X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Публій Овідій Назон

Завантажити презентацію

Публій Овідій Назон

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПЧ. Овідій. Елегія “Зима на чужині”, втілення в ній душевних переживань поета

Слайд 2

Епіграф до уроку Доки дихаю – сподіваюсь. Овідій

Слайд 3

Поетична пауза Царем когда-то сослан был Полудня житель к нам в изгнанье. (Я прежде знал, но позабыл Его мудреное прозванье.) Он был уже летами стар, Но млад и жив душой незлобной — Имел он песен дивный дар И голос, шуму вод подобный — И полюбили все его, И жил он на брегах Дуная, Не обижая никого, Людей рассказами пленяя; Не разумел он ничего, И слаб и робок был, как дети; Чужие люди за него Зверей и рыб ловили в сети; Как мерзла быстрая река И зимни вихри бушевали, Пушистой кожей покрывали Они святаго старика; Но он к заботам жизни бедной Привыкнуть никогда не мог; Скитался он иссохший, бледный, Он говорил, что гневный бог Его карал за преступленье... Он ждал: придет ли избавленье. И всё несчастный тосковал, Бродя по берегам Дуная, Да горьки слезы проливал, Свой дальный град воспоминая, И завещал он, умирая, Чтобы на юг перенесли Его тоскующие кости, И смертью — чуждой сей земли…

Слайд 4

Бесіда Яким постав у вашій уяві ліричний герой поетичної легенди Пушкіна? Як Пушкін ставиться до свого героя, що «Имел он песен дивный дар И голос, шуму вод подобный»? Про які події, що зробили життя головного героя трагічним, розповідається в легенді? Чи є, на вашу думку, реальний прототип у героя цього твору?

Слайд 5

Овідій

Слайд 6

Робота з підручником (ст. 99 – 100) Які рядки поетичної легенди Пушкіна підтверджуються матеріалами статті підручника? Чому долю Овідія можна назвати трагічною? Що надавало автору натхнення?

Слайд 7

Літературний диктант (слова-відповіді записати в стовпчик) Горацій убачав свою заслугу в тому, що вперше зумів скласти по-італійському… . Символом безсмертя у творчості Горація є… . Як називалися ліричні вірші, написані ямбом, що супроводжувалися приспівками? Який римський поет захищав республіку в армії Юнія Брута? Назвіть посаду Октавіана Августа. Як називався віршовий розмір, яким Горацій писав еподи?

Слайд 8

Теорія літератури (ст. 371) Елегія - один із жанрів лірики, вірш, пройнятий настроями журби, меланхолії, сумними роздумами.

Слайд 9

Бесіда Яким настроєм пройнятий цей твір? Які факти біографії поета, на вашу думку, покладені в основу вірша? Чи викликає зимовий пейзаж замилування Овідія? Чому? Доведіть або спростуйте думку про те, що не лише сувора зима є причиною смутку, щирих душевних переживань Овідія.

Слайд 10

«Скільки фарб в описі чужого клімату і чужої землі, скільки живості в подробицях! І який сум за Римом!» - писав О. Пушкін про «Зиму на чужині» Овідія. Знайдіть і прочитайте рядки твору, які передають смуток поета за рідним краєм. Які легенди гадує Овідій у поезії? Як закінчуься елегія? Чим, на вашу думку. Цікавий цей твір для сучасного читача?

Слайд 11

Дослідницька робота Визначте, які художні засоби використовує Овідій у своєму творі.

Слайд 12

Творче завдання: скласти візитну карту поезії Вид лірики: Форма: Тема твору: Художні образи: Ідея: Настрій:

Слайд 13

«Мікрофон» У чому полягає трагізм долі Овідія? Які почуття викликає у вас елегія Овідія?

Слайд 14

«Продовж речення» Познайомився з ………. ; Здивувався ………. ; Замислився над ………. ; “Сумні елегії” з’явились, тому що…………

Слайд 15

Домашнє завдання Підготуватися до к.р! (творчість Вергілія, Горація, Овідія)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література