X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер». Специфіка романтизму Гофмана: переплетіння реальності та нестримної фантазії, контраст високого, прекрасного і заземлено-буденного, потворного.

Завантажити презентацію

«Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер». Специфіка романтизму Гофмана: переплетіння реальності та нестримної фантазії, контраст високого, прекрасного і заземлено-буденного, потворного.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: «Крихітка Цахес на прізвисько Ціннобер». Специфіка романтизму Гофмана: переплетіння реальності та нестримної фантазії, контраст високого, прекрасного і заземлено-буденного, потворного. Мета: проаналізувати сюжетну лінію, тематику і проблематику повісті; розвивати навички аналізу художнього твору, складання характеристики персонажу; виховувати кращі риси людського характеру

Слайд 2

Епіграф уроку …художник — не професія, художник — спосіб життя… Е. Гофман

Слайд 3

Бесіда Як ви думаєте, з якою метою автор поєднав у творі реальне та фантастичне? Кого із героїв можна назвати головним? Назвіть основні риси його характеру. Якою є його постать: фантастичною чи реальною?

Слайд 4

Словникова робота Філософська казка – літературний твір, що містить морально-філософські роздуми над подіями суспільного життя, їх позитивну чи негативну оцінку. Філістер — самовдоволена, обмежена людина з міщанським світоглядом і святенницькою поведінкою; міщанин, обиватель. Ентузіасти – люди творчих професій, здатні відчувати недосконалість звичайного світу.

Слайд 5

Філістери Ліза, мати Цахеса, що постійно нарікала на свою долю; Мош Терпін - професор, що навчав студентів примітивній і до того ж не правдивій науці; прекрасна Кандида, в яку був закоханий Бальтазар; князь Пафнутій, що прагне встановити порядок у своїй країні; крихітка Цахес на прізвисько Циннобер.

Слайд 6

Ентузіасти Бальтазар - молодий, закоханий студент, романтик, що обожнює природу та складає вірші; скрипаль Вінченцо Сбіоку, що зачаровує людей своєю музикою; Пульхер - талановитий та перспективний помічник судді.

Слайд 7

Чим відрізняються філістери від мрійників?

Слайд 8

Бесіда Хто, на ваш погляд, утілює риси авторського ідеалу? Як вплинув фольклор на творчість Гофмана в цілому? Яке значення має образ-символ золотих волосин? Хто піддається чарам, а хто — ні? Чому?

Слайд 9

Знайдіть у тексті опис малюка справжнього і яким його бачать філістери.

Слайд 10

Риси романтизму в повісті-казці Основний конфлікт твору (протистояння митця Балтазара та філістера Цахеса) як утілення неприйняття романтиками буденності реального життя і звеличення «життя духу». Переплетіння реальності та нестримної фантазії. Контраст високого, прекрасного і заземлено-буденного, потворного у творі як конкретне втілення антитези: з одного боку — недосяжного романтичного ідеалу, з другого — ницої буденної реальності.

Слайд 11

«Наскільки актуальною є повість-казка “Крихітка Цахес” сьогодні?»

Слайд 12

Домашнє завдання Повторити значення термінів «алегорія», «сатира», «гротеск», «іронія», «гумор»; переглянути епізод уведення освіти у князівстві.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література