X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скоромовки та чистомовки

Завантажити презентацію

Скоромовки та чистомовки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Скоромовки та чистомовки

Слайд 2

Буква “А” По базару йшов баран, Бубонів у барабан

Слайд 3

БУКВА «БЕ» Бурі бобри брід перебрели, забули бобри забрати торби. Бегемот роззявив рот: булку просить бегемот. (Самуіл Маршак) БУКВА «ВЕ» Водовоз віз воду з водопроводу. Ворона проворонила вороненя.

Слайд 4

БУКВА «ГЕ» У ставку гуськом стоять Гусенята й гуска, Гусенята плюскотять, Гуска носом плюска. (Грицько Бойко) БУКВА «ҐЕ» Ґава проґавила ґавеня. Ґава кличе до сніданку Ґавенят своїх на ґанку. (Володимир Верховень)

Слайд 5

БУКВА «ДЕ» Будували дім бобри, Замість дому дві діри. Видра вдерлася у дім, Буде жити видра в нім. БУКВА «ЖЕ» Жатка жваво жито жне, Жатку жнець не дожене. Ножичку, ножичку, Виріж нам ложечку, Ріж, ріж, але хутчіш, Бо збіжить наш куліш.

Слайд 6

БУКВА «ЗЕ» Залізне зубило залізо любило, Зубило в залізо залізно залізло. (Олег Орач) БУКВА «І» Ішов індик з індичкою, Ішов понад водичкою, А за ними — індичатка... Починаймо все спочатку.

Слайд 7

БУКВА «Ї» Їжак, їжаченя, Їздять по гриби щодня. Їжачиха помагає, Сироїжки їм збирає. БУКВА «КА» Карл у Клари украв корали, а Клара у Карла украла кларнет.  Королева  коло лева, Коло королеви — лев. Лева любить королева, Королеву любить лев!

Слайд 8

БУКВА «ЕЛ» В лісі лиса лось зустрів, Лис до лося засвистів. Лось злякався і од лиса Дременув скоріш до лісу. БУКВА «ЕМ» Мила Мила мишку милом, Мила мило упустила. Упустила Мила мило, Мишку милом не домила.

Слайд 9

БУКВА «ЕН» На ріці серед мілин Збудував собі лин млин, Гріло сонце мілину, І дрімалося лину У млині на мілині А як млин? А млин як млин: Теж дрімав серед мілин. (А. Заєць)

Слайд 10

БУКВА «О» Скоро, скоро мовить Ганка Скоромовки-спотиканки, Слово в слово слова ловко, Скоро мовить скоромовки. Щось на дворі погода розмокропогодилась

Слайд 11

БУКВА «ПЕ» Пиляв Пилип поліна з лип. Притупив пилку Пилип.   БУКВА «ЕР» Радо грати дітворі У широкому дворі. Гомінлива дітвора На весь двір кричить: «Ура!»

Слайд 12

БУКВА «ЕС» В ямі не спиться вусатому сому. Сому вусатому сумно самому. БУКВА «ТЕ» Тетерук проха тетерку: — Кидай просо, бери терку. А тетерка: — Не хитри! Сам бруньки на терці три! — Та я стер, тетерко, три, Та ще тричі по три, тепер ти потри.  

Слайд 13

БУКВА «У» Курочко-куріпко, Не клюй проса, крупки. Туркала куріпка Та й клювала крупку. БУКВА «ЕФ» Флокси, флокси на фланелі — Фартушок зацвів у Нелі.

Слайд 14

БУКВА «ХА» Кричав Архип, Архип охрип. Не треба Архипу кричати до хрипу. Хоче дівчинка Харитя Хмарку в гості запросити. Хай подивиться хмаринка На хатинку Харитинки.

Слайд 15

БУКВА «ЦЕ» Цоки-цоки-цок копитця, Це цапок йде до криниці. Працьовитим цапенятам Принесе водиці тато. (Леся Вознюк) БУКВА «ЧЕ» Через річку, через брід Ходить чапля на обід, Носить дрібних жабенят Для маленьких чапленят.   Черепаха часто чхала, Чаєм чапля частувала.

Слайд 16

БУКВА «ША» Шиє Люба, вишиває, Шубку ляльці дошиває. Шапку, шарф і шаровари Шити мама помагає. БУКВА «ЩА» Ящірка від дощику В щілинку під ліщинку Швидко шмигнула. Йди іще, дощику!   У лузі журавлик Щипав собі щавлик. Купіть йому горщик, Він зварить вам борщик. (Леонід Куліш-Зінькі)

Слайд 17

БУКВА «М’ЯКИЙ ЗНАК» Сів Сень на пень, просидів цілий день.   БУКВА «Ю» Юрта на снігу стоїть, Юшка на вогні кипить. БУКВА «Я» Якось Яків сіяв мак Так-сяк, абияк. Виріс ярий Яків мак, Та щось коле, як їжак.

Слайд 18

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література