Початок укр рев
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЦЕЛЬ УРОКА: систематизировать и обобщить знания по данной теме. Закрепить навыки анализа и сопоставления исторического материала, умение рассматривать исторические события и явления в конкретных исторических обстоятельствах.
М.С.Грушевский Украинский историк, общественный и политический деятель, революционер. Председатель Украинской ЦР, профессор Львовского университета. Основатель украинской научной историографии. М. Грушевский возводил свой род к казацкому роду Грушей-Грушевских
1917—1918 годы Грушевский, до революции придерживавшийся либерально-демократических взглядов, признал возможным в новой обстановке полной политической и национальной свободы форсировать национально-политический процесс. Приступил к выполнению кардинальной политической задачи движения — формированию национальной государственности, первоначально в виде национально-территориальной автономии Украины в России, которую впоследствии предполагалось преобразовать в договорную федерацию Михаил Грушевский на военном параде в Киеве зимой 1917 года
После Октябрьского вооружённого восстания в Петрограде УЦР 7 (20) ноября, по инициативе Грушевского, провозгласила Украинскую Народную Республику. Под руководством Грушевского разрабатывалась Конституция УНР.
1919—1934 годы В марте 1919 уехал в Австрию, создал в Вене Украинский социологический институт. 1924 году разрешили ему возвратиться на Родину для научной работы. В 1929 году Грушевский был избран действительным членом АН СССР. В 1931 году Грушевский был арестован, обвинён в «контрреволюционной деятельности». В 1934 году выехал на лечение в Кисловодск, где скоропостижно скончался после проведения несложной хирургической операции Усадьба Грушевского во Львове, в которой он жил до 1914 года, ныне музей Грушевского
ПЕРВЫЙ УНИВЕРСАЛ ЦР «Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою Російською, хай народ український на свої землі має право сам порядкувати своїм життям. Хай порядок і лад на Вкраїні дають вибрані вселюдним, рівним, прямим і тайним голосуванням Всенародні Українські Збори. Всі закони, що повинні дати той лад тут у нас, на Вкраїні, мають право видавати тільки наші Українські Збори».
ВТОРОЙ УНИВЕРСАЛ ЦР … Центральна Рада сплатила за порозуміння з Тимчасовим урядом невиправдано високу ціну…відмовилась від певної свободи дій. Запевняючи, що вона настроєна рішуче «проти замірів самовільного здійснення автономії України» до скликання Установчих зборів… Центральна Рада віддала російському урядові право затверджувати членів Генерального Секретаріату, яке попередньо належало їй. Одне слово, у політичному розумінні це був крок назад у розвитку Української революції.
ТРЕТИЙ УНИВЕРСАЛ ЦР «Віднині Україна стає Українською Народною Республікою. Не відділяючись від республіки Російської і зберігаючи єдність її… щоб вся республіка Російська стала федерацією рівних і вільних народів. До Установчих зборів України вся власть творити лад на землях наших, давати закони і правити надлежить нам, Українській Центральній Раді, і нашому правительству — Генеральному Секретаріатові України. Отож, оповіщаємо: До території Народної Української Республіки належать землі, заселені у більшості українцями: Київщина, Поділля, Волинь, Чернігівщина, Полтавщина, Харківщина, Катеринославщина, Херсонщина, Таврія (без Криму).
Остаточне визначення границь Української Народної Республіки щодо прилучення частин Курщини, Холмщини, Вороніжчини і суміжних губерній і областей, де більшість населення українське, має бути встановлено по згоді організованої волі народів». Віднині на території Української Народної Республіки існуюче право власності на землі поміщицькі та інші землі нетрудових хазяйств сільськогосподарського значення. На території УНР з цього дня установлюється по всіх підприємствах вісім годин праці.
Українській Народній Республіці має бути забезпечено всі свободи, здобуті всеросійською революцією: свободу слова, друку, віри, зібраннів, союзів, страйків, недоторканності особи і мешкання, право і можливість уживання місцевих мов в зносинах з усіма установами. Народам великоруському, єврейському, польському та іншим на Україні признаємо національно-персональну автономію для забезпечення їм права і свободи самоврядування в справах їх національного життя…
ЧЕТВЁРТЫЙ УНИВЕРСАЛ ЦР Народе України. Твоєю силою, волею, словом стала на Землі українській вільна Народня Республіка. Чотири роки лютої війни знесилили наш край і людність. Фабрики товарів не виробляють. Заводи спиняються. Залізниці розхитані. Гроші в ціні падають. Хліба зменьшується. Через усе це не могли відбутися вибори в Українські Установчі Збори в приписаний нашим попереднім Універсалом.
