X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Антуан де Сент - Екзюпері

Завантажити презентацію

Антуан де Сент - Екзюпері

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Існує лише одна проблема, одна – єдина у світі – повернути людям духовну сутність… Антуан де Сент - Екзюпері

Слайд 2

Бути людиною – це значить відчувати, що ти за все відповідаєш. Згорати від сорому за злидні, хоча вони існують не з твоєї вини. Пишатися перемогою, яку здобули товариші. Антуан де Сент - Екзюпері

Слайд 3

Антуан Жан Батіст Марі Роже де Сент – Екзюпері народився у шляхетній графській родині на Півдні Франції, у Ліоні 29 червня 1900 року. У дитинстві рідні називали його Королем Сонцем –за особливу посмішку та за вміння твердо відстоювати свою незалежність. Антуан навчався у Паризькій школі мистецтв.

Слайд 4

З раннього дитинства хлопець марив небом. У 13 років він вперше здійснив подорож на літаку. Антуан був одним із перших професійних льотчиків Франції. Він прокладав нові траси, опановував нові машини, освоював нічні польоти, літав з поштою до Північної Африки, був начальником аеродрому в Кал – Джубі ( пустеля Сахара ), на лінії Тулуза – Дакар.

Слайд 5

У 1929 році побачив світ перший його роман “Південний поштовх” У 1931 році був надрукований роман “Нічний політ” У роки Великої Вітчизняної війни він – бойовий льотчик. За вісім місяців здійснив 8 бойових вильотів. Загинув під час 9 вильоту – 31 липня 1944 року.

Слайд 6

У 1939 році була надрукована збірка новел, репортажів, нарисів під назвою “Планета Людей”. У 1943 році Сент – Екзюпері написав ліричну казку “Маленький принц”.

Слайд 7

Коли Антуану було 17 років, помер його молодший брат Франсуа. Перед смертю він заповідав Антуану найдорожчі речі: велосипед і рушницю. Можливо саме тоді Антуан і замислився над основами людського буття, над законами, які примушують людину бути ЛЮДИНОЮ.

Слайд 8

Коли мені траплявся дорослий, я цікавився його думкою про мій малюнок. Всі дорослі, чомусь, вважали, що це шляпа. Як же я був здивований, коли Маленький принц сказав, що йому не потрібен слон в удаві…

Слайд 9

- Будь ласка, намалюй мені баранця… Втративши терпіння, я намалював ящик. - Саме такого я й хотів! - Глянь, він заснув!.. Так я познайомився з Маленьким принцом.

Слайд 10

Астероїд В – 612. Цей астероїд бачили тільки раз – 1909 року. Був собі Маленький принц, який жив на планеті трошки більшій за нього самого… Йому дуже потрібен був друг… Для чого потрібні друзі? Кого можна назвати другом?

Слайд 11

Кожного дня я щось нове дізнавався про його планету. Про те, як він вирушив у мандри, як подорожував. - Є таке правило, - мовив Принц. - Прибрався сам уранці, - ретельно прибери свою планету. Як ви розумієте слова Маленького принца? Що означає Планета? Для чого її потрібно прибирати?

Слайд 12

Я не люблю повчального тону. Та треба виривати баобаби одразу ж, як тільки побачиш. Це дуже нудна робота, але приємна. Але люди так мало знають… Діти повинні бути дуже поблажливими до дорослих. Хто такі баобаби? Чому дорослі мало знають? Чому саме дітям довіряв Сент – Екзюпері?

Слайд 13

Якщо хтось любить квітку, яка є одна – єдина у світі, цього досить. - Я знаю одну планету. Там живе добродій з багряним обличчям. Він не понюхав жодної квітки. Ніколи не глянув на зірку. Це не людина. Це гриб. Чому він гриб? Що мав на увазі принц?

Слайд 14

На планеті Маленького принца з”явилася чудова квітка. Вона була дуже гордовита, вибаглива та норовлива. Будь ласка, подбайте про мене… Мені потрібна ширма.. Я не трава… Увечері накрийте мене ковпаком. Я боюся протягів. Де ж ширма?

Слайд 15

- Прощавайте!- сказав Маленький принц. Вона кашлянула. Але не від застуди. - Вибач мені. І постарайся бути щасливим. Моя квітка сповнила пахощами всю планету, а я не вмів тішитися нею… Я не повинен був тікати… За тими наївними хитрощами я мав би вгадати ніжність… Я був надто молодий, щоб уміти любити… Чому втік Маленький принц? У чому Маленький принц звинувачує себе? Що означає “любити”? Чому квітка бажає хлопчикові щастя?

