X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Давньоруські билини про Іллю Муромця. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв

Завантажити презентацію

Давньоруські билини про Іллю Муромця. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Давньоруські билини про Іллю Муромця. Втілення в них уявлень про патріотизм, героїзм, ідеальних народних героїв.

Слайд 2

Актуалізація опорних знань Запитання та завдання для учнів Розкажіть про билину як літературний жанр. Які особливості билини характеризують її пісенний характер, ріднять з усною народною творчістю? Яким чином творці билин прагнули підкреслити незвичайність, героїзм описаних подій? Чи подобаються вам билини? Чим саме?

Слайд 3

Робота над виразним читанням билини Запитання та завдання для учнів Прочитайте фрагмент билини від слів “Сам простою дорогою у город Київ вирушав” до слів “Вклонявся на чотири сторони сонечку-князю з княжною Апраксією”. Назвіть жанрові особливості билини, що зустрічаються в цьому уривку. Що нового ми дізналися про славного богатиря Іллю Муромця?

Слайд 4

В. Васнєцов “Бенкет богатирів у князя Володимира”

Слайд 5

Робота над виразним читанням билини Запитання та завдання для учнів Прочитайте уривок від слів “Говорить Володимир князь стольнокиївський” до слів “Приїхав я із города Муромля у славний город Київ, князю”. Хто із героїв билини і як зображений в цьому уривку? Чому про небезпеку, яка загрожувала людям князю Володимиру відомо, а про те що небезпека минула, він не знає? Як ви гадаєте, на чиєму боці автор билини в діалозі богатиря і князя?

Слайд 6

Ілля Муромець і полонений Соловей-розбійник

Слайд 7

Робота над виразним читанням билини Запитання та завдання для учнів Прочитайте фрагмент билини від слів “Так тут князь Володимир стольнокиївський” до кінця билини. Хто вступає в діалог князя з богатирем? Яку позицію займає Соловей-розбійник? Що ми можемо сказати про князя Володимира? Чому Ілля Муромець відразу повіз Солов’я-розбійника в чисте поле?

Слайд 8

Бесіда з учнями за змістом билини Які думки і почуття викликає у вас славний богатир? Чому в билині кожного разу підкреслюється його походження? Як ви гадаєте, що буде робити богатир далі – залишиться в стольному граді Києві чи поїде? Куди, по-вашому, далі відправиться богатир?

Слайд 9

В. Васнєцов “Витязь на роздоріжжі”

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Підсумки уроку Робота в парах Коли і чому виникли билини? Для чого в давні часи народ створював билини, думи, героїчні пісні? Яку мету ставили перед собою автори та виконавці билин? Чи може виникнути билина в наші дні? Чому образ славного богатиря Іллі Муромця залишається в пам’яті народу вже багато віків?

Слайд 13

Святий Ілля Муромець

Слайд 14

Пам’ятник Іллі Муромцю в м. Муром

Слайд 15

Домашнє завдання Прочитати баладу про благородного розбійника Робіна Гуда, підготувати переказ епізоду або постановку фрагменту в особах. Сформулювати запитання по твору.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література