X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жіноча доля- вишитий рушник, де кожна нитка особистість

Завантажити презентацію

Жіноча доля- вишитий рушник, де кожна нитка особистість

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Жіноча доля - Вишитий рушник, де кожна нитка – особистість Чи велика роль жінки в культурі нашого народу? Презентацію підготувала вчитель української мови та літератури Львівської гімназії « Євшан» Шозда Наталія Стефанівна

Слайд 2

На землі ми жили споконвік , лише обличчя змінювали трохи Д.Павличко Жінка. Мати. Берегиня домашнього вогнища. Слабка половина. А чи справді вона така слабка?

Слайд 3

Коли мова заходить про жінку,одразу спрацьовує культурологічний стереотип : -Берегиня -Мати -Продовжувачка роду.

Слайд 4

Анна Ярославна – королева Франції! У Франції Анна поширювала традиції Київської Русі, насамперед повагу до освіти, культури і мистецтва. Чи влаштовує це обмеження самих жінок? 10 найвідоміших жінок України( за кількість звертань в Інтернет) Соломія Крушельницька. Її голос захопив італійців силою звуку, дзвінкістю, соковитістю, віртуозною технікою, благородним тембром, ліризмом і драматизмом. Оперні голоси України одні з найкращих в світі. Італійцям у нас можна багато чому повчитися. Євгенія Мірошниченко – зірка світової опери Матір Божа – зачинателька роду усього! Катерина Білокур - Зображені на її полотнах квіти, овочі, предмети побуту осяяні незвичайним чуттям кольору й сприймаються як величальний гімн природі і людині.

Слайд 5

Леся Українка-залишилася жити. Вона і зараз серед нас. Адже людина живе стільки, скільки її пам'ятають. А її слова звучать як маніфест: Так! я буду крізь сльози сміятись,      Серед лиха співати пісні,      Без надії таки сподіватись,       Буду жити! Геть думи сумні! Ліна Костенко - найвідоміша українська письменниця, моральний лідер нації: Що можеш ти, розгублене дитя,      зробити для вселюдського прогресу?      – Я можу тільки кинути життя      історії кривавій під колеса. Роксолана - три десятиліття була однією найвпливовіших постатей не де-небудь , а у мусульманському світі!  Княгиня Ольга - що вона першою з київських можновладців прийняла християнство. Але навіть без цього Ольга безперечно залишилася б однією з найвизначніших правителів Київської Русі. Юлія Тимошенко - найвідоміша жінка-політик України. Її ім’я не сходить зі сторінок світової преси

Слайд 6

А такими нас бачать чоловіки …У нашiм раї на землi Нiчого кращого немає, Як тая мати молодая  З своїм дитяточком малим… I …Одна несміла, як лілея біла… Вона була невинна, як дитина, Пахуча, як розцвілий свіжо гай. …гордая княгиня, Бліда, мов місяць, тиха та сумна, Таємна й недоступна, мов святиня. Впивається її красою зір. То разом страх бере, душа холоне І сила розпливається в простір.

Слайд 7

. …Скромне  плаття,  хустка  білосніжна, Погляд  несміливий  та  ясний, Ледь  замітна  сонячна  усмішка На  лиці,  як  вогник  весняний. ( «Пешрокурсниця») …Але  вона  -  жона.  Вона  - Самозбереження  народу. І  мову,  кров  його  і  вроду Їй  доля  зберегти  дана...( « Вона була задумлива , як сад») …Зіниці  твої  виткані  із  подиву, в  очах  у  тебе  синьо  і  широко... Але  до  губ  твоїх  лишається  півподиху, до  губ  твоїх  лишається  півкроку…("Коли до губ твоїх лишається півподиху») …Любити жінку – чемно до землі вклонятися і сумніву не мати. З мого двокрилля – на однім крилі: Кохана, Дівчина, Дружина, Мати…( « Любити жінку »)

Слайд 8

Жінка сильна, бо лише вона - Знесилена , не боячись бути розстріляною , ішла збирати по полях колоски пшениці, щоб врятувати від голоду своїх дітей. - Вміє чекати з війни , так і залишившись на довгі віки нареченою, вдовою. - На рівні з чоловіками ставала і стає до найважчих робіт. - Залишає рідну домівку , дітей , старих батьків і їде доглядати чужих сеньйор, щоб заробити на життя своїх сімей…. -Не зважає на жодні перешкоди , а впевнено йде до мети.

Слайд 9

Нитка до нитки, як думка до думки, На рушниках пролягли візерунки Хрестик до хрестика - рівний красивий Хай їм простелиться доля щасливо. Та сила жінки у її слабкості , у вмінні прощати , жертвувати своїми інтересами для сім’ї. Взамін жінка хоче одного Кохати і бути коханою !

Слайд 10

Список використаних джерел: 1. .astra-lit.com/Articles/articles_8.htm 3.Тарас Шевченко . Кобзар-К.,1980. 4.Іван Франко . Тричі мені являлася любов. 2. http://www.poetryclub.com.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література