X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Виготовлення сумочки для мобільного телефону

Завантажити презентацію

Виготовлення сумочки для мобільного телефону

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проектна робота Виготовлення сумочки для мобільного телефону

Слайд 2

Мета і завдання * Проектна робота спрямована на виготовлення сумочки для зберігання мобільного телефону. * Розширити та доповнити знання стосовно технології виготовлення обраного виробу та видів візерунків, що використовуються. * Навчитися вив'язувати потрібні візерунки за їхнім описом та графічними схемами * Працювати старанно, дотримуючись правил безпечної праці та звертаючи увагу на збереження та зміцнення свого здоров'я.

Слайд 3

Загальні відомості про технологію в’язання гачком В'язання гачком є не менш популярним видом рукоділля, ніж в'язання на спицях. За допомогою гачка можна зв'язати багато виробів і елементів виробів, які не вийде зв'язати на спицях або на в'язальної машині. В'язання гачком - вид рукоділля, який захоплює багатьох рукодільниць. Різноманітність переплетень при в'язанні гачком забезпечує зміну кількості, форми і розмірів петлі, а так само їх з'єднання.

Слайд 4

Історія виникнення в'язання гачком Хто і коли придумав першу петельку, ніхто не знає, але вже давно відомо, що народилася ця чудо-петелька задовго до нашої ери. У Єгипті в одній з гробниць знайдена дитяча в'язана туфелька, археологи встановили, що їй більше чотирьох тисяч років. А вже на початку нашої ери техніка та принципи в'язання знаходилися на дуже високому рівні. В'язання спочатку було чоловічим ремеслом, і чоловіки боролися з жіночою конкуренцією спеціальними договорами. Лише пізніше, коли в'язання широко поширилося, їм стали займатися жінки. І все одно чоловіки не втратили інтересу до в'язання. У 1946 році національний американський конкурс з в'язання гачком виграв чоловік, а приз - Золотий гачок - йому вручала особисто Есте Лаудер.

Слайд 5

Певний час існувала думка, що машинне в'язання витіснить ручне, однак чим більше випускалося виробів масового виробництва, тим більш цінними ставали речі, пов'язані вручну. Тому що в'язання гачком завжди очевидна унікальність, одиничність вироби. З ХІХ століття це мистецтво стало дійсно ювелірним. Маючи гачок та нитки можна зв'язати все що завгодно: скатертини, серветки, постільна білизна, одяг, взуття та іграшки, фіранки на вікна і рушники, килимки, сумки, капелюхи і рукавиці, ковдри, покривала і подушки, навіть деякі предмети меблів та ювелірні прикраси.

Слайд 6

Зразки в'язання гачком

Слайд 7

Санітарно-гігієнічні вимоги і правила безпечної роботи під час в'язання Кожні 40-50 хвилин роботи необхідно робити перерву на 10-15 хвилин. Світло повинне падати безпосередньо на робоче місце. Гачки слід зберігати у спеціальній шкатулці чи пеналі (в горизонтальному положенні). Гачком не можна гратися. Під час в'язання слід сидіти вільно, злегка нахиливши голову, лікті повинні бути притиснуті до тулуба.

Слайд 8

Основні елементи Кожен виріб при в'язанні гачком починається з першої петлі. Нитку від клубка кладуть на вказівний палець лівої руки, кінцем до себе, притримуючи її великим пальцем. Гачок вводять під нитку на пальці справа наліво і повертають його зліва направо, не виймаючи гачок з кільця, що утворилося, підхоплюють нитку від клубка і протягають її через кільце. На гачку виходить перша повітряна петля, петля під гачком повинна бути затягнута. Не виймаючи гачка з петлі, знову підхоплюють нитку з пальця лівої руки і протягають її через петлю на гачку. Другу повітряну петлю і всі наступні петлі ланцюжка в'яжуть так само. В'язання будь-якого зразка або виробу починається ланцюжком з повітряних петель. Увага: нитка, що йде від клубка, називається робочою ниткою!

Слайд 9

Ланцюжок з повітряних петель Ланцюжок з повітряних петель утворює початок будь-якого в'язання гачком. При виконанні ланцюжка вводити в петлі гачок так, щоб він проходив між двома нитками однієї петлі і частина петлі була б під гачком (рис.1 і 2). Вив'язувати петлі намагатися рівномірно (рис.3).

Слайд 10

Стовпчик без накиду Введіть гачок в другу повітряну петлю від гачка, підхопіть робочу нитку і витягніть петлю (рис.1). Знову підхопіть гачком нитку і протягніть її через дві петлі, що знаходяться на гачку (рис.2). Ведіть гачок у наступну повітряну петлю (рис.3).

Слайд 11

Стовпчик з накидом Після початку в'язання зробити накид, ввести гачок у четверту від кінця петлю (рис.1). Витягнути петлю, знову підхопити нитку і протягнути її через дві перші петлі (рис.2). Тепер на гачку знаходяться дві петлі. Ще раз підхопити гачком нитку і протягнути її через петлі, що залишилися на гачку. Зробити накид і ввести гачок у наступну повітряну петлю. Починаючи з другого ряду, гачок вводять за обидві стінки петлі (рис.3).

