X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рудавський

Завантажити презентацію

Рудавський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Степан Руданський. Співомовка С.Руданського – унікальне явище світової культури. С.Руданський (1834-1873)

Слайд 2

“Пан та Іван в дорозі”

Слайд 3

“Запорожці у короля”

Слайд 4

Добре торгувалось Чи в Києві, чи в Полтаві, Чи в самій столиці Ходив чумак з мазницею Помежи крамниці. І в крамницях, куди глянеш, – Сріблом-злотом сяє, А йому то і байдуже: Він дьогтю питає! Реготять дурні кацапи, А він тілько сплюне Та й до другої крамниці, Багатшої, суне.

Слайд 5

В найбагатшії крамниці Два купці сиділо, І туди чумак заходить З мазницею сміло: «Добридень вам, добрі люди!» – Та й зачав питати, Чи нема у них принаймні Дьогтю де продати. «Нєту, нєту! – купці кажуть, Та й, шельми, сміються: – Здєсь не дьоготь – толькі дурні Адні продаються!». А чумак їм: «То нівроку ж, Добре торгувалось, Що йно два вас таких гарних На продаж осталось».

Слайд 6

Їздив дідич за границю, Назад повертає – Та й до свого гуменного Листи посилає, Щоб гуменний на границю Прибув і дав знати, Що діється в нього дома, Да і коло хати. Прибуває і гуменний: «А що там, Іване?». А гуменний йому каже: «Та все гаразд, пане. Тілько ножик, що пан дали Таляра за нього, Поламався, сказать правду, Ні з того ні з сього». «Ну, зламався, так зламався, Що то й споминати. Певне, хлопці мали гратись Та й його зламати?». Гуменний Дідич – пан. Гуменний – помічник пана в господарстві, управитель маєтку.

Слайд 7

«Таки правда, ясний пане! Хлопці ізламали, Лиш не грались, а сивого Коня білували». «А з чого ж то сивий згинув?» – «Пані хорували, За лікарством як погнали, Та й і підірвали». «То і пані хорувала? Ах, боже мій, боже! Що ж? Здорова моя пані? Говори, небоже». «Помоліться, пане богу! День лиш хорували, А на другий від пожару Богу й душу дали!». «Од пожару?.. Що такеє?..» – «Просте, пане, діло: Як зайнявся тік у пана, То все погоріло!». «Пані вмерла, все згоріло… Будь здоров, Іване!..» – «А ще ж панна ваша вдома, Поверніться, пане!». «Що ж там, голубе Іване! Як там бідна дочка?» – «А нічого, уповила Хлопця, як линочка!». Спом’янув тут бідний дідич Чорта і чортицю, Плюнув з лиха, сів на бричку: «Рушай за границю!».

Слайд 8

Домашнє завдання 1) виразно читати, аналізувати та переказувати співомовки С.Руданського “Пан та Іван в дорозі”, “Добре торгувалось”, “Гуменний”, “Запорожці у короля” ; 2) вивчити правила на ст. 202; 3) намалювати ілюстрації до співомовок (за бажанням).

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література