X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Екскурсійний маршрут "Місцями пам'яті та болю"

Завантажити презентацію

Екскурсійний маршрут "Місцями пам'яті та болю"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Місцями пам'яті та болю

Слайд 2

Меморіальний ансамбль жертвам фашизму в м.Саласпілс Латвія

Слайд 3

 Саласпілс - табір на території Литви, окупованої нацистами під час Другої світової війни, призначений для масового знищення людей. У ньому містилися радянські військовополонені, а також євреї з Чехії, Австрії та Німеччини. Він також став центральним табором для всіх окупованих східних територій. Знаходився в 18 кілометрах від Риги з жовтня 1941 року до кінця літа 1944 року. Найбільш сумну популярність цей табір отримав з-за окремого утримання дітей, яких потім стали використовувати для відбору крові для поранених німецьких солдатів, внаслідок чого діти швидко гинули. Це не був табір знищення, такий як Майданек або Освенцим, з газовими камерами для одночасного вбивства великого числа людей, і крематоріями для спалювання трупів з заздалегідь прорахованою продуктивністю так званих «фабрик смерті». Але в нього люди йшли тільки з однією метою - щоб вмирати болісною смертю. За свідченнями, у таборі було знищено понад 100 000 чоловік.

Слайд 4

Військове кладовище в місті Каунас, Литва

Слайд 5

Складається кладовище з трьох частин: російської, литовської та німецької. Найстаріша частина - литовська. У литовців в основному захороненні загиблі в польсько-литовській війні 1920-21 рр. Радянський сектор кладовища - плити з надписами , а внутрішня частина - братські могили. В кінці сектора стоїть Скульптура скорботної матері. Тут поховані жертви фашистського терору - офіцери, сержанти і солдати Радянської армії, розстріляні і замучені в німецько-фашистському полоні.

Слайд 6

Аушвіц- Біркенау один із найбільших нацистських концтаборів, що існував з кінця травня 1940 до січня 1945 біля міста Освенцім Польща

Слайд 7

Комплекс об'єднував групу концтаборів, найбільші з яких: Аушвіц І, адміністративний центр; Аушвіц II (Біркенау), «табір смерті»; Аушвіц III, робочий табір.Сучасні історики збігаються у думці, що в Освенцімі було знищено від 1,1 до 1,6 мільйона осіб, більшість з яких складали євреї. Ця оцінка була отримана непрямим шляхом, для чого проводилось вивчення списків на депортацію та підрахунок даних про прибуття потягів з в`язнями у Освенцім. У 1947 році в знак пам'яті жертв Польща заснувала музей. На місці поспішно ліквідованих газових камер Біркенау споруджено меморіальний комплекс, що містить пам'ятні послання 20 мовами світу, включно з українською. Щороку табір приймає більш ніж 700,000 відвідувачів.

Слайд 8

Пам'ятник жертвам комунізму в Празі, Чехія

Слайд 9

Через 12 років після того, як комуністичний режим був повалений, в Празі був відкритий меморіал жертвам комунізму, 22 травня 2002 року. Цей пам'ятник наповнений історичним значенням, а саме нагадує про жертви комуністичного правління в роки з 1948-го по 1989 р. Цей культурний історичний пам'ятник знаходиться біля підніжжя пагорба Петршин, на вулиці Újezd в Празькому Малому граді. Пам'ятник жертвам комунізму в Празі - робота чеського скульптора Олбрама Зубека і архітекторів Яна Керела і Зденек Хользел.

Слайд 10

Пам'ятник воїнам Радянської Армії в Берліні, Німеччина

Слайд 11

Пам'ятник воїнам Радянської Армії в Трептов-парку в Брліні— радянський меморіальний комплекс в Трептов-парку, де поховано близько п'яти тисяч радянських воїнів. Являє собою фігуру радянського солдата, в одній руці якого — меч, що розрубує фашистську свастику, на іншій — врятована з розвалин поверженого Берліна маленька німецька дівчинка. У основи пам'ятника розташований мавзолей. З урахуванням висоти пагорба і цоколя основи загальна висота монумента дорівнює приблизно 30 метрам. Меморіал зводився протягом трьох років і був офіційно відкритий 8 травня1949 року. Авторський колектив очолювали архітектор Яків Білопольський і скульптор Євген Вучетич.

Слайд 12

Будинок Інвалідів в Парижі, Франція

Слайд 13

Державний Будинок Інвалідів в Парижі - комплекс будівель в 7-му муніципальному окрузі міста, де знаходяться музеї та пам'ятники, пов'язані з військовою історією Франції, а також госпіталь і будинок пристарілих для ветеранів війни - первісне призначення будівлі. У будинках розміщується Музей армії - військовий музей французької армії, Музей планів і рельєфів , Музей сучасної історії , а також місця поховання деяких військових героїв Франції.

Слайд 14

Монументальний комплекс Долина Полеглих біля м. Мадрид, Іспанія

Слайд 15

Долина Полеглих - монументальний комплекс в Іспанії, недалеко від монастиря Ескоріал, 58 км від Мадрида в горах Гвадаррами. Займає територію в 1365 гектарів. Споруджений в 30-40-х роках за наказом Ф. Франка як пам'ятник загиблим в цивільній війні. Всі елементи цього величезного меморіалу мають гігантські розміри, особливо базиліка, вирубана в скелі. За скелею, що несе на собі й у собі основні елементи комплексу, розташований монастир бенедиктинців (з невеликою готелем), ченцям якого було доручено обслуговування базиліки.

Слайд 16

Лондонський Тауер Велика Британія

Слайд 17

Лондонський Тауер — укріплення, побудоване на північному березі ріки Темза, історичний центр м. Лондон. Заснування укріплення Тауер приписується римському імператору Клавдію. Першого в'язня посадили в Тауер в 1100 році. В той час Тауер-в'язниця призначалась для людей благородного походження і високого звання. Серед найбільш поважних і високопоставлених в'язнів Тауера були королі Шотландії і Франції і члени їх родин. Стіни Тауера також памятають немало страт і вбивств: в Тауері були вбиті Генріх VI, а також 12-річний Едуард V і його молодший брат.

Слайд 18

Пам'ятний знак на честь загиблого екіпажу ВБ-7 біля м. Лапін’ярви Фінляндія

Слайд 19

10 серпня 1941 року з бойового завдання - нальоту на Берлін – не повернувся важкий бомбардувальник ВБ-7 432-го авіаційного полку 81-й авіаційної дивізії дальньої дії. Одинадцять радянських сімей, кількості членів екіпажу отримали скорботні ізвещения. Бронзова пам'ятна дошка була відлита за ескізом фінської скульптора П.Роували. На ній зображено журавлиний клин, що летить Пізніше зусиллями родичів була встановлена мармурова дошка з іменами загиблих, а однополчани встановили модель бомбардувальника ТБ-7.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота