X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
І.Нечуй-Левицький

Завантажити презентацію

І.Нечуй-Левицький

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Повість Івана Нечуя-Левицького ”Кайдашева сім’я” – енциклопедія народознавства Як глибокий знавець селянського життя, побуту і психології, він розумів, що про народ треба писати без будь-яких прикрас.

Слайд 2

”Кайдашева сім’я” – яскравий зразок реалістичної соціально-побутової повісті, в якій на матеріалі з повсякденного життя селянства розкриваються внутрішні спонукання та імпульси дрібних власників утвердити себе господарями на землі.

Слайд 3

У центрі уваги автора – плин життя селянської сім’ї з повсякденними сварками, спричиненими відсутністю прагнення зрозуміти один одного. Духовна роз’єднаність – ось те лихо, яке отруює кожний день життя батьків і дітей.

Слайд 4

Система образів повісті

Слайд 5

Омелько Кайдаш Типовий представник старшого покоління українського селянства. Мав сухорляве й бліде обличчя, жилаві руки. Ніколи не сидів без діла, а майстрував у повітці.

Слайд 6

Маруся Кайдашиха Гарна господиня, добра куховарка, уважна дружина та мати своїм синам. Але життєва повнокровність характеру Кайдашихи виявляється в поєднанні сварливості, брутальності з солодкою лицемірністю та показною улесливістю.

Слайд 7

Карпо і Лаврін Карпо – мовчазний, замкнутий. Одружившись, ще відвертіше виявляє свій норов. Лаврін – поетична натура, веселий, привітний, завжди усміхнений, працьовитий.

Слайд 8

Мотря Старша Довбишева дочка, дружина Карпа. Робоча та проворна дівчина, ”куслива, як мухи у Спасівку”, вродлива, енергійна. Не кориться свекрусі, її злість виплескується прокльонами, сварками, які переростають в бійку.

Слайд 9

Мелашка ”Гарна, як квіточка, червона, як калина в лузі, а тиха, як тихе літо. ” Добра, ніжна, лагідна дружина і мати. Працьовита і терпляча невістка.

Слайд 10

Іван Франко справедливо вважав, що ”з погляду на високоартистичне змалювання селянського життя і добру композицію” повість ”Кайдашева сім’я” належить ”до найкращих оздоб українського письменства”

Слайд 11

Зміст тексту повісті в ілюстраціях

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Слайд 44

Слайд 45

Слайд 46

Слайд 47

Слайд 48

Колоритний світ народного життя, створений письменником, забезпечив повісті почесне місце в реалістичній прозі ХІХ століття.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література