X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Марк твен

Завантажити презентацію

Марк твен

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Марк Твен. «Пригоди Тома Сойєра». Провідні ідеї твору (дружба, кохання, людяність, добро та ін.) Андрусик С.І., вчитель зарубіжної літератури ЗЗСО «Бихівський ліцей»

Слайд 3

Мета – формувати компетентності: предметні (знання учнів про твір, його провідні ідеї, художні особливості, елементи сюжету; образне, логічне мислення; навички виразного читання; уміння аналізувати, переказувати, коментувати; високі моральні якості; естетичний смак); ключові (уміння вчитися: пізнавальна активність; комунікативна: навички роботи в парі, в групі; інформаційна: навички роботи з підручником, додатковим матеріалом; загальнокультурна: прагнення літературної освіченості; світогляд).

Слайд 4

Зберегти своє дитинство - означає залишитися безсмертним. М. Пришвін

Слайд 5

«Картинна галерея»

Слайд 6

Гра «Пропущені слова» Том вийшов на вулицю з відром _____та довгою ________. Він зміряв поглядом паркан, і _____ його в одну мить згасла в душі, а натомість у неї ввійшла ______. _______ярдів дощатого паркана заввишки в ________ футів! Життя здалося йому__________, а існування – ________ тягарем. Зітхнувши, він умочив щітку у вапняний розчин, ________ нею по верхній дошці паркана.

Слайд 7

Гра «Пропущені слова» Том вийшов на вулицю з відром вапна та довгою щіткою. Він зміряв поглядом паркан, і радість його в одну мить згасла в душі, а натомість у неї ввійшла туга. Тридцять ярдів дощатого паркана заввишки в дев’ять футів! Життя здалося йому безглуздим, а існування – важким тягарем. Зітхнувши, він умочив щітку у вапняний розчин, провів нею по верхній дошці паркана.

Слайд 8

ПРОБЛЕМИ ТВОРУ: цінностей дитинства і цінностей дорослого життя; дружби, взаємодопомоги, людяності, кохання; стосунків батьків, дорослих і дітей.

Слайд 9

Провідні ідеї: Утвердження сили дружби, кохання, людяності. Уславлення сили духу, порядності, добра, милосердя. Засудження жорстокості, зла у світі дорослих.

Слайд 10

Найвідоміші твори М. Твена розповідають про світлу пору його дитинства в Ганнібалі. Сьогод-ні там на високому скелястому березі Міссісіпі стоїть один із не багатьох пам’ятників літе-ратурним героям, яких ство рила творча фантазія письменника, двом підліткам — Тому Сойєру та Гекльберрі Фінну.

Слайд 11

РИСИ ХАРАКТЕРУ ГЕРОЯ

Слайд 12

Том чесний веселий справедливй безкорисливй благородний кмітливий розумний сміливий фантазер талановитий

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

СЕНКАН Том Сойєр Добрий, винахідливий, веселий Фантазує, допомагає, любить, бешкетує Дружба зробила його життя яскравим і цікавим Лицар

Слайд 16

Під ім’ям Тома Сойєра описано відразу трьох нерозлучних друзів: це сам Сем Клеменс, його шкільний приятель Віллі Боуен та великий бешкетник і зірвиголова Томас Сойєр Співі.

Слайд 17

Прообразом Беккі Тетчер стала Лаура Хокінс, що жила по сусідству з Семом. Молодший брат Тома, тихоня і ябеда Сід – це Генрі, молодший з синів Клеменсів. Сувора тітка Поллі списана з матері письменника – Олівії Клеменс Гек Фінн – точний портрет Тома Бленкеншипа, який жив у напівзруйнованій хижці на краю Ганнібала, частенько був голодний, ходив у лахмітті, іноді ночував під відкритим небом.

Слайд 18

Висновок І повість він створив для юних читачів різних поколінь та країн. Адже “Пригоди Тома Сойєра” читали й ваші батьки, тепер пригодами героїв захоплюєтеся ви, діти нового тисячоліття. Це “осяйна книга”. Бо в ній частинка того неповторного світу, де діти не завжди слухняні, полюбляють бешкетувати, мріють подорожувати. Талановитий письменник, великий фантазер і вигадник, людина веселої вдачі, Марк Твен залишився вірним пам'яті дитинства. Та як у звичайному житті, не завжди є порозуміння між дорослими та дітьми. Ця книга, що написана цікаво та правдиво, - про дітей та для дітей. Але слід зауважити, що із задоволенням її перечитують і дорослі, повертаючись у своє дитинство.

Слайд 19

Екранізації творів Твена За його книгами в Україні створено стрічки «Том Сойєр» (1937) Л.Френкеля, "Нові пригоди янкі при дворі короля Артура (1988) В.Греся, телесеріал «Пригоди Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна» (1981) С.Говорухіна.

Слайд 20

Зворотній зв'язок. «Мікрофон». Я навчився в Тома… Я дякую Томові за те, що…

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Гекльберрі Фінн Добрий, щирий, відважний Бешкетує, дружить, допомагає Цінує свободу понад усе Вірний друг

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Складання сюжетного плану другого розділу повісті. Експозиція (знайомство з героями твору, часом і місцем дії)-опис містечка, яким його побачив Том суботнього ранку.

Слайд 28

Зав'язка-ключовий момент розгортання подій. Том вийшов на вулицю з вапном і щіткою, щоб пофарбувати паркан, як доручила тітка Поллі.

Слайд 29

Розвиток дії-подальше розгортання подій, розкриття характерів героїв. Зустріч з усіма хлопчиками, які проходили повз Тома, спочатку співчуваючи або кепкуючи над ним, а далі приєднувалися до черги охочих фарбувати паркан.

Слайд 30

Кульмінація-момент найвищого напруження в розвитку дії. Том з радістю розглядає свої коштовності-усе, чим збагатився, дозволяючи товаришам виконувати свою роботу; висновок хитруна про те, що « кожний дорослий і кожна дитина тільки тоді матиме величезне задоволення від того, чого їм жагуче хотілося , коли його важко було досягти»

Слайд 31

Розв'язка-подія, що завершує розповідь. Том іде доповісти тітці Поллі про виконане доручення.

Слайд 32

Домашнє завдання Завершити роботу над випереджувальним завданням – дослідженням з виявлення зв'язків між світом дитинства, відтвореним у повісті "Пригоди Тома Сойєра" та дитинством Сема Клеменса. Підготувати усний стислий переказ епізоду про витівки, ігри та пригоди героїв (за власним вибором)

Слайд 33

Список використаних джерел 1. Буряк С.Д. Інтерактивні й нестандартні уроки зарубіжної літератури.-Х.: Вид. група «Основа», 2005. 2. Веприняк Д.М. Світова література. 5-8 класи.- Київ- Альфа, 1993. 3. В глубь смысла(ч.2). Методические материалы из опыта роботы учителей словесности. г. Кировоград, 2003. 4. Зарубежная литература. Пособие для факультативных занятий.-Москва, «Просвещение», 1975. 5. Марк Твен. Приключения Тома Сойера.- Издательство «Правда», Москва, 1990. 6. Пахаренко В.І. Основи теорії літератури.- К.: Генеза, 2009. 7. Скляр С.С. Нетрадиційні уроки із зарубіжної літератури. 5-11 класи.- Харків: Торсінг, 2004. Інтернет сайти School.xvatit.com svitlit. at.ua http://www.bibliotekar.ru.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література