X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Умань

Завантажити презентацію

Умань

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала Кащенко Ірина Петрівна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова

Слайд 2

Символічний знак при в’їзді в місто У мань (Гумань, пол. Humań) — місто обласного підпорядкування, районний центр Уманського району Черкаської області. Розташоване на Придніпровській височині над рікою Уманкою (басейн Південного Бугу). Поруч з містом проходить автошлях (Київ — Одеса), що в Україні збігається з міжнародним автошляхом (Санкт-Петербург — Одеса).

Слайд 3

Герб Умані Прапор Умані

Слайд 4

Основні дані Країна Україна Регіон Черкаська область Перша згадка - 1616 рік Статус міста з 1795 року Населення 87 424 (2011) Площа 41 км² Висота над рівнем моря 166-232 м Водойма р.Уманка, р.Кам'янка (притока Росі) Міста-побратими Ботошани (Румунія),Гнєзно (Польща), Девіс ( США), Ланьцут (Польща), Мілфорд-Хейвен (Велика Британія),Ромійї-сюр-Сен (Франція), Хаупсала (Естонія). День міста перша субота жовтня

Слайд 5

Історія. 16-17 століття Уманщина з 1569 року перебуває у складі Польщі. В 1609 році, за королівським привилеєм, територія довкола сучасного міста була пожалувана у вотчинне володіння браславському та вінницькому старості Валентию Олександру Калиновському. Перша згадка про «містечко Гумань» датована серпнем 1616 року. Заснуванням тут Калиновським замочка значно посприяло швидкій колонізації довколишнього краю, тут починаються роботи по спорудженню оборонних укріплень. В 1629 році в Умані кількість податкового населення становило 1064 «димів». Містечко належало до Брацлавського воєводства. В 1648 році Умань визволив загін, очолений І.Ганжою, місто стало адміністративним центром Уманського полку. З 1648 по 1667 рік — місто у складі козацько-гетьманської держави (полкове місто та важлива фортеця). В кінці 1654 — на початку 1655 козаки Умані, керовані Іваном Богуном, відбили наступ головних сил польсько-шляхетних військ. За Андрусівським перемир'ям місто знов увійшло до складу Речі Посполитої. В 1674 році Умань була повністю зруйнована Дорошенком разом з турками і татарами. При цьому було вбито багатьох мешканців міста. Після тих подій, місто приходить в занепад. Більшість мешканців переселилися на Лівобережжя.

Слайд 6

Уманська фортеця, відтворення в Уманському краєзнавчому музеї

Слайд 7

18 століття Занепад продовжується до 1726 року, коли Умань з околицями переходить у володіння Франциска Потоцького. В краї в цей час пожвавились дії гайдамаків. Щоб укріпити Умань, граф заохочує переселення сюди з інших своїх володінь селян та ремісників. Запрошує торгувати вірмен, греків, євреїв. Починає будівництво нового замку. Але гайдамаки роблять постійні наскоки на місто, вони здобувають його в 1737 та 1750 роках. В 1760 році місту надається Магдебурзьке право. Відкривається синагога. В 1761 році, зусиллями селян з навколишніх сіл, закінчується будівництво замку. В 1764 році Потоцький засновує в Умані василіянський монастир. Монахи в свою чергу відкривають василіянську школу на 400 учнів (винищені під час Коліївщини). Навколо Умані було багато козацьких слобідських поселень, які мали боронити Край від гайдамацьких ватаг. Місто перетворюється на одне з найважливіших міст Правобережної Київщини і Черкащини. Під час Коліївщини в 1768 році, під проводом М.Залізняка і І.Ґонти, в місті було винищено євреїв, українців-уніатів (греко-католиків) та польську шляхту, що тут ховалася — так звана «уманська різня». Після придушення повстання, Умань знову занепадає. Населення майже не залишилось, торгівля зачахла. В 1793 році Умань увійшла до складу Російської імперії. У 1795 році, в Умань на постійне проживання перебирається граф Щесній Потоцький. Він береться за відбудову міста. 1796 року був закладений знаменитий садово-ланшафтний парк «Софіївка». В 1795 році Умань стає повітовим містом Вознесенської губернії Російської імперії, а в 1797 році Умань входить до складу Київської губернії.

Слайд 8

Монастир Василіан.Це найстаріший будинок м. Умані, який зберігся до наших днів

Слайд 9

19 століття На початку ХІХ століття Умань перетворюється на центр іудейського релігійного руху — хасидизму. Рабин Нахман, праонук фундатора хасидизму рабина Баал Шем Това, останні свої роки прожив в Умані. Помер в 1810 році від туберкульозу. За його заповітом, він був похований на старому єврейському цвинтарі, де поховані й жертви «Коліївщини». В наш час на місці будинку де жив цей цадик, влаштована синагога. В 1826 році в Умані будується костел Успіння Богородиці. Зараз ця споруда внесена в реєстр культурного надбання України. В 1834 році Умань була конфіскована російським урядом у Потоцьких й в 1838 переходить у володіння відомства військових поселень Київської та Подільської губерній. В цей же час почалася активна забудова аристократичної частини міста, вулиці вкривають бруківкою й оснащують гасовими ліхтарями, будують торгові ряди. В 1859 році в Умань переносять з Одеси Головне училище садівництва. З другої половини XIX століття населення Умані значно зросло (1860р.- 10 тисяч мешканців, 1897 — 29 тисяч мешканців, 1914 — близько 50 тисяч), на що вплинуло і з'єднання міста залізницею з Києвом (1890) та Одесою (1891). Економічний характер — торговельний (здебільшого торгівля збіжжям) і ремісничий. В кінці ХІХ ст., Умань перетворюється на типове провінційне єврейське містечко.

Слайд 10

Стара Умань. Сквер, театр

Слайд 11

Синагога Велика Старобазарна синагога. Збереглася до наших пір. Зараз усередині будівлі розташувалася аптека, а біля її стін кожен базарний день (Вт, Пт, Нд) народ продає усілякий дріб'язок - стулькі, креми, шнурки, окуляри тощо.

Слайд 12

Військовий собор Костел в ім`я Успенія Божої Матері

Слайд 13

Чоловіча гімназія 1880р. Зараз агроколедж

Слайд 14

Готель «Франція»

Слайд 15

Готель “Франція”

Слайд 16

Вулиця Садова

Слайд 17

Оранжереї “Софіївки”

Слайд 18

Колишній театр

Слайд 19

Колишня вулиця Миколаївська, зараз - Леніна

Слайд 20

Колишня жіноча гімназія

Слайд 21

Колишній сквер

Слайд 22

Готель «Європа»

Слайд 23

20 століття В 1900 році з 30000 населення, 21500 складали євреї. Місто мало 3 синагоги, 13 єврейських молитовних будинків, 4 приватних єврейських училища. Були в Умані також 4 церкви та католицький костьол. Був також свій театр. Перед Другою світовою війною місто стає крупним центром сільськогосподарського району. В Умані було відкрито сільськогосподарський інститут. Під час Другої світової війни Умань 1 серпня 1941 року окупували німецько-фашистські війська. Під Уманню в оточення попали 6-а та 12-та радянські армії. В місті був влаштований концтабір «Уманська Яма» для полонених червоноармійців та євреїв. За даними німецького командування 14 серпня 1941 року в Уманському таборі знаходилось 50000 радянських військовополонених. На околиці міста, в Сухому Яру, німці розстріляли більше 13000 євреїв. Був дуже пошкоджений парк «Софіївка», на його території був влаштований цвинтар для загиблих воїнів вермахту. Внаслідок Умансько-Ботошанської операції місто було визволено 10 березня 1944 року. Після війни Умань стає райцентром й славиться зараз перш за все своїм унікальним парком.

Слайд 24

Уманська Яма Урочище Уманська яма розташоване в західній частині міста "Важким випробуванням для жителів міста стала Велика Вітчизняна війна. Уманська оборонна операція була однією з трагічних сторінок початкового періоду війни. Тисячі військовополонених були замучені в концтаборі “Уманська яма”. Фашисти розстріляли 12 тисяч жителів міста, декілька тисяч вивезли на примусові роботи до Німеччини. Місто зазнало значних руйнувань." За даними німецького командування 14 серпня 1941 року в Уманському таборі знаходилось 50000 радянських військовополонених. На околиці міста, в Сухому Яру, німці розстріляли більше 13000 євреїв.

Слайд 25

Визволення Умані

Слайд 26

С/г інститут після війни

Слайд 27

Центр міста після війни

Слайд 28

Готель “Європа”

Слайд 29

Біля базару вул. Радянська

Слайд 30

Біля базару

Слайд 31

Вулиця Жовтнева. Зараз тут парк Шевченка

Слайд 32

Магазин “Хліб” по вул. Леніна

Слайд 33

Комісійний по вул. Леніна. Зараз - магазин «Харчі»

Слайд 34

Соцзабез по вул. Енгельса

Слайд 35

Їдальня по вул. Леніна 1. Зараз — «ПриватБанк»

Слайд 36

Дитячі товари по вул. Радянській. Зараз - «Пронікс»

Слайд 37

Вулиця Садова,15

Слайд 38

Вул. Жовтнева, 1

Слайд 39

Освіта і культура У місті розташовані три вищих навчальних заклади та ряд інших: Національний університет садівництва, Державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Європейський університет (Уманський підрозділ), Агротехнічний коледж, Економіко-правовий коледж, Педагогічне училище, Медичне училище, Музичне училище, Професійний аграрний ліцей, Автомобільна школа ТСОУ. У різних районах міста розташовано 13 загальноосвітніх шкіл та школа-інтернат

Слайд 40

Уманський національний університет садівництва (головний корпус) У манський національний університет садівництва — багатопрофільний вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, в якому навчається 6 000 студентів.

Слайд 41

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини У манський держа вний педагогі чний університе т і мені Павла Тичи ни — вищий навчальний заклад ІV рівня акредитації, в якому навчається 7 500 студентів.

Слайд 42

Європейський університет Європе йський університе т — недержавний вищий навчальний заклад в Україні, заснований в 1991 р. Член УАБО

Слайд 43

Уманський агротехнічний коледж Уманський агротехнічний коледж — державний навчальний заклад III-IV рівнів акредитації, підпорядкований Уманському національному університету садівництва.

Слайд 44

Агротехнічний ліцей

Слайд 45

Кооперативний коледж

Слайд 46

Будинок вчителя. Музей народної освіти

Слайд 47

Уманська автомобільна школа ТСО України Уманська автомобільна школа товариства сприяння обороні України (колишній ДТСААФ) — навчальний заклад з підготовки водіїв всіх категорій. Навчальний заклад був створений 22 листопада 1946 року, де готували водіїв для народного господарства та Збройних сил.

Слайд 48

Школи. Загальноосвітня школа №1 ім. О.С.Пушкіна, вулиця Садова, 22

Слайд 49

Уманська міська гімназія вулиця Коломенська, 5

Слайд 50

Загальноосвітня школа №3 вулиця Герцена, 26

Слайд 51

Загальноосвітня школа №4 вул. Малофонтанна, 25

Слайд 52

Загальноосвітня школа №5 ім. В.І.Чуйкова, вулиця Київська, 19

Слайд 53

Загальноосвітня школа №7

Слайд 54

Загальноосвітня школа №8 вулиця Енгельса, 3

Слайд 55

Загальноосвітня школа №11 ім. М.П.Бажана, вулиця Ломоносова, 5

Слайд 56

Загальноосвітня школа №12 з поглибленим вивченням англійської  мови, вулиця Сергія Лазо, 17

Слайд 57

Загальноосвітня школа №14 (вул. Жовтневої революції, 69)

Слайд 58

Уманські музеї: Уманський краєзнавчий музей (заснований 1917 року). Адреса: Вулиця Жовтневої Революції, 31. Уманський художній музей (картинна галерея) Уманський музей підпільної друкарні «Іскра». Уманський музей-квартира Г. Котовського. Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової

Слайд 59

Уманський краєзнавчий музей  Уманський краєзнавчий музей — один з найстаріших музеїв Черкащини; найбільше зібрання матеріалів, предметів і матеріалів з історичного розвитку, культури, економіки, персоналій міста і Уманщини.

Слайд 60

Філія музею — Музей культури та побуту Уманщини

Слайд 61

Уманська картинна галерея Уманська картинна галерея — художній музей-галерея, відділ Уманського краєзнавчого музею; цінне зібрання творів образотворчого і пластичного мистецтва; розташований у примішенні костелу.

Слайд 62

Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової Меморіальний музей-квартира Надії Суровцової відкрито 30 вересня 2005 року в квартирі, де громадська діячка та письменниця Суровцова Надія Віталіївна мешкала двадцять вісім років. Саме в цьому приміщенні створено музей рівно через 20 років після її смерті. Розташований за адресою м. Умань, вул. Воїнів Інтернаціоналістів, 6

Слайд 63

На всю країну і навіть за кордоном відомий Державний заповідник — дендропарк «Софіївка»

Слайд 64

Єдиний працюючий кінотеатр міста — «Комсомолець»

Слайд 65

Управління районного сільського господарства

Слайд 66

Міська типографія

Слайд 67

Пам'ятники Умані У місті значне число пам'ятних знаків та пам'ятників, зокрема багато на відзначення героїзму радянських воїнів та людей у ІІ Світовій війні, також — Тарасові Шевченку.

Слайд 68

Пам'ятник Військовим частинам Встановлено на честь військових частин та з'єднань, які брали участь у звільненні міста Умані в 1943 році. Знаходиться по вулиці Праці на Лисій Горі.

Слайд 69

Вічний вогонь меморіальний комплекс Складається з обеліску, «вічного вогню» та кам'яної плити з написами загиблих у ВВВ; в 2010 році ліворуч встановлено кам'яну зірку з плитами, де вказано прізвища героїв Радянського Союзу Уманського району. Знаходиться біля старого корпусу УДПУ.

Слайд 70

Воїнам-афганцям пам'ятний знак Встановлено на честь воїнів, які загинули в радянсько-афганській війні. Знаходиться по вулиці Жовтневої Революції

Слайд 71

Воїнам ВВВ меморіальний комплекс Складається з пам'ятного знаку, встановленого на честь невідомих воїнів, які загинули в роки ВВВ, їхньої братської могили з надгробком та каплички. Знаходиться по вул. Київській.

Слайд 72

Волконському С. Г. та декабристам пам'ятний знак Встановлено на честь Волконського Сергія Григоровича та декабристів. Знаходиться біля центрального стадіону.

Слайд 73

Газеті «Іскра» пам'ятник Встановлено на честь підпільного друку газети «Іскра». Знаходиться біля музею діячів літератури та мистецтва

Слайд 74

Героям Чорнобиля пам'ятний знак Встановлено на честь героїв Чорнобильської катастрофи. Знаходиться біля гуманітарно-педагогічного коледжу.

Слайд 75

Глібку Ю. К., вихованцям УУЗС та воїнам ВВВ меморіальний комплекс Складається з могили та погруддя Героя Радянського Союзу Глібка Юрія Костянтиновича, пам'ятного знаку загиблим вихованцям УУЗС та братської могили воїнів, загиблим у ВВВ, знаходиться по вул. Глібка

Слайд 76

Мічуріну І. В. погруддя Встановлено на честь вченого-біолога Мічуріна Івана Володимировича на території УНУС.

Слайд 77

Котовському Г. І. пам'ятник Встановлено на честь радянського військового та політичного діяча, більшовицького командира Григорія Івановича Котовського в 1957 році. Знаходиться в сквері Котовського.

Слайд 78

Литвинову В. Н. надгробок Встановлено на могилі чекіста, зоркома Литвинова В. Н.. Знаходиться у сквері Котовського

Слайд 79

Леніну В. І. пам'ятник Встановлено на честь очільника Жовтневої революції Володимира Ілліча Леніна. Знаходиться на центральній площі міста.

Слайд 80

Пірогову М. І. погруддя Встановлено на честь хірурга Пірогова Миколи Івановича біля міської поліклініки

Слайд 81

Сільському господарству пам'ятник Встановлено на честь механізації сільського господарства біля УПАЛ.

Слайд 82

Танкістам пам'ятник Встановлено на честь танкістів, які брали участь у звільненні міста Умані. Знаходиться на площі Перемоги.

Слайд 83

Черняховському І. Д. погруддя Встановлено на честь радянського військового діяча, генерала армії двічі Героя Радянського Союзу Івана Даниловича Черняховського в 1947 році. Знаходиться у сквері Черняховського поблизу дитячої поліклініки.

Слайд 84

Шевченку Т. Г. пам'ятник Пам'ятник Т.Г. Шевченку було урочисто відкрито у чергові «Шевченківські дати» 9 березня 1981 року у сквері по вулиці Жовтневої Революції над Осташівським ставом.

Слайд 85

Лікарні Міська лікарня, вул. Шевченка, 50 Дитяча лікарня, вул. Шевченка, 46 Лікарня № 1 (тубдиспансер), вулиця Затонського, 16 Лікарня № 2 (психіатрична лікарня), вулиця Пушкіна, 2 Лікарня № 3 (станція переливання крові), провулок Урицького, 4 Доросла інфекційна лікарня, вулиця Мануїльського, 4 Дитяча інфекційна лікарня, провул. Проїзний, 3 Районна лікарня, вулиця 24 з`їзду КПРС, 2 Пологовий будинок Стоматологічна поліклініка 17 аптек

Слайд 86

Міська лікарня

Слайд 87

Міська поліклініка

Слайд 88

Уманська міська дитяча лікарня Збудована в 1959 році. Стаціонар розпочав свою роботу 1 лютого 1960 р.

Слайд 89

Дитяча поліклініка

Слайд 90

Пологовий будинок

Слайд 91

Православні храми Уманська Свято-Троїцька церква Свято-Миколаївський собор Свято-Успенська церква Свято-Покровська церква Свято-Михайлівська церква Храм усіх Святих Храм Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія

Слайд 92

Свято-Троїцька церква

Слайд 93

Свято-Миколаївський собор Свято-Миколаївський собор — головний православний храм Умані, що знаходиться в центральній частині міста по вулиці Радянській, 39. До 1975 р. В приміщенні церкви був кінопрокат.

Слайд 94

Свято-Успенська церква Свято-Успенська церква один з чотирьох існуючих храмів в місті. Знаходиться в мікрорайоні «Міщанка» по вул. Ленінської Іскри.

Слайд 95

Свято-Покровська церква Свято-Покровська церква одна з чотирьох існуючих храмів в місті. Будувалась з 2008 по 2010 роки. Знаходиться по вулиці Шкільна, мікрорайон "Нова Умань".

Слайд 96

Свято-Михайлівська церква Свято-Михайлівська церква одна з чотирьох існуючих храмів в місті. Знаходиться в мікрорайоні "БабКП"

Слайд 97

Храм усіх Святих   Храм усіх Святих  — майбутня церква у мікрорайоні ГРЕС. Розпочато планування та будівництво фундаменту у 2008 році силами Уманського тепличного комбінату. 24 травня 2010 року було закладено камінь та капсулу під будівництво храму. В січні 2011 року розпочато народження - Митрополит Володимир заклав першу цеглину храму. Храм буде заввишки 30 метрів, на 50 поклінних місць, виконаний у давноруському стилі. Планується завершити будівництво до 2016 року. На час будівництва храму богослужіння здійснюватимуться в одному з приміщень підприємства. Під час святкування в небі з`явилася райдуга.

Слайд 98

Храм святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Знаходиться при Уманському педуніверситеті в центральній частині міста в основному навчальному корпусі університету.

Слайд 99

Баптиська церква

Слайд 100

Адвентиська церква

Слайд 101

Промисловість Головні галузі промисловості: машинобудівна і приладобудування (заводи: ВАТ "Уманьферммаш", «Мегомметр», оптико-механічний, театрального устаткування), харчова (заводи: овочеконсервний, маслосироробний, вітамінний, лікеро-горілчаний, м'ясокомбінат, ВАТ «Уманьпиво», "Уманський Тепличний Комбінат" та інші), легка (фабрики: швейна, взуттєва, мистецьких промислових виробів), будівельних матеріалів (заводи: толевий, цегельні тощо), Фармакологічна компанія ЗАТ Технолог, елеватор.

Слайд 102

ВАТ «Уманьферммаш» — завод України, зайнятий у галузі виробництва сільськогосподарської техніки. До складу заводу входить спортивний комплекс «Стадіон Іллічівець-Умань».

Слайд 103

ВАТ «Мегомметр» — завод України, зайнятий у галузі виробництва електроприборів.

Слайд 104

ВАТ «Уманьпиво» — підприємство харчової промисловості України, зайняте у галузі виробництва та реалізації пива, безалкогольних напоїв та солоду. Експортує свою продукйцію у Молдову та Польщу.

Слайд 105

«Уманський тепличний комбінат» — підприємство харчової промисловості України, теплиця, зайняте у галузі вирощування та реалізації помідорів, та огірків. Адміністрація та основне підприємство знаходяться за адресою: вул. Дерев’янка, 26

Слайд 106

ЗАТ «Технолог» — завод України, зайнятий у галузі виробництва ліків

Слайд 107

Уманський елеватор є дочірнім підприємством ДАК «Хліб України»

Слайд 108

Спорт в Умані В місті розташований спортивний комплекс Стадіон імені Котовського, включаючий в себе футбольні поля штучного та трав'яного покриттів, баскетбольну та волейбольну площадки, тенісний корт та поле для метання молота. По сусідству з стадіоном розташована Уманська спортивна школа. ДЮСШ № 1 та № 2, «Спартак» та ряд інших спортивних товариств — не повний перелік спортивних об'єктів міста.

Слайд 109

Стадіон імені Котовського — багатофункціональний стадіон, названий на честь радянського військового і політичного діяча Котовського Григорія Івановича. Офіційна назва залишилася, хоча при вході над головними воротами напис «Стадіон Іллічівець-Умань» — на честь спонсора відбудованого стадіону — Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.

Слайд 110

Відомі спортивні діячі Умані: — Олександр Крикун — володар бронзової нагороди на Олімпіаді в Атланті з метання молота; — Золотухіна Наталія — майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, рекордсменка України, переможець та призер чемпіонатів та кубків України, учасниця чемпіонату світу, бронзовий призер молодіжного чемпіонату Європи; — Мартинюк Андрій — кандидат у майстри спорту України з легкої атлетики, метання молота, переможець чемпіонатів та кубків України, переможець чемпіонату світу серед юніорів; — Жук Людмила — майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, переможець та призер чемпіонатів та кубків України, учасниця чемпіонату світу та Європи; — Жмуденко Ярослав — майстер спорту України з настільного тенісу, переможець міжнародних турнірів, чемпіонатів та кубків України, учасник міжнародних змагань.

Слайд 111

Міський центр зайнятості

Слайд 112

Будинок технічної інвентаризації

Слайд 113

Центральна бібліотека

Слайд 114

Пожежна вишка

Слайд 115

Залізничний вокзал

Слайд 116

Автовокзал

Слайд 117

Цікаві факти Уманський парк Софіївка входить до семи чудес України За кількістю населення — друге місто в області та 50-е в Україні Точна дата заснування міста невідома Майже вся центральна частина міста перерита вздовж і впоперек катакомбами. Точні місця і карти більшості підземних ходів невідомі, хоча за словами істориків карта підземних ходів існувала в Уманському та Московському краєзнавчих музеях. Час від часу провалюються під землю різні об'єкти — так дають про себе знати вікові «гонтівські» катакомби Завдяки великій кількості навчальних закладів ІІ — ІV рівнів акредитації, майже 15% населення — студенти В місті функціонує 21 дошкільний заклад В Умані, станом на 1 вересня 2010 року, зареєстровано 208 багатодітних родин, у яких виховується 706 дітей до 18-ти років Станом на 1 січня 2011 року працездатне населення міста становить 56 тис. осіб (працює більше 27 тис.) та 24 тис. пенсіонерів Станом на 1 січня 2011 року в місті проживає 790 постраждалих від наслідків ЧАЕС В місті працює 21 промислове підприємство, близько 450 малих підприємств та кооперативів, більше 370 торгових закладів громадського вжитку різних форм власності В місті завжди бракувало води, майже у всіх районах подається по графіку: 3 години вранці та 3 — ввечері. Зараз більшість її поступає з р.Рось завдяки штучному водогону. Тариф за 1 кубічний метр води є одним з найвищих в Україні Найбільший став в місті Осташівський займає площу 58 га В Умані налічується 15 дачних кооперативів Кожний п`ятий квадратний метр житла в області будується в Умані В першій половині ХХ століття в місті працював трамвай Щорічний приїзд хасидів ускладнює пересування мешканців міста без прописки по вул. Пушкіна В межах міста функціонує єдина в області жіноча колонія — УВК-129 17 перехресть в межах міста регулюються світлофорами За деякими даними дощові хмари часто обминають місто із-за великої кількості гранітних залишків

Слайд 118

Пожежна частина

Слайд 119

Уманьтелеком

Слайд 120

Персоналії В Умані народилися українські вчені М. Ф. Біляшівський, Й. І. Гіхман, Є. П. Дибан, Б. Г. Левитський, С. В. Лукомський, Л. М. Ягупольський; художник Олекса Булавицький, поетеса та журналістка Раїса Троянкер. В 1805 в Умані був на військовій службі І. П. Котляревський. У 1819—1825 в місті жив декабрист С. Г. Волконський, на нарадах у нього були П. І. Пестель, В. Л. Давидов. Умань відвідали О. С. Пушкін (20-і роки 19 ст.), О. М. Горький (1891), Леся Українка (1898). Тут пройшли дитячі та юнацькі роки українського поета М. П. Бажана.

Слайд 121

Також в місті народились: Демидов Кузьма Прохорович — український актор, співак і хоровий диригент. Кохно-Кутів Микола Євгенович — підполковник Армії УНР. Леванда Дмитро Дмитрович — капітан 2-го рангу Військово-морського флоту УНР. Носаченко Андрій Васильович — підполковник Армії УНР. Ольшевський Володимир Антонович — генерал-хорунжий Армії УНР. Герої Радянського Союзу: Бердичевський Леонід Афанасійович (24 березня 1908 — 31 липня 1944). Кудерський Афанасій Івович (2 травня 1904 — 23 травня 1966). Радзієвський Олексій Іванович (13 серпня 1911 — 30 серпня 1979). Карандевич Василь Пилипович - повний кавалер ордена Слави (3 лютого 1915 — 12 лютого 1995). Лановенко Олександр Петрович -1959 р. — народився видатний діяч АсМАП України Коломієць Віра Титівна — український мовознавець. Смолич Юрій Корнійович — український письменник, журналіст, театральний критик.

Слайд 122

Дошка пошани

Слайд 123

Вулиця Пушкіна в Умані, та її прилеглі провулки — є місцем компактного перебування євреїв-хасидів на іудейський Новий Рік, що святкується в кінці вересня. В цей час в Умань з'їжджаються хасиди з усього світу. Вони вважають, що помолившись в цей день на могилі цадика Нахмана, отримають духовне очищення. Хасидизм в Умані

Слайд 124

Синагога

Слайд 125

Найбільша синагога Європи. За розповідями мешканців на території сучасної синагоги розташовувалися цілих три єврейські молитовні будинки.

Слайд 126

Місце, де орієнтовно знаходиться могила Нахмана Рабі. Розташована всередині синагоги. Тут схиляють свою голову паломники-хасиди з усього світу.

Слайд 127

Житловий квартал хасидів

Слайд 128

Умань Еллана    Умань, Умань, серцю мила,  я навіки полюбила  твої шуми стоголосі  і вогнів твоїх колосся.  Рідне небо - неповторне!  Коли крила ніч розгорне,  місто ніби заливає  синь низького небокраю,  мріють зорі мерехтливі  про туманності вродливі,  дме непосидючий вітер  на рум'яні юні квіти,  по софіївських стежинах  між ялин минуле плине:  Величава, мов царівна,  Умань - сяюча, чарівна!

Слайд 129

Література * Енциклопедія українознавства. У 10-х т. / Гол. ред. Володимир Кубійович. — Париж; Нью-Йорк: Молоде Життя, 1954—1989. * Історія міст і сіл Української РСР. Головна редакція Української Радянської енциклопедії. Київ. * Бевз Г. П. Історія Уманщини. Київ 1997 * Бушин М. I., Гуржий O. I., Палій А. Г. Місто Умань: історичні портрети, події, факти / Благодійний фонд ім. професора Миколи Бушина «Історична спадщина»; Товариство істориків Черкащини ім. І. О. Гуржія. — Черкаси: Черкаський ЦНТЕІ, 2010. — 262 с. ISBN 978-966-8120-86-2 Ресурси Інтернету * Вікіпедія – Вільна енциклопедія - http://uk.wikipedia.org * Сайт Уманської міськради * Сайт міста * Інформаційно-довідковий прожект про Умань * Інформаційний портал міста * Подорожі по Україні * АМУ * Умань. Электронная еврейская энциклопедия (Poc.) * Мандри Україною. Умань * Прогноз погоди від gismeteo * Інформаційно-діловий портал Умані

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Туризм