X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оноре де Бальзак

Завантажити презентацію

Оноре де Бальзак

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

На кладовищі Пер-Лашез в Парижі над могилою одного з найбільших письменників Франції — Бальзака його співвітчизник, інший великий французький письменник Віктор Гюго сказав: «Всі його твори складають єдину книгу, повну життя, яскраву, глибоку, де рухається та діє уся наша сучасна цивілізація, втілена в образах досить реальних, але овіяна сум'яттям та жахом. Чудова книга, яку її автор назвав комедією та міг би назвати історією, книга, в якій поєднуються всі форми і всі стилі».

Слайд 2

Більшість романів, які Бальзак із самого початку призначав для "Людської комедії ",були створені в період з 1834 по кінець 40- х років. Однак, коли задум сформувався остаточно, виявилося, що більш ранні речі органічні для загальної авторської ідеї, і Бальзак включає їх до складу епопеї "Людська комедія" має чітко виражену структуру й складається із трьох циклів, що представляють собою як би три взаємозалежні рівні

Слайд 3

Перший цикл і фундамент епопеї - це "ЕТЮДИ ПРО ЗВИЧАЇ" до них відідноситься основна частина написаних Бальзаком романів, причому він увів для нього шість тематичних розділів: "Сцени приватного життя" ("Гобсек", "Полковник Шабер", "Батько Горіо", "Шлюбний контракт", "Обідня безбожника" і ін.); Сцени провінційного життя" ("Євгенія Гранде", "Прославлений Годиссар", "Стара діва" і ін.); «Сцены паризькому життя" ("Історія величі й падіння Цезаря ", "Банкірський будинок Нусингена", «Розкоші та злидні куртизанок", "Таємниці княгині де Кадиньян« і ін.); "Сцени політичного життя" ("Епізод епохи терору", "Темна справа" та ін.); "Сцени військового життя" («Шуани»); "Сцени сільського життя" ("Сільський лікар". «Сільський священик» і ін.).

Слайд 4

Другий цикл, у якім Бальзак прагнув показати причини явищ, зветься "ФІЛОСОФСЬКІ ЕТЮДИ" і включає: "Шагренєву шкіру", «Елексир довголіття", "Невідомий шедевр", "Пошуки абсолюту", "Драму на узмор‘ї"

Слайд 5

І нарешті третій цикл – "АНАЛІТИЧНІ ЕТЮДИ" "Фізіологія шлюбу", "Дрібні негоди подружньому життя" і ін. У ньому письменник намагається визначити філософські основи людського буття, розкрити закони життя суспільства. Така зовнішня композиція епопеї

Слайд 6

Уже один перелік, що ввійшли в "Людську комедію" добутків говорить про грандіозність задуму автора. «Мое произведение, - писал Бальзак, - должно вобрать в себя все типы людей, все общественные положения, оно должно воплотить все социальные сдвиги, так, чтобы ни одна жизненная ситуация, ни одно лицо, ни один характер, мужской или женский, ни чьи-либо взгляды... не остались забытыми»

Слайд 7

Грандіозний витвір Бальзака називається «Людською комедією» і складається з 98 романів, повістей, оповідань, п'єс. Але насамперед це — цілісний задум письменника, який хотів усебічно змалювати життя французького суспільства, закономірності й тенденції його розвитку, головні рушійні сили. Романи поєднуються спільними персонажами — а їх в епопеї більше двох тисяч. І кожен має свої біографію, вдачу, долю. Один з провідних героїв циклу — Растіньяк, бідний молодий провінціал, студент, який поступово позбувається ілюзій про можливість чесного життя, входить до вищого паризького світу, одружується з дочкою мільйонера, стає міністром та пером Франції. Він є головним героєм у романі «Батько Горіо», другорядним — в «Шагреневій шкірі»; з'являється або згадується він у романах «Втрачені ілюзії», «Кузина Бета», «Банкірський дім Нусінгена», «Розкоші та злидні куртизанок», «Комедіанти безвідома про це», «Депутат від Арсі». Колишній каторжник Вотрен діє в романах «Батько Горіо», «Розкоші та злидні куртизанок», драмі «Вотрен». Про загибель Люсьєна де Рюбампре, головного героя «Втрачених ілюзій», ми дізнаємось з роману «Розкоші та злидні куртизанок».

Слайд 8

Назва «Людська комедія» виникла трохи пізніше і пов'язувалась з назвою славетної «Божественної комедії» Данте Аліг'єрі. Але чому серію своїх романів Бальзак назвав «комедією»? Деякі дослідники стверджують, що тогочасне суспільне життя — гонитву за успіхом, визнанням, кар'єрою, грошима — Бальзак оцінював як комедію, на противагу трагедії Великої французької революції кінця XVIII століття, що проголосила,але не здобула свободу й рівність людей. Термін «комедія» Бальзак застосував у тому сенсі, що й деякі його сучасники, називаючи комедією великий епічний твір, подібний до Дантових «Пекла», «Раю», «Чистилища». Як невдовзі переконаємося, для Бальзака XIX століття стало трагедією втрачених ілюзій.

Слайд 9

«Людська комедія» — унікальне явище в історії європейської цивілізації за дві тисячі років. Вражає, що створила її одна людина протягом 20 років. Щоправда, Бальзак помер від серцевого нападу в 50 років: далися взнаки величезні перевантаження організму. В листах до матері, сестри, а пізніше — до Евеліни Ганської, польсько-української багатої поміщиці, яка стала дружиною Бальзака за чотири місяці до його смерті, письменник описує свій робочий день: «З півночі до півдня я працюю, тобто сиджу дванадцять годин у кріслі, творю і переробляю. Потім з півдня до четвертої години виправляю гранки, о п'ятій обідаю, о пів на шосту я в ліжку, а опівночі встаю і знову починаю працювати».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література