А тим часом петроградське правительство народніх комісарів, щоб привернути під свою владу вільну Українську Республіку, оповістило війну Україні і насилає на наші землі своє військо, красногвардійців-большевиків. Але для того, щоб ні руське правительство, ні яке інше не ставили Україні на перешкоді установити той бажаний мир, для того, щоб вести свій край до ладу, творчої роботи, до кріплення революції та волі нашої, ми, Українська Центральна Рада, оповіщаємо всіх громадян України:
Однині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу. Зо всіма сусідніми державами, як то: Росія, Польща, Австрія, Румунія, Туреччина та інші, ми хочемо жити в згоді й приязні, але ні одна з них не може втручатися в життя Самостійної Української Республіки. Власть в ній буде належати тільки народові України, іменем якого, поки зберуться Українські Установчі Збори, будемо правити ми, Українська Центральна Рада, представництво робочого народу, селян, робітників і салдатів, та наш виконуючий орган, який однині матиме назву Ради Народніх Міністрів.
1. Готовили вооруженное выступление украинских воинских частей, расположенных в Киеве, чтобы заставить Центральную Раду провозгласить независимость Украины. Этот план поддержало около 5 тыс. Украинских воинов, которые объединились во 2-й Украинский полк им. Павла Полуботка. Надеялись на поддержку Центральной Рады, но были недовольны ее нерешительной политикой по защите интересов украинского народа. В ночь с 4 на 5 июля 1917 г. без согласования с Центральной Радой выступили против Временного правительства. Они захватили в Киеве военный штаб, комендатуру, банк и установили охрану у государственных учреждений и важных объектов. УГАДАЙ СОБЫТИЕ ПО ОПИСАНИЮ
На Аскольдовій Могилі Поховали їх — Тридцять мучнів українців, Славних молодих... На Аскольдовій Могилі Український цвіт — По кривавій по дорозі Нам іти у світ. Вмерли в Новім Заповіті З славою святих. — На Аскольдовій Могилі Поховали їх.
Уповноваження Генерального Секретаріату поширюються на губернії: Київську, Волинську, Подільську, Полтавську і Чернігівську. Генеральний Секретаріат подає список кандидатів на урядові посади, обов'язки яких торкаються пунктів, зазначених в статті 5 справ. Міністр-предсідатель О.Коренський Міністр юстиції Зарудний Петроград, 4 (17) серпня 1917 р.
Народе України. Твоєю силою, волею, словом стала на Землі українській вільна Народня Республіка. Тим часом петроградське правительство народніх комісарів, щоб привернути під свою владу вільну Українську Республіку, оповістило війну Україні і насилає на наші землі своє військо, красногвардійців-большевиків. Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від нікого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу.
Народе Український! Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою Російською, хай народ український на свої землі має право сам порядкувати своїм життям. Ми вислали до Петрограду своїх делегатів , щоб вони представили Російському Тимчасовому Правительству наші домагання: Щоб Російське Правительство прилюдно окремим актом заявило, що воно не стоїть проти національної волі України, проти права нашого народу на ... Щоб Центральне Російське Правительство по всіх справах, що торкаються України, мало при собі нашого комісара по українських справах. Щоб певна частина грошей, які збираються в Центральну казну з нашого народу, була віддана нам, представникам сього народу, на національно-культурні потреби його.
Центральну Раду звинувачено в «нечуваній зраді революції». Перед нею поставлені вимоги: утримувати спільний з Росією фронт, відмовитися від створення окремого Українського фронту. не пропускати через Україну військові частини з фронту на Донщину та інші регіони, де встановилася влада, ворожа більшовицькій Раді народних комісарів Росії. Пропускати більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Олексієм Каледіним. Припинити роззброєння більшовицьких полків та червоногвардійських загонів в Україні. На відповідь давалося 48 годин. У разі відмови Рада народних комісарів Росії вважатиме Центральну Раду в стані відкритої війни проти радянської влади в Росії та України.
ЗДОБУТКИ ПРОРАХУНКИ проголошенняУкраїнськоїНародноїРеспубліки(УНР) якрівноправноїчастиниРосійськоїфедерації; введення8-годинногоробочогодня; скасуваннясмертноїкари; проголошеннядемократичнихправ і свобод; проголошенняУНРсамостійною,незалежною,вільною, суверенною державою; визнанняправукраїнськогонароду навласнудержаву, культуру,мову; визначенняправанаціональнихменшиннаавтономію; небажанняЦРстворитирегулярнуукраїнськуармію,вважаючищоїїстворення,викличеневдоволенняРосіїі якнаслідокпризведедовійни; Раданедооціниламожливостібільшовиків; Рада нерозв'язувалааграрнепитання; відсутністьполітичногодосвіду,нездатністькерівниківУЦРналагодитисистему державногоуправління(створитидержавнийапарат, системуорганіввлади).
ЗДОБУТКИ ПРОРАХУНКИ УНРбулапершоюдержавою якавийшлаізПершоїсвітовоївійни; затвердженнядержавного герба -тризуба; запровадженнянового стилюліточислення; запровадженнягривні; прийняттязакону прогромадянство; 29.04.1918 р.прийнятоКонституціюУНР. ПрезидентомобраноМ.Грушевського.
Схожі презентації
Категорії