X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Соборна мати Україна

Завантажити презентацію

Соборна мати Україна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг.

Слайд 2

Слайд 3

Історія становлення державності завжди складна і заплутана. Кожен народ пройшов довгий шлях з війнами, горем та втратами.

Слайд 4

Але історія українського народу найтяжча і найболючіша, адже збудована вона була на кістках тих, хто не жалів себе у боротьбі за соборність України.

Слайд 5

У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка (УНР), а на територіях, що входили до Австро-Угорської імперії, була заснована Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР).

Слайд 6

У грудні 1918 року лідери обох держав у Фастові підписали передоб’єднувальний договір. 22 січня 1919 року цей договір, що увійшов у історію як „акт злуки”– акт об’єднання українських земель, був обнародуваний у Києві на Софійській площі.

Слайд 7

Це державне свято символізує єдність українських земель. І хоча державі тоді не вдалося зберегти цілісність та незалежність, акт злуки став реальним втіленням вікової мрії українців про свою суверенну державу.

Слайд 8

Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття – Чехословаччина.

Слайд 9

І хоча акт злуки 1919 року виявився декларативним, ідея соборності продовжувала жити. І 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Слайд 10

Слайд 11

День Соборності відзначався у відповідності до указу президента України від 21 січня 1999 року № 42/99.

Слайд 12

У 2011 році Указом Президента України Віктора Януковича від 30 грудня 2011 рока № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят”, День Соборності був об’єднаний з Днем Свободи, який раніше відзначався 22 листопада і став носити назву “День Соборності і Свободи України”.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Боже великий, єдиний, нам Україну храни, Волі і світла промінням ти її осіни. Світлом науки і знання нас, дітей, просвіти, В чистій любові до краю ти нас, Боже, зрости.

Слайд 16

Ми є діти українські, хлопці і дівчата. Рідний край наш – Україна - красна і багата. Рідне небо, ясне сонце, місяць, зорі срібні. Рідні люди: українці, всі до нас подібні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота