X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ЗАПОВІДНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ”

Завантажити презентацію

“ЗАПОВІДНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МОКРОКАЛИГІРСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ І-ІІІ СТУПЕНІВ ШКОЛА КАТЕРИНОПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ Всеукраїнська експедиція учнівської та студентської молоді “Моя Батьківщина – Україна” Напрям експедиції: “ЗАПОВІДНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОГО КРАЮ” 2011Р.

Слайд 2

Автори науково-дослідницької роботи: Керівник проекту –Захарченко Тетяна Вікторівна, вчитель хімії та біології Мокрокалигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів; номер телефону 91-2-97, моб. 0982987873 Захарченко Марія учениця 7 класу Бецун Віталій учень 9 класу Світлини: Бецун В.В., Захарченко М.А.

Слайд 3

Мокрокалигірський садибний парк С.Мокра Калигірка Катеринопільський район Черкаська область

Слайд 4

МЕТА ПРОЕКТУ: - формувати в учнів екологічну самосвідомість; виробляти потребу вивчення та збереження унікальних природних об’єктів на території рідного краю, віковічних дерев, унікальних лісових насаджень; проводити просвітницьку роботу щодо рекреаційної цінності для здоров’я, естетичної, екологічної та культурної цінності біорізномаїття, необхідності збереження та відтворення природи

Слайд 5

ГОЛОВНІ ВИХОВНІ ЗАВДАННЯ: вивчення місцевого парку, як унікальньного об’єкту села; - розкриття проблем охорони довкілля; - реалізація завдань екологічного виховання; залучення учнівської молоді до науково-просвітницької роботи; - розвиток комунікативних навичок; - налагодження співпраці між різновіковими категоріями учасників проекту; - поглиблення знання з історії та природи рідного краю,

Слайд 6

З глибини історії Мокра Калигірка - село, що розташоване за 90 км від Черкас. В центральній частині населеного пункту, парк кінця XVIII ст. – пам'ятка садово-паркового мистецтва. На початку XVIII ст. Мокра Калигірка належала польським панам Любомирським, згодом після розділу Польщі, 1793 році Мокра Калигірка перейшла до роду російських дворян Лопухіних. Останній власник маєтку та парку, Нейгардт Олексій Борисович - державний діяч Російської імперії, долучений до лику святих Російською Православною Церквою у 2000 році

Слайд 7

Невеликий за площею парк, має цікаву схему планувальння. Парк розташований в центрі села на перетині великих вулиць, що його окреслюють. Алеї парку підпорядковані цим вулицям. Великий став з островом створює романтичну атмосферу.

Слайд 8

ЗАХІДНА ЧАСТИНА ПАРКУ ЗАХІДНА АЛЕЯ ПАРКУ, ПАРАЛЕЛЬНА ВУЛИЦІ ЛЕНІНА

Слайд 9

При вході в парк розміщене святе місце - братська могила загиблих односельчан в роки Великої Вітчизняної війни, та пам’ятник жертвам репресій.

Слайд 10

На території парку ростуть дуби, вік яких сягає понад 350 років. Вони є окрасою ландшафту, справжні патріархи лісу. Дуб звичайний (череватий) — міцне дерево висотою до 30—50 м. На території парку залишилося рости 10 дубів-старожилів, що зберігають історію і таємничість нашого села.

Слайд 11

Наші дослідники дослідили, що в парку росте 45 вікових дубів, а найстаріший дуб має в обхваті 3м 90см Дуже полюбляють діти відпочивати під кронами древніх дубів, а притулившись спинками до міцного стовбура, набиратися сили від дерева-цілителя.

Слайд 12

Не захоплюватися красою рідного парку неможливо. Саме тому на зустріч з прекрасним світом природи поспішають діти та вчителі, зупиняються на відпочинок односельці.

Слайд 13

Взимку древній парк живе своїм, особливим, життям: граються діти, поспішають по засніжених доріжках перехожі, виспівують пісеньки зимуючі птахи, вибивають невтомну мелодію дятлики, граються руденькі білочки.

Слайд 14

ПІВНІЧНА ЧАСТИНА ПАРКУ З АЛЕЄЮ, ЩО СПОЛУЧАЄ ВУЛИЦЮ Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ТА ВУЛИЦЮ ЛЕНІНА ПІВНІЧНО-ЗАХІДНА ЧАСТИНА ПАРКУ

Слайд 15

У зеленому океані лісів нашої країни сосна займає друге місце після ялини. Їх у нашому парку 17 дерев. Вони не лише кладова здоров’я, а й пам’ять про події Великої Вітчизняної війни. На цих соснах фашисти вішали наших односельців. Саме біля них розміщена могила загиблим воїнам-односельцям.

Слайд 16

Наш парк – незмінне місце для відпочинку і проведення сільських та шкільних свят. Спортивне свято Свято козацької каші Виставка виробів народних умільців та сільських господинь

Слайд 17

Наш парк - візитка села Мокра Калигірка, в якому ми народилися та проживаємо. Він для нас є окрасою та гордістю села. Наші дослідження на цьому не завершуються. Попереду ще чекає безліч цікавих відкриттів… Марія Захарченко Віталій Бецун та наш керівник Т.В.Захарченко

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна