X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проект «Чудеса України»

Завантажити презентацію

Проект «Чудеса України»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Чудеса України» Навчальний проект для учнів 4 класу Вчитель : Стасюк О.С.

Слайд 2

Слайд 3

НАУКОВИЙ КЕРІВНИК : УЧИТЕЛЬ СТАСЮК О.С. КОНСУЛЬТАНТИ: БАТЬКИ, БІБЛІОТЕКАР, ВЧИТЕЛЬ ГЕОГРАФІЇ Учасники проекту : учні 4 класу

Слайд 4

Мета: формувати уявлення учнів про унікальність та неповторність природи України, рідного краю; розширити знання учнів про чарівність краєвидів та дивовижність куточків України; стимулювати творчу ініціативу; розвивати образне сприймання, мовлення. Привернути увагу до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти їх збереженню . Виховувати шанобливе ставлення до історії рідної країни.

Слайд 5

Тип проекту (кооперативний, груповий, довготривалий, інформаційний, дослідницький)

Слайд 6

Ключові слова : Україна, Миколаївщина, природа рідного краю, архітектура, замки, фортеці

Слайд 7

Методи дослідження: Робота з книгою Відвідування краєзнавчого музею Пошукова діяльність Бесіда з батьками

Слайд 8

Групова форми роботи: Гр. «Географи».- вивчення 7 природних чудес України ; Гр. «Архітектори». – вивчення 7 чудес України: архітектура, замки Гр.. «Краєзнавці»– вивчення 7 чудес Миколаївщини Гр.. «Пошуковці» - дослідження «Що в Україні Най-…»

Слайд 9

Робота над планом проектної діяльності   Збір даних з використанням різних джерел інформації. Проведення спостережень. Аналіз та обробка зібраних матеріалів. Проведення спостережень у природі. Підготовка та проведення творчого звіту групи. Оформлення звітів.

Слайд 10

Очікуванні результати 1гр. – створення презентації “7 природних чудес України” 2гр. –заочна екскурсія “Архітектурна цінність України” 3гр. – створення книжки розгортки “Мандруємо стежками Миколаївщини” 4гр. – проведення вікторини “Україна най-…”

Слайд 11

Презентація проекту кожна група демонструє свій матеріал і звітує про внесок кожного учасника.

Слайд 12

Хто ви? Ми - діти України? Що вас цікавить? Життя лісу і поля, степу і моря. Що вас зворушує? Схід сонця і спів птахів. Що вас турбує? Стан повітря, яким ми дихаємо; вода, яку ми п’ємо; земля на якій ми живемо.

Слайд 13

Що вас об’єднує? Любов до рідної землі, віра в те, що ми здатні зробити нашу Батьківщину прекраснішою. Для чого ми прийшли у світ? Ми прийшли у світ, щоб жити, Всі на просторі земнім, Щоб сміятись і радіти У довкіллі чарівнім!

Слайд 14

Презентація 1 групи

Слайд 15

Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина Цілинний степ „Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка (11054 га) типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг тут 478 видів рослин мешкають не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних і плазунів, 18 видів ссавців, в різні пори року зустрічається більше 270 видів птахів

Слайд 16

Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина) розташований у межах Миколаївської обл. Для створення унікального ландшафту у долинам цих річок природа працювала понад 3000 мільйонів років - 900 видів рослин занесено до Червоної книги України; - 9000 видів комах, 56 - до Червоної книги України; - 300 видів хребетних тварин, 46 з яких перебувають під охороною держави знайдено 98 археологічних пам’яток

Слайд 17

Дністровський каньйон  близько 100 пам’яток живої і неживої природи Дністер бере початок в Бескидах біля підніжжя гори Розлуч на висоті 750 м. Загальна довжина ріки - 1362 км, площа водозабору - 72,1 тис. Км2 Сучасна назва Дністра веде свій початок з Київської Русі і означає "бистра вода". має 386 приток . В верхів'ях швидкість течії Дністра - 4 м/сек, на рівнині - до 2м/сек.

Слайд 18

Мармурова печера (АР Крим) унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей… Вхід до неї знаходиться на висоті 920 м над рівнем моря Протяжність розвіданих ходів - 2050 м, глибина - 60 м. Довжина обладнаних екскурсійних маршрутів більше 1 км. Слоненя та Мамонт, голова Господаря печери, Дід Мороз, Царівна-жаба… ці фігури створені протягом мільйонів років краплинами води

Слайд 19

Подільські Товтри (нац. природний парк, Хмельниччина) Товтри - це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговій лінії створено нац. парком у 1996р. з площею 261316 гектарів. висота парку – 400м над рівнем моря росте майже 1700 видів рослин фауна налічує 55 видів ссавців, 214 — птахів, 10 — плазунів, 11 – земноводни . До Червоної книги України занесено 60 видів рослин та 85 тварин

Слайд 20

Світязь (Озеро, Волинь) найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні у вітряну погоду хвилі тут досягають 5м висоти... Площа Світязя становить 2622 га, довжина 9225 м, ширина 4000 м, максимальна глибина - 58,4 м, середня глибина - 6,9 м. Входить до групи Шацьких озер.

Слайд 21

Синевир (Озеро, Закарпаття) Найбільше озеро Закарпаття - Синевір, яке утворилося 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря... озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом Посередині ж озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець .Звідси і народна назва - Морське око. у прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.

Слайд 22

Долина нарцисів (претендент ) Заповідний масив розміщений на висотi 180-200 метрів над рівнем моря у захiднiй частині Хустсько-Солотвинської долини на стародавнiй терасi Тиси - площа - 257 га. В “Долинi нарцисiв” зростає понад 400 видiв рослин Як стверджують вчені, в льодовиковий період сталися геологічні катаклізми, і з гір сповз величезний шмат землі разом із рослинами, які й стали знаменитістю цієї долини

Слайд 23

Дуб-патріарх ( претендент) Найстаріший дуб в Україні, має понад 1300 років. Росте дуб урочищі «Юзефінська дача» Рівненської області має обхват 8,4 метра Блискавка вдарила у дуб-велетень 1997 року, зрізала найтовщу гілку та розкроїла кору дерева аж до землі, вчені – дендрологи визначили вік шанованого дерева.

Слайд 24

Дуб Максима Залізняка (претендент) Дуб, який зростає в Холодному Яру. Це найбільше дерево України, одне з найбільших дерев Європи... цей велетень на схилі Кириківського яру, Черкащина. Він пам’ятає походи київських князів, був свідком козацької доби, гайдамаки збиралися під його шатами, Тарас Григорович Шевченко бував біля нього. його висота 24 м, в обхваті 8 м 90 см.

Слайд 25

Яблуня-колонія (Сумщина) (претендент) Зовні - це яблуневий кущ, орієнтовний вік якого - понад 200 років.    У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів - її дітей чи онуків, а, може, правнуків та прапра… Загубився початок цього життя десь у сивій давнині.

Слайд 26

Презентація 2 групи “Архітектурна цінністьУкраїни”

Слайд 27

СОФІЙСЬКИЙ СОБОР Створений в XI сторіччі. Заввишки храм приблизно з 13-поверховий будинок. Він уміщує до трьох тисяч людей. Саме тут коронували князів на київський престол. Тут містилася перша на Русі бібліотека. В ній було понад тисячу книжок. Софійський собор та його пам'ятки архітектури XVIII ст. викликають постійний інтерес у туристів і гостей Києва,

Слайд 28

КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА Монастир було засновано у 1051 р. в печерах. Звідси й походить його назва – Печерський. У ХІІ ст. монастир отримав статус «лаври» - головного великого монастиря. Нині тут розміщений музей, де зберігаються шедеври ювелірного мистецтва, старовинні книги, витвори мистецтва різних часів та народів. На території Лаври відкрито історико-культурний заповідник.

Слайд 29

Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» Кам’янець Подільський – місто середньовіччя. До творення доклали майстерності архітектори з Італії, Польщі, Франції, Туреччини, Вірменії Замковий міст сполучає Старе місто із Замковим комплексом. До складу фортеці входять одинадцять башт Найвища башта –Папська тому, що збудована на кошти Папи Римського Юлієм II. А також Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений народний герой Устим Кармелюк.

Слайд 30

Хотинська фортеця Хотинська фортеця – свідок численних війн та баталій - центр розвитку ремесел і торгівлі, культури та економіки Упродовж XVII ст. Хотин переходив з рук до рук, ним володіли і польські королі, і турецькі феодали, не раз місто визволяли запорозькі козаки. Під час Визвольної війни у Хотині перебували війська Богдана Хмельницького (1650–1653 рр.

Слайд 31

Національний дендрологічний парк «Софіївка Уманський парк "Софіївка" є шедевром і зразком світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – початку XIX сторіч. Парк розкинувся на площі 154,7 гектарів Заснований парк у 1796 році польським магнатом Станіславом Потоцьким на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії Дивовижні пейзажі, екзотичні рослини, античні скульптури, водойми, каскади, фонтани, камінні гроти - все це можна побачити

Слайд 32

Херсонес Таврійський Місто Херсонес було засноване древньогрецькими колоністами більше ніж 2500 тисячі років тому на південному заході Криму. його історія є частиною історії Древньої Греції, Древнього Риму та Візантії.  До наших днів збереглося:. елліністичний театр, римська цитадель, середньовічні християнські храми, житлові квартали, вулиці, гончарні майстерні, рибозасолованне обладнання, колодязі та ін.

