X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лафонтен

Завантажити презентацію

Лафонтен

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Жан де Лафонтен – відомий французький байкар. Байка “Зачумлені звірі”. ©

Слайд 2

Епіграфи уроку Байки не такі прості, як здаються: в них учитися можна навіть у тварин… Наша хитрість – повчати, даруючи насолоду. Жан де Лафонтен Читаючи Лафонтена, помічаємо в душі своїй таке відчуття, яке зазвичай викликає в ній присутність скромного, милого, абсолютно доброго мудреця, ─ вона спокійна, щаслива, задоволена і природою, і собою. В. А. Жуковський

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Ігрове завдання “Прочитай зашифровані терміни” ОБОАОЙОКОАО АЮЛЮЕЮГЮОЮРЮІЮЯЮ ЯЕЯЗЯОЯПЯОЯВЯАЯМЯОЯВЯАЯ

Слайд 4

Актуалізація опорних знань Ігрове завдання “Відгадай слово” Коротке, віршоване алегоричне оповідання, в якому закладено повчальний зміст. Країна, що подарувала світові основоположника жанру байки. Частина байки, в якій розповідається про події. Частина байки, в якій міститься повчання. Відображення одного предмета через інший. Замаскований спосіб передачі думок.

Слайд 5

Жан де Лафонтен – відомий французький байкар Жан де Лафонтен народився у 1621 р. у французькому містечку Шато-Тьєрі. Юнаком він поїхав до Парижа, де вивчав історію, літературу, багато читав, писав вірші. Але справжньої слави він зажив як байкар. Перші 6 книг під назвою “Байки Езопа, перекладені на вірші добродієм де Лафонтеном” з’явилися у 1668 році. Всього поет видав 12 збірок байок.

Слайд 6

Старовинне видання байок Жана де Лафонтена (1776р.)

Слайд 7

Байка “Зачумлені звірі”

Слайд 8

Бесіда з учнями Яке лихо трапилося з лісовими звірами? Навіщо Лев скликав раду? Чи є Лев, на вашу думку, справжнім грішником? Чому Лис виправдовує Лева? У чому полягає гріх Осла? Чи був Осел найбільшим грішником у лісі? Чому ж саме його лісова громада вирішила принести у жертву? Яка мораль байки?

Слайд 9

Характеристика персонажів байки Лев – цар звірів: сильний; впевнений; злий; жорстокий; хижий.

Слайд 10

Характеристика персонажів байки Лис: хитрий; улесливий; нещирий; брехливий; жорстокий.

Слайд 11

Характеристика персонажів байки Осел: слабкий; беззахисний; тихий; спокійний; правдивий.

Слайд 12

Визначення теми та ідеї байки Тема – розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми “найбільшого” грішника. Ідея – несправедливість суспільства, у якому одним можна все, а іншим – нічого.

Слайд 13

Особливості байок Жана де Лафонтена Байкарську спадщину Лафонтена складають 238 байок, які він назвав “стоактовою комедією” французького життя. Для виразнішого зображення героїв байкар часто використовує антитезу (протиставлення). Антитеза (протиставлення) характерів; зовнішності; думок; почуттів; життєвих явищ.

Слайд 14

Підсумки уроку Що ви дізналися про Жана де Лафонтена? У яких байкарів він запозичував сюжети? Скільки байок було написано поетом? Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці “Зачумлені звірі”. Якою “чумою” вражені звірі? Чи актуальні проблеми, порушені у байці “Зачумлені звірі”? Висловіть власну думку з цього приводу.

Слайд 15

Домашнє завдання Виразно читати і докладно переказувати байку “Зачумлені звірі”. Підготувати інсценування байки І. А. Крилова “Ворона і Лисиця”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література