X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Франц Кафка. Новела «Перевтілення». Версія 1

Завантажити презентацію

Франц Кафка. Новела «Перевтілення». Версія 1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«…Вот образ той души, что в мрак погружена И в четырех стенах действительности бьется.» Ш.Бодлер

Слайд 2

Тема уроку: Франц Кафка. Новела «Перевтілення». «Коли вже немає доказів, які б переконали, що цей «чудний» Кафка – просто геній, то хочеться вірити: незайвою буде спроба хоча б торкнутися цього дивацтва.» «Що ти знаєш про мій біль, що я знаю про твій»?

Слайд 3

Перевтілення (або метаморфози) Великий римський поет Овідій у своїх «Метаморфозах» описав 250 сюжетів різноманітних перетворень – перевтілень богів, героїв, царів, комах... Ми знаємо безліч казкових перевтілень героїв: Принц-лелека, царівна-жаба… Ці метаморфози були щасливі у кінцевому результаті.

Слайд 4

Модель “кафкіанського” світу Біль Відчуження Самотність Безвихідь Страх

Слайд 5

Добро, любов, співчуття, людське милосерддя – все це може повернути людині життя. Ким є Грегор Замза: людиною чи комахою?

Слайд 6

У новелі «Перевтілення» Кафка відверто й емоційно піднімає наболілу проблему - відчуженість у сім'ї, самотність людини серед людей. . Створюється відчуття, що з цими людьми теж відбувається жахливе перетворення, насправді ж перед нами лише оголюються їх черстві душі,коли вони скидають маску доброчесності і благородства.

Слайд 7

Головний герой новели Грегор Замза, простий комівояжер, прокинувшись зранку, виявляє, що перетворився на величезну мерзенну комаху. У властивій Кафці манері причина метаморфози, події, їй попередні, не розкриваються.. Ми, як і герої новели, просто поставленні перед фактом – перетворення. Герой зберігає здоровий розум і усвідомлює те, що відбувається. Його перевтілення - це був засіб втекти від дійсності.

Слайд 8

Грегор, будучи виконавчим, працьовитим, чесним службовцем, не любить свою роботу, вона ненависна йому. Особистого життя у нього немає: вечори проводить удома, з жінками він боязкий, безініціативний. В цілому, він живе сірим, буденним, позбавленим радості життям, як більшість людей цього міста. «В этом мире мы все одинокие насекомые». Франц Кафка

Слайд 9

На відміну від інших членів сім'ї, Грегор не здатний прийняти закони прагматичного оточення, він любить і хоче бути коханим. Це єдина його потреба і сенс життя. Не отримуючи цього від близьких, він замикається в собі і відчуває себе неповноцінним по відношенню до інших людей. Причина формування комплексу комахи - неможливість прийняти споживчі закони зовнішнього світу, його органічна «несхожість» на інших. Головний герой Кафки - "маленька людина",страждаюча, принижена, нещасна і беззахисна. «Комаха – символ «маленької людини».

Слайд 10

«Панцирно-тверда спина» «Коричневий, опуклий, розділений дугоподібними лусочками живіт» «Численні, убого тонкі в порівнянні з іншим тілом ніжки» «Загублений, хворобливий писк» У нього не було зубів, але виявилися сильними щелепи З рота текла якась бура рідина Він повзав і всюди залишав сліди (якесь клейка речовина) Він міг висіти на стелі мислить страждає соромиться любить бажає страчує себе Розуміє мову людей Відчуває і розуміє музику Відчуває потребу в духовній їжі: любові, ніжності, розумінні, співчутті Готовий пожертвувати життям заради інших

Слайд 11

Він, будучи перетвореним в жука, тепер бачить світ по-іншому, простір навколо нього поступово змінюється.Після перетворення він поступово немов заганяється в межі власного тіла. …Мне тошно, тесно, тяжело дышать... Мне говорят смирись, а я слабею... И если уж любить - то все отдать. Я просто по -другому не умею. Мне не спастись, я таю на глазах... Мой мир, как будто схлопнулся до точки… М. Цветаева

Слайд 12

«…Ми повинні позбутися від нього… » …«Про свою сімю він думав з ніжністю і любовю. Він також вважав, що повинен зникнути...» І хіба дорікає він рідних у чомусь? Він їм заважає, тому що вони перестали його розуміти. Він їх стискує. А пізнати його і прийняти таким, яким він став, вони не можуть.

Слайд 13

Смерть Грегора навіть сім'єю розцінюється як щось буденне. «Погляньте-но, воно здохло, ось воно лежить зовсім-зовсім дохле!.» Мати Грегора тільки лише байдуже перепитала: «Помер?». Ще страшніша була реакція батька: «Ну от, - сказав пан Замза, - тепер ми можемо подякувати Богу.» Фінал оповідання філософ Моріс Бланшо назвав "верхом жахливого" . «... Найстрашніше те, що навколишні люди позбавлені людського серця і душі, і їх звичний благопристойний вигляд - тільки маска». Вони мріяли про щасливе майбутнє. Без Грегора.

Слайд 14

Написавши новелу "Перевтілення", Кафка попереджає людей про страшну силу обивательської байдужості, яка веде людину до загибелі. Він виступає на захист співчуття, милосердя, ніжності, чуйності, доброти в людських відносинах.

Слайд 15

Кафка не зміг знайти вихід особистості до людства, але вихід до людства знайшли книги Кафки.

Слайд 16

Майстерність Франца Кафки полягає в тому, що він змушує читача перечитувати свої твори. Сенс його творів розкривається не відразу, необхідно вдумливе і уважне читання. І все одно, загадка його новел і романів залишається ... «Метаморфоза моєї душі»

Слайд 17

Книга «Інтерактивні й нестандартні уроки світової літератури» (Буряк С.Д., вид. група «Основа»),м.Харків, 2010р. http://www.ekranka.ru/?id=f1153 http://romanist.ru/belon_nab.htm http://www.kafka.ru/kritika/read/prevrashenie-fk http://lit.1september.ru/articlef.php?ID=200403003 http://www.zin.ru/animalia/coleoptera/rus/kafkverw.htm http://www.licey.net/lit/foreign/kafka

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література