X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Віктор Близнець - Звук павутинки

Завантажити презентацію

Віктор Близнець - Звук павутинки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

В.С.Близнець “Звук павутинки” Л.Б.Воробйова

Слайд 2

Світ хлопчика Льоньки Реальний Нереальний Адам – тонкий,цибатий чоловік; атомщик; допитливий. Баба Строха – маленька зігнута, чорна з лиця, в чорній рясній спідниці; турботлива, згорьована. Ніна – блакитна, очі великі й здивовані, у косах – біла стрічка; образ надії. Звук павутинки – найтонші, найніжніші, відчуття людини, уміння по-особливому бачити світ.

Слайд 3

Реальний Нереальний Глипа – злий сусід, завидющий мисливець, дідькуватий, любить все робити вночі. Неповторна природа (річка, сад, гора Хівря, сонце…) Мама – журиться, що син відлюдьком виросте. Срібний чоловік – тепло, світло, добро; дрібненький, нічого не боїться. Сопуха – небезпека, нею лякають дітей. Дверцята – образ шляху пізнання. Кораблик – мрії, романтика.

Слайд 4

Значення у творі образу вченого Адама (адаменка), його історія. В.Близнець “Звук павутинки ” Зовнішність Тонкий цибатий чоловік, одягнений не по-тутешньому: у світло-сірих штанях, у білій нейлоновій тенісці, на голові небесно-легкий капелюх. Одяг на сонці просвічувався, і чоловік здавався безтілесним.

Слайд 5

Заняття, уподобання Вчений, який займався атомними дослідженнями. Говорить, як на острові Скарбів. Любить бути першим. “…не дурний чоловік” Попереджає про небезпеку : штучне сонце ”землю може спалити”

Слайд 6

Риси характеру “Ну, скажімо, ти вийшов на човні у море, заплив далеко, і раптом – прорвало човна. Що ти робитимеш? Складеш руки і смирно ждатимеш, поки вода заллє? Чи будеш гребти? Правда ж, ти будеш гребти, налягати на весла, доки сил, доки змоги твоєї? Так і я, Льоню. Давно, в інституті ще, прорвало мій човен. А я гребусь. Йду на дно, а гребусь. Щоб і на останній хвилині – жить, як ти, як нормальні люди. Ясно, капітане?” ( Людина сильної волі – стоїк : стійкість і мужність, незламність волі під час життєвих випробувань)

Слайд 7

Значення образу Складність і багатогранність життя. Цінність життя, варто берегти й освячувати добром і любов'ю кожну мить. Пересторога людям – будьте обережні із втручанням у природу, зі “штучними сонцями."

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література