X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Шевченко. Україна часів Шевченка. Розповідь про поета.

Завантажити презентацію

Тарас Шевченко. Україна часів Шевченка. Розповідь про поета.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Тарас Шевченко. Україна часів Шевченка. Розповідь про поета.

Слайд 2

Мета

Слайд 3

Цілі : Повинні знати : Коло проблем, які мають розв’язуватися протягом вивчення теми , факти про дитячі роки Шевченка; художні засоби поетичних творів; особливості виразного читання пейзажних віршів; алгоритм цілевизначення та планування теми; виробляти вміння і навички розв’язування вправ на всі дії з дробами Повинні вміти: Самостійно визначати проблеми, які розв’язуються протягом вивчення теми; розповідати про Україну часів Шевченка, дитинство поета, його родину; виразно читати напам’ять поезії, знаходити в ньому художні засоби та пояснювати їхню роль; «оживлювати» текст; сформулювати власні цілі вивчення теми.

Слайд 4

Обладнання зошити підручники картки(розподіл на групи) магнітофон, диски проектор, комп’ютер дошка із записами портрет Шевченка, видання Кобзаря, ілюстрації до творів, пейзажі. український рушник, вислови видатних діячів літератури про Кобзаря, математику.

Слайд 5

Епіграф до уроку: Зростає покоління молоде, Нові вогні горять на небокраї, Та в далеч з наймолодшими іде Пророк Зорі, що Землю всю осяє. М. Рильський

Слайд 6

Рефлексія Я - особистість творча. Я думаю, замислююсь, пригадую. Я хочу якомога більше знати.

Слайд 7

З давніх-давен, з тих пір, як твори є, В них математика живе! А де ж вона там заховалася, Про це сьогодні ми дізнаємось. Які в творах є числа, величини, З якої там вони причини? Тому із часом не барімось, А до роботи всі берімось! Щоб все це добре з’ясувати, І тему, що на дошці, розв’язати

Слайд 8

2. Актуалізація 2.1. “Юні бібліографи” (виступ біля дошки з повідом-ленням про основні факти з життя та творчості Т.Г.Шевченка) 2.2. “Юні історіки”(виступ біля дошки з повідомленням “Тарас Шевченко та Донеччинна) 2.3. “Юні художники”(демонстрація ілюстрацій до поезій Шевченка) 2.4. “Юні фольклористи”(виконання поезій Т.Г.Шевченка,покладених на музику)

Слайд 9

Викуп Тараса Шевченка з кріпацтва. Розквіт творчих сил

Слайд 10

Виявлені молодим Шевченком хист художника й перші поетичні спроби під час перебування в Петербурзі відіграли важливу роль у його особистій творчій долі, у викупі його з кріпацтва.

Слайд 11

Художник Карл Брюллов, прочитавши один із віршів Тараса Шевченка, був захоплений думками й почуттями молодої людини. Ця поетична спроба не залишила байдужим і російського поета Василя Жуковського. Вони вирішують викупити Тараса Шевченка з кріпацтва. К. Брюллов зробив візит Енгельгардтові з метою умовити його відпустити Тараса на волю як наділеного талантом юнака, який подає великі надії в малярстві, але успіху не мав і повернувся від нього зі словами: “Это самая крупная свинья в торжевских туфлях!» Після Брюллова до Енгельгардта ходив художник Венеціанов, щоб з’ясувати, яку ціну складе він за волю Шевченка. Енгельгардт зажадав 2500 карбованців. Художник К. Брюллов Художник О. Венеціанов

Слайд 12

Щоб отримати таку суму грошей, Карл Брюллов почав роботу над портретом Василя Жуковського. І коли портрет був завершений, його розіграли в лотерею і отримали 2500 карбованців. Портрет В. Жуковського

Слайд 13

Лотерея відбулася 22 квітня 1838 року, а 25 квітня в майстерні Карла Брюллова Жуковський вручив Шевченкові його відпускну, в якій зазначалося, що Тарас Шевченко став вільною людиною. Йому йшов 25-ий рік. Жуковський вручає Т. Шевченкові відпускну.

Слайд 14

Для Шевченка настає золота пора в житті. Він починає відвідувати рисувальні класи Академії мистецтв у Петербурзі. Його вчителем стає Карл Брюллов. Тарас перебуває в радісному відчутті стрімкого сходження до вершин творчості й знань. Він досягає значних успіхів у справі малювання. Починав Тарас Шевченко із копіювання малюнків свого вчителя, та це не завадило розвитку власної творчої манери.

