X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Автопортрети Тараса Шевченка"

Завантажити презентацію

"Автопортрети Тараса Шевченка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

. Виконували учні 9-А класу Мальон Віктор та Сметаняк Віталій

Слайд 2

Перший автопортрет Перший з відомих автопортретів виконано на початку 1840 року в Петербурзі. Це одна з перших спроб Шевченка малювати олійними фарбами.

Слайд 3

Наче старе полотно, небо сіріє тьмяне. Що то? Весняний ранок? Сонний мовчить Петербург. На висоті дахів щось за вікном шепоче. Може, то літні ночі? Сонний мовчить Петербург… Осяяний творчістю…

Слайд 4

Автопортрети періоду «трьох літ» Автопортрет намальований в Яготині 23 — 26 листопада 1843 і подарований Варварі Рєпніній. Автопортрет, виконаний у кінці серпня 1845 року,подарований Н.Тарновській.

Слайд 5

Перший автопортрет періоду заслання Перший автопортрет в період заслання він намалював між 23 червням і  11 грудням 1847 року.

Слайд 6

Автопортрет , написаний під час Аральської експедиції З автопортретів, виконаних під час перебування в Аральській експедиції, до  нас дійшов лише один .

Слайд 7

Автопортрети, виконані в Оренбурзі Із часів перебування Шевченка в Оренбурзі збереглися два автопортрети. Один із них, виконано не пізніше 29 грудня 1849 і подаровано Лазаревському.

Слайд 8

ВТРАЧЕНИЙ АВТОПОРТРЕТ 1853 – 1857 рр. Автопортрет, подарований Якову Кухаренкові, загублений. Збереглася фотографія з портрета, Олена Пчілка передала в інститут літератури.

Слайд 9

Автопортрети, написані у Нижньому Новгороді …ще два автопортрети.  Тому, хто надміру звідав грубість солдатських тенет, від себе сховатися ніде – каже цей автопортрет. Подарований Михайлові Щепкіну

Слайд 10

Автопортрети, написані в Новопетровському укріпленні Після арешту заслано до Новопетровського укріплення. Тут Шевченко створив нові автопортрети — вражаючої сили художні документи про сім років нелюдських фізичних і моральних мук. До цих років належить низка сюжетних, жанрових малюнків, у які художник ввів свої автопортрети

Слайд 11

Автопортрети, виконані в Петербурзі Більшість автопортретів, створених у Петербурзі в останні роки життя, Шевченко виконав технікою офорта. Працюючи над ними, він часто користувався фотографіями.

Слайд 12

АВТОПОРТРЕТ У ШАПЦІ ТА КОЖУСІ 1860 р. Насуплені брови, опущені вуса... На вигляд: такий собі дядько в кожусі, колишній кріпак, учорашній солдат – не пан, хоч за пана багатший стократ.

Слайд 13

Останній автопортрет Тараса Шевченка Виконаний 1 лютого 1861 року. Рембрандт любив недарма теплий, м’який портрет. Дивна олійна фарба, ніби застиглий мед. Ляже прозоро, не грубо, мов розтечеться в тіні. Стомленість силуета на білизні полотна, тьмяний овал портрета, зимний овал вікна. Адлер Королів

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література