Слайд 33

Національний заповідник-острів «Хортиця» Острів «Хортиця» є найбільшим островом на Дніпрі різноманітність природних комплексів – цілинних степів, байрачних та плавневих лісів, наскальної рослинності, рідкісних та зникаючих видів рослин, пам’яток геології... Основу острова на Дніпрі (довжина 12, а ширина 2,5 кілометри) складають граніти і гнейси, яким близько 2 мільярдів років

Слайд 34

 Музей “Писанка”у м.Коломия пам’ятник сучасної України збудовано в 2000 році в м.Коломия має форму писанки висотою 14 метрів приміщення виготовлене з кольорового скла, загальна площа вітражу становить 600 квадратних метрів. Воно не має даху! музей володіє колекцією понад 6000 писанок

Слайд 35

Лівадійський палац – пам’ятник новітньої історії був літньою резиденцією російського імператора Миколи II та його родини. у 20-х роках ХХ ст. в ньому- І у світі селянський санаторій. місце проведення Ялтинської конференції (1945 р.) будівництво палацу з квітня 1910 р. по вересень 1911 р. – 17 місяців. будинок витриманий в стилі Відродження з включенням мотивів архітектури візантійської (церква), арабської (внутрішній дворик)

Слайд 36

Презентація 3 групи- “Мандруємо стежками Миколаївщини”

Слайд 37

Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» за рішенням Миколаївської обласної ради №8 від 28.04.95, було створено регіональний ландшафтний парк «Тилігульський», загальною площею 8195,4 га Піщані коси й острови, заливні луки, очеретяні зарості, степові ділянки, байрачні ліси, акваторія сприяють біологічному різноманіттю. Флора налічує 624 види рослин, з яких 22 види занесені до Червоних книг Фауна теж різноманітна: 30 видів риб, 5 – земноводних, 7 – плазунів, 26 – савців,

Слайд 38

Свято-Михайлівський Пелагеївський жіночий монастир Понад сто років він височіє над річкою Інгул, схожий на велетенську свічку Іменем дружини назвав купець Сидір село, а після її смерті – храм. заклали церкву брати Андрій та Михайло Дуриліни в пам’ять про трагічну долю своєї матері Пелагеї. Храм, з червоної цегли, заввишки 47м зараз це жіночий монастир і живуть в ньому 20 черниць.

Слайд 39

Національний природний парк «Бузький Гард» Створений 2009р засновано на базі регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», площа парку - 6138,13га Центр найбільшої концентрації біологічного різноманіття, природних та історичних ландшафтів, археологічних пам’яток флора налічує близько 900 видів рослин, 28 з яких занесені в Червону книгу України. Фауна представлена 300 видами хребетних, майже 9 тисячами видів комах, що мешкають на даній території, 51 з них занесений в Червону книгу України.

Слайд 40

Трикратський ліс Трикратський ліс поч. за с. Трикрати, на півн.Вознесенського району, поблизу річки Мертвовод. Заклав ліс Віктора Петровича Скаржинський в 1819 р. На початку ХІХ сторіччя він розбив у маєтку «Трикрати» недалеко від Вознесенська сад, дендрарій, організував лісові розсадники Складається Трикратський ліс з двох урочищ – «Лабіринт» і «Василева пасіка» Росте понад200 порід дерев Дуби віком 120 – 170 років

Слайд 41

Городище фінальної бронзи «Дикий Сад».- претендент розташовано в істор.центрі сучасного м. Миколаїв у місці злиття річок Інгул та Південний Буг. площа близько 3га в плані городище має форму овалу відкриті архітектурні споруди розташовані вздовж річці Інгул в три-чотири ряди городище складалося з обмеженим ровом “цитаделі” – 15 приміщень, “передмістя” – 4 приміщення, “посаду” – 16 приміщень, 5 господарчих ям за межами приміщень,

Слайд 42

Унікальний півострів «Кінбурнська коса» - претендент Кінбурнська коса – унікальний півострів-заповідник з піщаними пляжами, зеленими лісами та первозданною природою, який знаходиться на межі Дністрово-Бузького лиману та Чорного моря. тут нараховується близько 300 видів птахів, 45 видів ссавців, 9 видів рептилій, 5 видів амфібій, 40 видів риб, тисячі видів комах у 1787р. армією Суворова на території півострова, був розгромлений турецький десант.

Слайд 43

Острів Березань - претендент Березань - невеликий острів на Чорному морі при вході у Дніпровсько-Бузький лиман, за 13 км від сучасного Очакова... Довжина острова 850 м, ширина від 200 м на півдні і до 850 м на півночі у давні часи був півостровом. Він має чимало найменувань: Борисфенід (ант.), острів Буян (давньорус.) чи острів Шмідта Знахідки: древні монети, амфори, та ін.речі . Давньогрецькі залишки будівель (датовані роками до нашої ери

Слайд 44

Петропавлівський і Актівський каньйони знаходяться в долині річки Мертвовод між селами Петропавлівка Братського району та Актове Вознесенського району. Тут є водоспади, кам’яні потоки, могутні гранітні стовпи та валуни, прямовисні скелясті береги і провалля висота скель 30–50 м, а глибина каньйону 40—50 м. Налічує 900 видів рослин, 26 з яких занесені до Червоної Книги України, 4 — до Європейського Червоного списку.

Слайд 45

Волижин ліс і Ягорлицька затока Волижін ліс –розташований в на Кінбурнському півострові, на площі 203 га. комплекс старовинних лісонасаджень головна прикраса – вільховий гай галявині ростуть дуби і в'язи Тут є косулі, зайці, фазани, єноти, дикі кабани, плямисті олені і інші тварини. Але найбільше в лісі пернатих. Серед них – качки, куріпки, білі лелеки, зі співочих – солов'ї, іволги, зяблики, синиці, шпак

Слайд 46

Ягорлицька затока мілководна затока в північній частині Чорного моря між Кінбурнською косою і півостровом Ягорлицький Кут. площа становить 34 тис. га можна зустріти близько 300 видів пернатих: лиску, мартина середземноморського, попелюху, черню морську, морського голубка, крячку рябодзьобу, річкову крячку, чайку-реготуху, великого баклана, лисуху, крякву, червоноголового нирка, турухтана, чорнозобика

Слайд 47

Мигіївський каньйон Нижче села Мигія річка Півд. Буг глибоко врізається в докембрійські породи Українського кристалічного щита і утворює вузьку каньйоноподібну долину з високими скелястими берегами та порожистим руслом називають ще «Бузькою Швейцарією». увійшла до складу нац. природного парку «Бузький Гард».

Слайд 48

Вікторина Українські Карпати 1.Найбільша гірська система.. …

Слайд 49

2. Найвища гора в Українських Карпатах…

Слайд 50

3. Найбільша низовина (Українське Полісся)  

Слайд 51

4. Найвологіше місце … Українські Карпати

Слайд 52

5.Найбільше море, що омиває Україну… (Чорне море)

Слайд 53

6.Найбільша ріка… Дніпро

Слайд 54

7.Найбільше озеро… (Ялпуг)

Слайд 55

8.Найглибше озеро… (Світязь)

Слайд 56

9.Найбільш вітряне місце… (гора Ай-Петрі)

Слайд 57

10.Найвище дерево в Україні… Модрина європейська в Рахові.Її зрубали у віці 140 років, вона мала висоту 54 метри

Слайд 58

11.Найдовговічніше дерево в Закарпатті … Тис ягідний. Вік може досягати 4 тис. років

Слайд 59

Висновок Чудеса достойні не тільки того, щоб ними милувалися та пишались, їм необхідне бережливе ставлення і небайдужість людей. Природа краю потребує нашого захисту.

Слайд 60

Джерела інформації О.О.Форощук, Н.Є Форощук «Природознавство для початкових класів» навчальний посібник. – 1999. – 348с. Тетьоркіна В.А, Погорелова С.М. «Я і Україна. Навколишній світ» Матеріали до уроків. 4 клас. Посібник для вчителів. – Харків «Ранок». – 2002. Бібліотека журналу «Початкове навчання та виховання». «Дидактична мозаїка: цікаве довкілля». Уклад. Л.М. Римар, Ю.Є.Бардакова. – Х.: Вид. група «Основа», 2005. Коваль Н.С. Природа навколо нас. – К: Веселка, 1998.

Слайд 61

До підготовки проекту використані матеріали сайтів: http://images.yandex.ru/yandsearch, ru.wikipedia.org http://teacher.at.ua http://www.bibliokid.if.ua http://laginlib.org.ua/mykolaiv/turystychna/index.php http://7chudes.in.ua/top7chudesUkraine http://7chudes.in.ua/top7chudesUkraineNature «Кольоровими сторінками Червоної книги». Виховний захід. Журнал «Шкільний світ» січень 1 , 2011. Демонстраційний матеріал «Тварини Червоної книги України».Вид. Ранок. Смородженський Л. А., Федоренко А.П. Охранаи привлечение птиц: Пособие для учителей. – Л.: Рад.школа., 1986.- 71с.

Слайд 62

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна