X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пантелеймон Куліш

Завантажити презентацію

Пантелеймон Куліш

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

П А Н Т Е Л Е Й М О Н К У Л І Ш Я молитись мушу За Україну, за народну душу. Вона в мені і житиме вовік... Пантелеймон Куліш

Слайд 2

П Л А Н Світоглядні позиції Пантелеймона Куліша. Участь письменника у Кирило-Мефодіївському братстві. Тарас Шевченко і Куліш. Літературна, наукова, видавнича, культурницька діяльність письменника. Твори російською мовою. Поетична творчість Куліша

Слайд 3

Слайд 4

Короткий літопис життя та творчості Пантелеймона Куліша 1819р - у містечку Воронежі на Чернігівщині народився Пантелеймон (Панько) Куліш. 1833 - Вступив до Новгород-Сіверської гімназії. Перші спроби літературної діяльності. Оповідання «Циган». 1843 – Опубліковано перший роман П. Куліша російською мовою. Збирає матеріали для української «Іліади» і пише поему «Україна». Знайомиться з Т. Шевченком. 1844 - Написав оповідання «Орися».

Слайд 5

Короткий літопис життя та творчості Пантелеймона Куліша 1845 - Надруковані перші розділи роману «Чорна рада» в журналі «Современник». Бере участь у таємному Кирило-Мефодіївському товаристві 1847 - Їде за кордон для вивчення слов'янських мов і літератур, культури, народної творчості. Арештовано у Варшаві за участь у Кирило-Мефодіївському товаристві. Заслання в Тулу. Заборона друкувати твори.

Слайд 6

1843 р. - відбулося знайомство з Т.Г.Шевченком Їх згуртувала ідея “видвигнути рідну націю з духовного занепаду, а українського кріпака – з неволі духовної і соціальної! ”

Слайд 7

1847, 22 січня — одружується з Олександрою Білозерською (майбутньою письменницею Ганною Барвінок). Боярином на весіллі був Тарас Шевченко.

Слайд 8

Т. Шевченко Автопортрет. 1845

Слайд 9

Ганна Барвінок (Олександра Білозерська) народилася 23 квітня 1828 року на Чернігівщині, на хуторі Мотронівка поблизу Борзни. Батько її — один із найосвіченіших людей у тих краях. Олександра 15-річною познайомилася з майбутнім чоловіком. Куліш був старшим на 9 років.

Слайд 10

Ганна Барвінок 1907 — 1909 рр. Автор оповідань із селянського життя: «П'яниця», «Хатнє лихо», «Молодича боротьба», «Русалка»

Слайд 11

Навесні арештовують кирило-мефодіївців. Куліш до братства не належить, але його ”чрезмерную любовь к Малороссии” визнають злочинною. Засланий до Тули на три роки

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Короткий літопис життя та творчості Пантелеймона Куліша 1857 - Перший український підручник для народу «Граматика» Перший український історичний роман «Чорна рада».

Слайд 15

“Чорна рада” (1843—1857) – перший історичний роман української літератури, масштабна епопея, яка яскраво і багатогранно змальовує події, що трапилися після смерті Богдана Хмельницького.

Слайд 16

Основні твори Пантелеймона Куліша Оповідання “Орися” Роман “Чорна рада” Збірка поезій “Досвітки” Драматичні твори “Маруся Богуславка”, “Петро Сагайдачний” Переклад Біблії на українську мову

Слайд 17

1 8 9 7 І буде дух його із віку в вік сіяти, Серця цілющого водою покропляти І рани гоїти, і сльози обтирати

Слайд 18

14 лютого 1897 року Помер Пантелеймон Куліш, великий геній українського народу, помер, як і подобає письменнику: за робочим столом, з олівцем в руках. Як козацького нащадка, його ховали за давнім звичаєм.

Слайд 19

“ГАННИНА ПУСТИНЬ” – ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК ПАНТЕЛЕЙМОНА КУЛІША (хутір Мотронівка, с. Оленівка, Борзнянський район)

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Ганна Барвінок

Слайд 25

Слайд 26

Інтер'єр кабінету

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Панько Куліш, закарбований у бронзі, сидить на великому жолобі поряд з колодязем. Ніби напившись прохолодної води, присів перепочити на хвилинку, повернувшись з далеких мандрів.

Слайд 31

«Зовсім інша була б річ, як би ми єдиними устами і єдиним серцем трудились над пробудженням суспільно-національної свідомості України».

Слайд 32

ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ Я молитись мушу За Україну, за народну душу. Вона в мені і житиме вовік... Пантелеймон Куліш

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література