X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Сім чуде с Украї ни» — сім історико-культурних пам'яток України

Завантажити презентацію

«Сім чуде с Украї ни» — сім історико-культурних пам'яток України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

7 Чудес України «Сім чуде с Украї ни» — сім історико-культурних пам'яток України. Список складено за версією оргкомітету всеукраїнської акції Сім чудес України 21 серпня 2007.

Слайд 2

1.1.Острів Хортиця (Запоріжжя) Хо ртиця – найбільший острів на Дніпрі, розташований у районі міста Запоріжжя нижче Дніпрогесу, унікальний природний й історичний комплекс. Хортиця є одним з семи чудес України.

Слайд 3

1.2.Острів Хортиця (Запоріжжя) Острів інтегрований в структуру міста Запоріжжя. Через острів проходить залізниця з станцією "Запорізька Січ" в середині острова. Три існуючі автомобільні мости дають можливість людям перетинати Дніпро й користуватися багатствами острова. На острові знаходяться заселені селища. В північно-східній частині розміщено залишене село - Середній Стіг. На території острова велика кількість означених пам'яток історії й археології. Десятки будинків відпочинку, санаторіїв, туристичних баз. Пісочні пляжи. Смерекові й листяні ліси. Унікальні плавні на півдні

Слайд 4

1.3.Острів Хортиця (Запоріжжя)

Слайд 5

2.1.Софія Київська (Київ) Собор святої Софії - Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський Собор — християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури і монументального живопису 11 — 18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії. Знаходиться на території Софійського монастиря i є складовою Національнoгo заповідника «Софія Київська».

Слайд 6

2.2.Софія Київська (Київ) У «Повісті врем'яних літ» заснування Софійського собору значиться під 1037 роком Найстарішою спорудою Києва вчені називають саме собор Св Софії. У 2009 році ЮНЕСКО внесла 1000-річчя заснування Софії Київської до Календаря пам'ятних дат на 2011 рік. Зараз це — Національний заповідник «Софія Київська».

Слайд 7

2.3.Софія Київська (Київ)

Слайд 8

3.1.Софіївка (Умань) Націона льний дендрологі чний парк «Софі ївка» — парк, науково-дослідний інститут Національної академії наук України. На сьогодні — це місце відпочинку. Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей. Площа — 179,2 га.

Слайд 9

3.2.Софіївка (Умань) Розташування: Черкаська область, Україна Найближче місто: Умань Площа: 179,2 га Заснований: 1796 Число відвідувачів: 500 000 на рік Парк розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, обабіч ріки Кам'янки, за адресою — вулиця Київська, 12-а. З 1980 року директором дендропарку є член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор Іван Семенович Косенко.

Слайд 10

3.3.Софіївка (Умань)

Слайд 11

4.1.Хотинська фортеця (Хотин) Хотинська фортеця — фортеця 13 — 18 століття у місті Хотин, що у Чернівецькій області, Україна. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». Одне з семи чудес України.

Слайд 12

4.2.Хотинська фортеця (Хотин) Основні дані Статус: Державний історико-архітектурний заповідник Країна: Україна Місце розташування: м.Хотин Чернівецька область Архітектор: французькі інженери Перша згадка: ІХ століття Встановлений: князем Володимиром Святославичем Початок будівництва: 1250-ті рр. Завершення будівництва: 1340-ві рр. Стан: відреставровано

Слайд 13

4.3.Хотинська фортеця (Хотин)

Слайд 14

5.1.Херсонес Таврійський (Севастополь) Херсоне с Таврі йський значить «півострів», за середньовіччя Херсон, у слов'янських джерелах Корсунь) — старогрецьке місто-держава в південно-західній частині Криму (у межах Севастополя)

Слайд 15

5.2.Херсонес Таврійський (Севастополь) Херсонес Таврійський був заснований 422—421 рр. до н. е. грецькими вихідцями з Гераклеї Понтійської як грецька колонія на північному узбережжі Чорного моря і за античної доби став важливим торговельним, ремісничим і політичним центром південно-західного узбережжя Криму. Херсонес розташований в південно-західній частині Криму, біля Карантинної бухти в межах сучасного міста Севастололя. Найдавніші археологічні знахідки в Херсонесі — уламки чорнофігурної кераміки — датуються VI століттям до н. е.

Слайд 16

5.3.Херсонес Таврійський (Севастополь)

Слайд 17

6.1. Києво-Печерська Лавра (Київ) Свя то-Успе нська Ки єво-Пече рська ла вра — одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури, а також діючий монастир Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври.

Слайд 18

6.2.Києво-Печерська Лавра (Київ) З часу свого заснування як печерного монастиря у 1051 році Києво-Печерська лавра була постійним центром православ'я на Русі. Разом із Софіївським собором вона занесена до Світової спадщини ЮНЕСКО. На території Верхньої Лаври діє «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник», якому було надано статус національного у 1996 році. Монастирське життя зосереджене на території Нижньої лаври. Обидві частини Лаври відкриті для відвідувачів. Києво-Печерську лавру занесено до Семи Чудес України у 2007 році за результатами голосування експертів та користувачів Інтернету.

Слайд 19

6.3.Києво-Печерська Лавра (Київ)

Слайд 20

7.1.Заповідник «Кам'янець» (Кам'янець-Подільський) Націона льний істо рико-архітекту рний запові дник «Кам'яне ць» (скорочено — НІАЗ «Кам'яне ць»). Розташований в Кам'янці-Подільському Хмельницькій області.

Слайд 21

7.2.Заповідник «Кам'янець» (Кам'янець-Подільський) Площа заповідника становить 121 гектар (його межі 16 червня 1977 року затвердив Хмельницький облвиконком). Це передусім Старе місто, затиснене в петлі річки Смотрич, а також прилеглий каньйон Смотрича, Замковий міст, комплекс Старого й Нового замків. Пам'ятки Нового плану, Руських і Польських фільварків не є об'єктами заповідника. Згідно з довідкою міського управління містобудування та архітектури, в місті 175 будівель перебувають на державному обліку як пам'ятки архітектури та мають національне (121 пам'ятка) або регіональне (54 пам'ятки) значення. За цим показником Кам'янець-Подільський посідає третє місце в Україні (після Києва та Львова).

Слайд 22

7.3.Заповідник «Кам'янець» (Кам'янець-Подільський)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна