X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Родом з України. Скарби України.

Завантажити презентацію

Родом з України. Скарби України.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СКАРБИ УКРАЇНИ

Слайд 2

ЦЕРКВА РІЗДВА ХРИСТОВОГО У ТЕРНОПОЛІ Церква Різдва Христового споруджена була в центрі Тернополя з перших днів існування самого міста (1540 р.). Спершу вона була дерев'яна, а коли згоріла (кінець ХVІ ст.), на тому місці побудувано нову, муровану, у формі листка конюшини.

Слайд 3

СТАРИЙ ЗАМОК У ТЕРНОПОЛІ Споруджений у 1540 р. на місці колишнього поселення Сопільче. У ХІХ ст. перебудований у палац, усі його оборонні споруди були розібрані. У 1954 р. проведено капітальний ремонт.

Слайд 4

П´ЯТНИЦЬКА ЦЕРКВА В ЧЕРНІГОВІ П'ятницька церква будувалася одночасно з Софією Київською (ХІІ – ХІІІ ст.). Її будівельники вмурували в стіни глиняні горщики на певній відстані один від одного, тому церква вирізняється дивовижною акустикою.

Слайд 5

ІЛЛІНСЬКА ЦЕРКВА В ЧЕРНІГОВІ Монастирська Свято-Іллінська церква (1069 р.) знаходиться біля Антонієвих печер. За легендою, після смерті Богдана Хмельницького у 1662 р. з очей Іллінської чудотворної ікони Богоматері текли сльози протягом 10 днів.

Слайд 6

СПАСЬКИЙ СОБОР В ЧЕРНІГОВІ На давньому валу (Дитинці), де колись жили родовиті люди Чернігова, височіє Спасо-Преображенський собор – усипальниця чернігівських князів. Його звели 1036 р. за наказом князя Мстислава Хороброго.

Слайд 7

ВИСОКИЙ ЗАМОК У 16-17ст. на Замковій горі збудували укріплення. Новий мурований замок виріс в XIV ст. на підвалинах свого попередника, дерев'яного замку. Місце вибрали вдале: гора була високою і крутою, а тому укріплення здавалося неприступним. Підземелля замку використовувались як в'язниця.

Слайд 8

ОЛЕСЬКИЙ ЗАМОК у Львівській області У ХІІІ ст. виник на високому пагорбі у Олеську замок. У середині ХVІ ст. замок успішно витримав татарські набіги. Зараз тут відкрито філіал Львівської картинної галереї. Зібрана колекція дерев´яних скульптур ХІV – ХІХ ст., стародавні меблі та живопис.

Слайд 9

КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА Монастир було засновано у 1051 р. в печерах. Звідси й походить його назва – Печерський. У ХІІ ст. монастир отримав статус «лаври» - головного великого монастиря. Нині тут розміщений музей, де зберігаються шедеври ювелірного мистецтва, старовинні книги, витвори мистецтва різних часів та народів. На території Лаври відкрито історико-культурний заповідник. Входить до списку “7 чудес України”.

Слайд 10

ЗОЛОТІ ВОРОТА Золоті ворота були парадним в'їздом до Києва. Могутня бойова вежа воріт викликала захоплення сучасників та наводила жах на ворогів. Відкриття павільйону-реконструкції „Золоті ворота" було приурочене до святкування 1500-річчя Києва у травні 1982 року.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Діячі науки, культури і мистецтва, які звеличали нашу державу своїм талантом Тарас Шевченко; Леся Українка; Іван Франко; Соломія Крушельницька; Іван Козловський; Оксана Петрусенко; Михайло Грушевський.

Слайд 21

Видатні спортсмени, які своїми рекордами прославили Україну Брати Клички; Яна Клочкова; Василь Вірастюк; Андрій Шевченко.

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна