X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Подорож Скруджа

Завантажити презентацію

Подорож Скруджа

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Подорож Скруджа Різдвяної ночі у часі і просторі як можливість осягнути своє життя. Причини деградації Скруджа. ©

Слайд 2

Епіграфи уроку Веди мене! Веди! Ніч швидко наближається до світанку, і кожна хвилина для мене дорогоцінна – я знаю це. Веди ж мене, Привиде! Ч. Діккенс Подорожувати – означає кожної хвилини народжуватися і помирати. В. Гюго

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Словесне малювання Опишіть, яким ви уявляєте собі Скруджа. Яку він мав зовнішність, одяг, ходу? Чи вплинули риси характеру героя на його зовнішність? Як саме?

Слайд 4

Робота з текстом Який дух з’явився до Скруджа першим? Знайдіть опис зовнішності Духа Минулого Різдва.

Слайд 5

Подорож Скруджа з Духом Минулого Різдва

Слайд 6

Подорож Скруджа у минуле. Спогади про сестру. “Скрудж… боязко глянув на двері. Вони одчинилися, і маленька дівчинка, значно менша за хлопця, вбігла в хату, кинулася до нього, почала його обіймати, цілувати, мовлячи: ─ Любий, любий братику мій! Я приїхала по тебе, любий! – та й почала…сердечно сміятися. – Я приїхала по тебе, щоб одвезти тебе додому, додому, додому!”

Слайд 7

Складання схеми “Подорож з Духом Минулого Різдва”

Слайд 8

Зустріч з Духом Теперішнього Різдва “Дух був убраний в просту зелену кирею, облямовану білим хутром. На голові в духа був вінок, зроблений із зимового зілля, прикрашений де-не-де блискучими льодинками. Його темно-каштанові кучері були довгі і розпущені по плечах; обличчя було добре, очі блищали, голос був веселий. Взагалі від нього віяло радість і щирістю”.

Слайд 9

Подорож Скруджа з Духом Теперішнього Різдва “…з одежі духової вийшло двоє дітей, ─ нещасних, обшарпаних, страшних. То були хлопчик і дівчинка, - жовті, худі, обдерті, зморщені, дикі, грубі. Ніякі занепад і розпуста людські не могли б створити потвор і наполовину таких гидких і страшних, як ці діти. ─ Це людські діти, - відповів дух. Хлопець зветься “Темнота”, а дівчинка “Бідність”.

Слайд 10

Складання схеми “Подорож з Духом Теперішнього Різдва”

Слайд 11

Останній з духів “Дух був покритий чорною шатою, - вона закривала йому голову, обличчя й тіло; видно було тільки простягнуту руку”. Що показав Дух Майбутнього Різдва Скруджу?

Слайд 12

Прохання Скруджа “Я буду поважати Різдво у серці своєму і берегти пам’ять про нього увесь рік. Я спокутую своє Минуле Теперішнім і Майбутнім, і спогади про трьох Духів завжди будуть жити в мені. Я не забуду їхніх пам’ятних уроків…”

Слайд 13

Поглиблена робота з текстом Бесіда Яку подорож запропонував Дух Минулого Різдва? Яким Скрудж був у дитинстві? Що побачив герой під час подорожі з Духом Теперішнього Різдва? Що налякало Скруджа в майбутньому? Чому герой звернувся з благанням до Духа Майбутнього Різдва? Для чого Скруджеві посилалися подорожі?

Слайд 14

Підсумки уроку Що дала Скруджу подорож з Духами? У чому причини деградації особистості Скруджа? Чи змінився герой внаслідок фантастичної подорожі?

Слайд 15

Домашнє завдання Дочитати “Різдвяну пісню в прозі”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література