутливими, щоб вони прискорено билися від зустрічі з прекрасним, щоб ви цінували, творили прекрасне, бо, як говорив великий російський письменник Ф. Достоєвський, краса врятує світ. Ви творці майбутнього. І яким воно буде, залежатиме від вас.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література