X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Топ-7 найбільших рік України

Завантажити презентацію

Топ-7 найбільших рік України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Уявіть, територією України протікає більше 23 тисяч річок. Усі вони дуже різні: глибокі, мілкі, широкі, вузькі, здебільшого чисті, але місцями не дуже, стрімкі, спокійні… Ми ж взялися міряти їхню довжину та відібрали сімку найдовших. Виявилося, що ці річки ще й неймовірно гарні.

Слайд 3

1 місце - Дніпро  

Слайд 4

Це не тільки найдовша, а й головна річка країни: водою з Дніпра користується понад 70% українців, ним пропливає 60% усіх кораблів. Цікаво, що праві береги українського Дніпра суттєво різняться від лівих – вони більш високі та круті. Саме ними захоплювався Тарас Шевченко у своєму «Заповіті».

Слайд 5

2 місце – Південний Буг

Слайд 6

Це найдовша річка, яка тече виключно Україною. Після турецької Ак-су, грецької Гіпаніс та слов’янської Бог, сучасну назву Південний Буг отримала зовсім випадково. Російському геологу Володимиру Ласкарєву здалося, що назви Буг та Бог – одне й теж, відтак в Україні з’явилися Західний і Південний Буги.

Слайд 7

3 місце - Дністер

Слайд 8

Річка бере початок доволі високо у Карпатах, тече Україною та Молдовою, і впадає у Чорне море. Щодо її назви, то є ціла легенда. Колись Дністер був маленьким струмочком без назви. На одному з його берегів люди вели на піску календар. Одного дня струмок розлився та змив усі записи. Побачивши це, люди сказали: «Струмок дні стер»… так і з’явилася назва Дністер.

Слайд 9

4 місце – Сіверський Донець

Слайд 10

Якби не Сіверський Донець, на сході України було б дуже скрутно з прісною водою. Водночас, на жаль, ця річка – серед найбільш забруднених в країні. Між тим, живописна місцевість річки щороку вабить чимало туристів, особливо цікавими пішими та велосипедними прогулянками. Особливо гарно тут в червні, коли ще не скошені луки вздовж берегів. Звісно, назва річки пов’язана з Доном, адже вона є його найбільшою притокою. А ось Сіверський тому, що бере початок на території колишнього Сіверського князівства.

Слайд 11

5 місце - Десна

Слайд 12

Пейзажі цієї річки надихнули класика світового кінематографу Олександра Довженка написати автобіографічну кіноповість «Зачарована Десна». Українці дуже люблять рибалити на Десні, а ще, завдяки сильній течії річки, –  кататися на байдарках. На Десні сформувалися вже цілі байдаркові маршрути.

Слайд 13

6 місце - Горинь

Слайд 14

Існує чимало легенд про виникнення цієї річки. Здебільшого вони пов’язані з трагічною долею дівчат на ім’я Горинь, які не хотіли виходити заміж за нелюба, або загинули від рук завойовників.Насправді ж назва річки пов’язана з її витоком у Кременецьких горах, що на Волині, мовляв, «горина» річка. До речі, саме так раніше вона й називалася.

Слайд 15

7 місце – Інгулець 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна