X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
галина пагутяк

Завантажити презентацію

галина пагутяк

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім — Батьківщина.       Л. Костенко 

Слайд 2

Сучасні письменники Луганщини: Василь Голобородько

Слайд 3

Васи ль Іва нович Голоборо дько Український письменник.Член Національної спілки письменників України, АУП.Автор багатьох поетичнихзбірок, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка,премій імені В. Симоненка та М. Трублаїні.

Слайд 4

Народився 7 квітня 1945року в селі Адріанополі на Луганщині. Середню школу-інтернат закінчив 1963 року. 1964 року вступив на українське відділення філологічного факультету Київського університету. 1965 року став студентом Донецького педагогічного інституту.

Слайд 5

 В Україні перша збірка поезій «Зелен день» надрукована в київському видавництві 1988 року. За неї автора відзначено літературною премією ім. Василя Симоненка, якою відзначаються автори за успішну першу збірку поезій.

Слайд 6

(На тему картини Катерини Білокур) В глиняному глечику, як бджоли, молоко уранішнє гуде, пахощами сяє серед столу паляниці сонечко руде. Н а тарілці м олода цибуля, квашені із діжки огірки, в гарно розмальованому кухлі мед такий пахучий і липкий. «Мамо, наготуйте на роботу — я коситиму аж у Крутій…» І плигає півнем на капоті промінь із-за гаю золотий. Ранок(збірка “Зелен день”)

Слайд 7

Перша поетична книжка «Летюче віконце», була видана 1970 року у США (видавництво «Смолоскип») .До збірки увійшло 30 поезій.

Слайд 8

Василь Голобородько. Я ішов, куди очі дивились, я ішов, куди ноги йшли. Куди це очі мої задивились: мов полотно рушникове ліс! Я ішов у долонях з тобою, ти була вся суціль із очей. В кожнім оці моєю рукою вишивала ти квіти людей. На землі наче біле колосся. На землі наче біле зерно. Тільки річечки чорне волосся обвило моє горло, як дно. Я боявся розкрити долоні, хоч і знав: там тебе вже нема. Цокотіли копитами коні. Перший сніг святкувала зима Василь Голобородько.

Слайд 9

. 1988 року Голобородька було прийнято до Спілки письменників України. 1990 року вийшла друком збірка «Ікар на метеликових крилах», 1992 року— збірка «Калина об Різдві». За ці дві збірки 1994 року поета було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Слайд 10

Василь Голобородько Він скинув із себе листя і птахів, погубив стежки рогаті в травах, вивільнився з-під суниць і струмків — і став під Новий рік Лісом. Деякі сумували на пні, деякі чекали повернення Лісу в ліс, ті деякі не могли втямити, що Ліс нарешті став самим собою. Деякі мстилися забуттям, вигадували інші свята. А дехто відчиняв білі двері і приносив грушевих подарунків від Лісу. Василь Голобородько

Слайд 11

Василь Голобородько опублікував також кілька розвідок на теми українського фольклору,зокрема «Міфопоетична трансформація обряду Сватання в українських народних казках» (2002р.)

Слайд 12

У 2010 році видавництвом Грані-Т видана збірка дитячих поезій «Віршів повна рукавичка».

Слайд 13

За збірку “Віршів повна рукавичка” Голобородько був нагороджений премією «Великий Їжак» — першою українською недержавною премією для автора найкращої сучасної україномовної книги для дітей. 

Слайд 14

Під кущем умивається лапкою зимчик. – Де подівся дощ, як він перестав іти? – Дощ пірнув у річку – Я знайшов отакенний гриб! – А я знайшов отакенний грибух! – А я знайшов отакенний грибулюх! – А я знайшов отакенний грибумбулюх! – А я знайшов отакенний грибумбумбулюх! Переважна більшість текстів у книжці «Віршів повна рукавичка» – це дуже коротенькі верлібри, буквально «на один образ».

Слайд 15

У жовтім колоссі живуть птахи із жовтими крилами яких немає в жодного птаха Повіє вітер птахам захочеться полетіти зніметься усе поле і полетить Щоб послухати жовтих пісень змайструю клітку і посаджу туди одного птаха Поле полетить всього не спіймаю одному птаху боляче на самоті. .

Слайд 16

«…Процес народження вірша схований для мене, я не знаю, чому зупиняюся душею саме на цих виразах.. Крик птаха у природі і стан закоханості людини не мають нічого спільного, але в мові позначені одним виразом. Я схотів написати вірша щоб виправдати якраз оте переносне його значення.  Моє слово не вогнисте, в моїй поезії — метелики, бджоли. Але я засвідчую перед світом, Богом і людьми: тут Україна, і ви українці» Василь Голобородьбо.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота