Жан де Лафонтен. Байка "Зачумлені звірі"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Жан де Лафонтен народився у 1621 р. у французькому містечку Шато-Тьєррі в сім'ї чиновника. Здобувши несистема -тичну освіту, він деякий час працював чиновником, успад-кувавши посаду свого батька. Але служба мало цікавила поета.
Лафонтен залишив службу і переїхав до Парижа, де швидко здобув славу талановитого поета і став вести світське життя. Писати почав доволі пізно, коли йому вже виповнилося тридцять три роки. Життя поета, легке і безтурботне, нагадувало життя цикади, героїні його байки «Цикада і Мурашка».
Героями байок Лафонтена є люди, тварини, птахи, комахи, явища природи. Особливо французький байкар любив описувати звірів, найголовнішим з – поміж яких вважав Лева. Цар звірів у творах постає могутнім, величним, сильним, жорстоким, славолюбним. В образі Лева сучасники поета вбачали французького короля, у Вовкові, Лисиці, Леопарді – його придворних.
Герої Лафонтена говорять такою ж вишуканою літературною мовою, що і французькі дворяни. Персонажі байок дуже культурні, високоосвічені. Лисиця знає навіть античну літературу, а Вовк знає етикет і мистецтво.
У 1668 році з’явилися перші шість книг під назвою «Байки Езопа, перекладені на вірші добродієм де Лафонтеном». Байкарську спадщину Жана де Лафонтена складають 238 байок, вміщених у 12 збірках.
Лексична робота Чума – хвороба, гостре інфекційне захворювання людей і тварин. Звірина, звірота – тварини. Впень – геть усе; цілком, зовсім. Покута – 1) Визнання своєї провини; каяття. 2) Покарання за вчинений злочин. Картати – гостро дорікати кому-небудь, лаяти когось.
Тема – розповідь про те, як лісові звірі обирали під час чуми «найбільшого» грішника. Ідея – осуд несправедливості суспільства, у якому одним можна все, а іншим - нічого.
“Напевно, кару Бог послав Нам за чиюсь тяжку провину.”. Лев Осел Вовк “Сумлінність ваша може всім бути за взірець” Вовк Горлиця Лис Робота з цитатами “Впізнай персонажа”
“ Я, грішний, жмутик і вкусив, А, щиро кажучи, не мав же права” “А … довів — учений писарчук! — Що цей Осел — падлюка із падлюк”. Вовк Тигр Осел Лис Лев Вовк
Робота в групах. Леви. Доведіть, що вивчений твір є байкою. Вовки. Які недоліки людей і суспільства викриває Лафонтен у байці «Зачумлені звірі»? Осли. Чи актуальні проблеми, порушені у байці «Зачумлені звірі»? Висловіть власну думку з цього приводу. Лиси. Що нового вніс Лафонтен у розвиток жанру байки? Тигри. Якою «чумою» вражені звірі?
Схожі презентації
Категорії