Слайд 16

Дорослі такі дивні люди!.. Маленький принц, подорожуючи планетами, побував на астероїдах 325 – 330. Після зустрічі з королем, честолюбцем та пияком принц вирішив, що дорослі – дуже дивні люди. Чому він так вирішив? Чому дорослі – дивні люди? Від честолюбця він дізнався, що шанувати – значить визнавати. А ви як думаєте?

Слайд 17

Він єдиний, хто міг би стати моїм другом Побувавши на планеті бізнесмена, Маленький принц вирішив, що від нього “немає ніякої користі зіркам”. Як ви розумієте цю фразу? І тільки ліхтарник міг би стати другом принца. Чому? Чим він відрізнявся від всіх?

Слайд 18

Неабияка планета Сьомою планетою була Земля… На ній 111 королів, 7 тисяч географів, 90 тисяч бізнесменів, 7 мільйонів пияків, 311 мільйонів честолюбців. Але люди займають на Землі дуже мало місця. Дорослим, як баобабам, здається, що вони великі й важні. У людей нема коріння. Їх носить вітром… Чому принц порівнює людей з баобабами? Невже всі такі “бур”яни”? Чому у людей нема коріння? У яких людей?

Слайд 19

Цікаво: для чого зірки світяться? - Добрий день! - Добрий день! – сказала луна. - Яка дивна планета? Зовсім суха. Уся в шпичаках, солона. Людям не вистачає уяви. Вони тільки повторюють те, що їм кажуть. Квітка, яка була у мене, завжди говорила перша. Чому людям не вистачає уяви? Невже всі люди такі “сухі” та “колючі”? А чого світяться зірки?

Слайд 20

Ми відповідаємо за тих, кого приручили Коли Маленький принц був у пустелі, він зустрів Лиса,з яким подружився. - Будь ласка, приручи мене!

Слайд 21

Добре, коли у тебе є друг - Будь моїм другом!- сказав принц. -Приручи мене! – сказав Лис. Пізнати можна тільки те, що приручиш. У людей вже нема часу щось пізнавати. Вони купують речі у торговців, але торговці не продають друзів. Тому у людей немає друзів. Хто такий друг? Чому важливо мати і не втрачати друзів?

Слайд 22

Це все пусте! Люди завжди невдоволені тим, де вони живуть. Люди набиваються у швидкісні поїзди, але вони не знають, куди їдуть. Вони метушаться, бігають, щось шукають, але не знають, що треба шукати. Тільки діти це знають… Добре, коли є друг, навіть якщо потрібно померти… Чого не знають дорослі? Що знають діти?

Слайд 23

Треба шукати серцем… Одного разу Маленький принц побачив багато троянд. - Ви зовсім не схожі на мою троянду,- сказав він,- ви ніщо. Ніхто вас не приручив, і ви нікого не приручили. Ви гарні, але пусті. Заради вас не хочеться вмерти. Моя троянда одна – єдина, бо я поливав її, накривав її скляним ковпаком, затуляв її ширмою від вітру. Задля неї я знищив гусінь. Бо це моя троянда. Ну то й що?

Слайд 24

- Мій секрет дуже простий: добре бачить тільки серце. Найважливішого очима не побачиш. - Моя троянда – це моя квітка. Вибаглива, вередлива, але моя… Навіть пустеля гарна тим, що в ній десь криється джерело. Люди не знаходять того, чого шукають, бо не там шукають. Його можна знайти у одній – єдиній троянді, у ковтку води. Де потрібно шукати? Що треба шукати?

Слайд 25

Я повертаюся додому… Я житиму на одній із зірок. Я там сміятимуся, і коли ти будеш дивитися вночі на небо, це буде так, наче сміються всі зірки. У тебе будуть зірки, які вміють сміятися! Жоден дорослий ніколи не зрозуміє, як це важливо. “Дорослий” – це вік чи ставлення до життя?

Слайд 26

Жоден дорослий ніколи не зрозуміє, як це важливо… Що ви дізналися про Сент – Екзюпері? Чим вразила вас його біографія? За яких обставин льотчик зустрівся з Маленьким принцом? Чому Маленький принц почав подорожувати? Які життєві істини відкрив принц? Чому Маленький принц засумував? Чому він повернувся на свою планету, адже там була така вередлива троянда? Яку роль відіграють у житті людей відповідальність, дружба, любов? Чого ніколи не зможуть зрозуміти дорослі? Якою була б ваша планета? Чи сподобався вам цей твір?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література