Слайд 15

Т. Шевченко починає опановувати техніку олійного живопису і створює чудові живописні портрети та сюжетні картини. Автопортрет , 1840 р. Гамалія, 1841р.

Слайд 16

Циганка-ворожка, 1841 р. Катерина, 1842 р.

Слайд 17

Селянська родина 1843 р.

Слайд 18

Та сила поетичного покликання була всемогутньою. І Шевченко пише вірші, за які не отримує ні копійки. У 1840 р. з допомогою друзів Шевченко видає збірку “Кобзар”, до якої ввійшло вісім творів: “Думи мої, думи мої”, “Перебендя”, “Катерина”, “Тополя”, “Думка”, “До Основ’яненка», “Іван Підкова”, “Тарасова ніч”. Успіх “Кобзаря” був величезний. Багато було таких, хто в ті часи вивчав малоросійську (українську) мову, щоб читати й розуміти Шевченка.

Слайд 19

Упродовж 1843 – 1845 рр. поет створює рукописну збірку поезій “Три літа”, в якій постає на захист закріпаченого українського народу. Рукою Т. Шевченка тут записані такі твори: “Минають дні, минають ночі…”, поеми “Сон”, “Кавказ”, послання “І мертвим, і живим…” “Заповіт” та інші. Під час арешту 5 квітня 1847р. жандарми відібрали у нього всі папери і цю рукописну збірку. Саме за ці твори цар Микола І покарав поета і художника засланням у солдати із суворою забороною писати й малювати.

Слайд 20

Слайд 21

ЛИСТ ВІД ПАНІ МАТЕМАТИКИ Доброго дня, дорогі п’ятикласники! Я вже давно знаю, що на уроках літератури ви вивчаєте цікаві твори,поезії, легенди, Мені особливо подобаються поезії, адже вони розвивають в людині допитливість, спостережливість, кмітливість. Тому я придумала і свої математичні завдання,які з великим задоволенням надсилаю вам для розв'язування .Їхній зміст пов’язаний із числами, математичними діями .Відгадки в моїх завданнях – це, безперечно, числа. Сподіваюся, що ви вдало виконаєте їх, добре помисливши і виявивши спостережливість та кмітливість.

Слайд 22

Цікаво знати,що Тарас Шевченко із 47 років життя __ років був на засланні, __ років - кріпаком, і лише __ років - на волі.

Слайд 23

Цікаво знати,що Тарас Шевченко із 47 років життя 10 років був на засланні, 13 років - кріпаком, і лише 24 роки - на волі.

Слайд 24

Слайд 25

У 26 років Т.Г.Шевченко видав збірку “ Кобзар”

Слайд 26

Слайд 27

Маленька праця краща за велике безділля 1 -А 2 - Б 3 - В 4 -Г 5 -Г 6 -Д 7 -Е 8 -Є 9 -Ж 10 -З 11 -И 12 -І 13 -Ї 14 -Й 15 -К 16 -Л 17 -М 18 - Н 19 - О 20 -П 21 -Р 22 - С 23 - Т 24 -У 25 - Ф 26 -Х 27 -Ц 28 -Ч 29 -Ш 30 -Щ 31 - Ь 32 -Ю 33 -Я

Слайд 28

Слайд 29

Тарас Шевченко народився в ….

Слайд 30

Ця подія сталася навесні, а саме…

Слайд 31

Мати й батько Тараса були …

Слайд 32

Перша нянька Тарасика - …

Слайд 33

А ще мав він найзаповітнішу мрію - …

Слайд 34

У 1838 році Тараса Шевченка …

Слайд 35

Ця подія сталася завдяки…

Слайд 36

І вже в 1840 році …

Слайд 37

10 березня 1861 року…

Слайд 38

Похований Тарас Григорович Шевченко …

Слайд 39

Слайд 40

4.1. Самооцінка за “Листами самоконтролю” 4.2. Проведення підсумків. Мою увагу привернув виступ… Найцікавішим був момент… Обов’язково детальніше попрацюю над питанням… Найскладнішим для мене було… Із захопленням виконував завдання… Вперше працював…

Слайд 41

Домашнє завдання І рівень: Підготувати розповідь про дитячі роки Т. Шевченка ІІ рівень: Підготуватися до виразного читання поезії напам’ять “ Садок вишневий коло хати”, відповісти на питання підручника  ІІІ рівень: Написати твір – мініатюру « Почуття, які викликала поезія Кобзаря» ІV рівень: Написати власний вірш – опис природи

Слайд 42

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література