X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наймичка

Завантажити презентацію

Наймичка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Т.Г.Шевченко Ліро-епічна соціально- побутова поема “Наймичка”

Слайд 2

.

Слайд 3

У неділю вранці-рано Поле вкрилося туманом. У тумані на могилі, Як тополя, похилилась Молодиця молодая. Щось до лона пригортає.

Слайд 4

Аж ось чорноброва Та молода, білолиця Прийшла молодиця На той хутір благодатний У найми проситься.

Слайд 5

Молодиця Рада та весела; Ніби з паном повінчалась, Закупила села! І у хаті, і на дворі, І коло скотини - Увечері, і вдосвіта; А коло дитини - Так і пада, ніби мати, В будень і в неділю Головоньку йому змиє Й сорочечку білу Що день божий, надіває; Грається співає, Робить возики; а в свято - То й з рук не спускає. Дивуються старі мої Та моляться богу...

Слайд 6

А наймичка невсипуща Щовечір, небога, Свою долю проклинає, Тяжко, важко плаче; І ніхто того не чує, Незнає й не бачить, Опріч Марка маленького. Так воно не знає, Чого наймичка сльозами Його умиває.

Слайд 7

Скрізь порання: печуть, варять, Вимітають, миють... Та все чужі. Де ж наймичка? На прощу у Київ Пішла Ганна. Благав старий, А Марко аж плакав, Щоб була вона за матір. - Ні, Марку! Ніяко Мені матір'ю сидіти:!

Слайд 8

Вернулася. Катерина І Марко зустріли За ворітьми, ввели в хату Й за стіл посадили; Напували й годували, Про Київ питали, І в кімнаті Катерина Одпочить послала. - За що вони мене люблять? За що поважають? О боже мій милосердний, Може, вони знають... Може, вони догадались... Ні, не догадались - Вони добрі... - І наймичка Тяжко заридала.

Слайд 9

Ввійшов Марко в малу хату І став у порогу... Аж злякався. Ганна шепче: - Слава... слава богу. Я щось маю розпитати, Дещо розказати. - . - Марку! Подивися, Подивися ти на мене! Бач, як я змарніла. Я не Ганна, не наймичка, Я... - Та й оніміла. Марко плакав, дивувався. Знов очі одкрила, Пильно, пильно подивилась - Сльози покотились. - Прости мене. Я каралась Весь вік в чужій хаті... Прости мене, мій синочку! Я... я твоя мати. - Та й замовкла... Зомлів Марко, Й земля задрижала. Прокинувся... до матері - А мати вже спала.  

Слайд 10

Ось ми з вами відтворили і життєву дорогу другої нашої героїні , Ганни, а тепер давайте знову зазирнемо до мистецької світлиці й порівняймо образ з поеми і той, що постає перед нами на картині, яку створив сам Тарас Григорович. .

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Над презентацією процювали: учитель української мови та літератури Бойко Юлія Валеріївна і учениця 9 класу Фенюк Сніжана Використана література: Пахаренко В. Українська література.Підручник для 9 класу.- Київ, “Генеза”, 2004. Ткачук М. Українська література.Підручник для 9 класу.- Київ, “Освіта”,2009. litopys.org.ua/shevchenko www.t-shevchenko.name/ru ru.wikipedia.org/wiki/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література