X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жан де Лафонтен. Байка "Зачумлені звірі"

Завантажити презентацію

Жан де Лафонтен. Байка "Зачумлені звірі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Байка у світовій літературі

Слайд 2

Гра «Відгадай слово»

Слайд 3

Коротке, віршоване алегоричне оповідання, в якому закладено повчальний зміст. Байка

Слайд 4

Країна, що подарувала світові основоположника жанру байки Давня Греція

Слайд 5

Основоположник жанру байки Езоп

Слайд 6

Частина байки, в якій розповідається про події Оповідна

Слайд 7

Частина байки, в якій міститься повчання Мораль

Слайд 8

Відображення одного предмета через інший Алегорія

Слайд 9

Назвіть українських байкарів Г.Сковорода, Є.Гребінка, Л.Глібов.

Слайд 10

Мова, сповнена натяків, недомовок Езопова мова

Слайд 11

Слайд 12

( 1621 – 1695)

Слайд 13

Жан де Лафонтен народився у 1621 р. у французькому містечку Шато-Тьєррі в сім'ї чиновника. Здобувши несистема -тичну освіту, він деякий час працював чиновником, успад-кувавши посаду свого батька. Але служба мало цікавила поета.

Слайд 14

Лафонтен залишив службу і переїхав до Парижа, де швидко здобув славу талановитого поета і став вести світське життя. Писати почав доволі пізно, коли йому вже виповнилося тридцять три роки. Життя поета, легке і безтурботне, нагадувало життя цикади, героїні його байки «Цикада і Мурашка».

Слайд 15

Героями байок Лафонтена є люди, тварини, птахи, комахи, явища природи. Особливо французький байкар любив описувати звірів, найголовнішим з – поміж яких вважав Лева. Цар звірів у творах постає могутнім, величним, сильним, жорстоким, славолюбним. В образі Лева сучасники поета вбачали французького короля, у Вовкові, Лисиці, Леопарді – його придворних.

Слайд 16

Герої Лафонтена говорять  такою ж вишуканою літературною мовою, що і французькі дворяни. Персонажі байок дуже культурні, високоосвічені. Лисиця знає навіть античну літературу, а Вовк знає етикет і мистецтво.

Слайд 17

У 1668 році з’явилися перші шість книг під назвою «Байки Езопа, перекладені на вірші добродієм де Лафонтеном». Байкарську спадщину Жана де Лафонтена складають 238 байок, вміщених у 12 збірках.

Слайд 18

Слайд 19

Лексична робота Чума – хвороба, гостре інфекційне захворювання людей і тварин. Звірина, звірота – тварини. Впень – геть усе; цілком, зовсім. Покута – 1) Визнання своєї провини; каяття. 2) Покарання за вчинений злочин. Картати – гостро дорікати кому-небудь, лаяти когось.

Слайд 20

Слайд 21

Тема – розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми «найбільшого» грішника. Ідея – осуд несправедливості суспільства, у якому одним можна все, а іншим - нічого.

Слайд 22

“Напевно, кару Бог послав Нам за чиюсь тяжку провину.”. Лев Осел Вовк “Сумлінність ваша може всім бути за взірець” Вовк Горлиця Лис Робота з цитатами “Впізнай персонажа”

Слайд 23

“ Я, грішний, жмутик і вкусив, А, щиро кажучи, не мав же права” “А … довів — учений писарчук! — Що цей Осел — падлюка із падлюк”. Вовк Тигр Осел Лис Лев Вовк

Слайд 24

Робота в групах. Леви. Доведіть, що вивчений твір є байкою. Вовки. Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці «Зачумлені звірі»? Осли. Чи актуальні проблеми, порушені у байці «Зачумлені звірі»? Висловіть власну думку з цього приводу. Лиси. Що нового вніс Лафонтен у розвиток жанру байки? Тигри. Якою «чумою» вражені звірі?

Слайд 25

Домашнє завдання: виразно читати, аналізувати байку, намалювати ілюстрацію до твору.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література