Слайд 12

Інструменти і матеріали для в'язання гачком Почнемо саме з вибору гачка. Гачки бувають металеві, дерев'яні, кістяні, пластмасові, причому різної товщини (від 0,5 до 15,0 мм) і довжини: короткі - для звичайного в'язання і довгі - для туніського в'язання. Для в'язання тасьми використовують різні прилади - "вилки" з гачком, палички.  В'язати можна будь-якими нитками, але завжди потрібно мати відповідний до них за розміром гачок. Товщина нитки повинна збігатися з товщиною гачка в його самому тонкому місці, тобто "на шийці". Для в'язання гачком використовують вовняну, напівшерстяну, бавовняну і синтетичну пряжу.

Слайд 13

Проектування та виготовлення виробу технікою в’язання гачком

Слайд 14

Пiдготовча робота над проектом: • визначення теми i мети проекту (виготовлення сумочки для мобільного телефону); • визначення результату проекту (зiбрати iдеї для проекту, остаточно визначитися з темою i виробом); • визначення способів оздоблення виготовленого виробу.

Слайд 15

Планування дiяльностi: Визначення джерел, засобiв збору та аналiзу інформації. Дослiдницька робота: перший етап— вибір оптимального варіанта виготовляємого об’єкта; другий етап— прийоми роботи гачком; виготовлення виробу; третій етап— шляхи економiї сiмейного бюджету завдяки цьому виду рукоділля; четвертий етап—мінімаркетингові дослідження. Очiкуванi результати дiяльностi (подарунки близьким; вироби, виготовленi на виставку; прикраси iндивiдуального використання; вироби декоративно-ужиткового призначення тощо).

Слайд 16

Моделі – аналоги, в’язані гачком.

Слайд 17

Ескіз та креслення сумочки для мобільного телефону, який виготовляється

Слайд 18

Умовні позначення

Слайд 19

Схеми для в’язання Мал. Схема в’язання основної частини Мал. 5. Схема в’язання шнура.

Слайд 20

Оздоблення виробу стрічкою У цей час модне декорування, створюване своїми руками. Ручна вишивка, виконана по різних технологіях і з використанням сучасних оздоблювальних матеріалів, надає неповторність одягу, підкреслює індивідуальність.

Слайд 21

Економічне обґрунтування Ми пропонуємо виготовити сумочку – чохол для мобільного телефону самостійно, використовуючи знання і навички, отримані під час уроків трудового навчання в школі. А саме – ми використаємо техніку в’язання гачком, а також для оздоблення застосуємо вміння вишивати стрічками. Для виготовлення даної моделі необхідно: нитки для в’язання гачком (25-30грамів, 150-200 метрів) атласні стрічки двох кольорів (червоних – 2,0 – 2,5 метри; зелених – 1,0 метр). гачок № 2,5 – 3; голка для вишивання з подовженим вушком. Вартість одного мотка ниток для в’язання – 3 гривні; з одного мотка виходить 2 сумочки, відповідно затрати на нитки складають – 1,50 гр. Вартість одного метра атласної стрічки 0,20 гр., так як нам необхідно усього 3,5 метри відповідно затрати на стрічку складають 0, 70 гр. Усього маємо: 1,50 + 0,70 = 2,20 гр. – прогнозуємі затрати на виготовлення сумочки для мобільного телефону. Якщо необхідно купувати ще і гачок і голку, то необхідно додати їх вартість: гачок – 1,00 – 2,00 гр. залежно від моделі і фірми виробника голка – 0,25 – 0,50 гр.  Для виготовлення даної сумочки необхідно затратити певний час: в’язання займе близько 3 – 4 години оздоблення – 1 – 1,5 години.  Висновок: Тож запропонований варіант сумочки для мобільного телефону має невисоку собівартість і може мати певний ринок збуту.

Слайд 22

Мінімаркетингові дослідження Виготовляючи сумочки для мобільних телефонів, ми вирішили реалізовувати свою продукцію. Що при цьому будемо враховувати? 1. Чи багато таких виробів на ринку (в магазині, на базарі), тобто яка пропозиція. 2. Чи користуються ці вироби попитом? 3. Визначити собівартість виробу. 4. Визначити прибуток, який ми хотіли отримати. 5. Звернути увагу на конкурентоспроможність виготовленої продукції, сюди входять(якість виробів, низька собівартість, напрями моди). Можливо, треба оздоблювати виріб не тільки вишивкою стрічками, а і бісером, або обрати кілька технік. 6. Встановити орієнтовну ціну на виріб, порівняти його вартість у магазинах, ринках, доцільності власноручного виготовлення. 7. Ми вже знаємо, що прибуток за своєю величиною становить різницю між продажною ціною товару і витратами на його виробництво:  Прибуток = Ціна – Витрати Висновок: Цей можливий прибуток, який ми одержимо від продажу своїх виробів може бути внеском до сімейного бюджету.

Слайд 23

Реклама виробу Щоб телефон служив вам довго і мав привабливий вигляд, його необхідно зберігати в належному вигляді. Тому для зберігання і експлуатації телефону доцільно використовувати спеціальні чохли. В торгівельній мережі зустрічаються чохли з різними властивостями: силіконові, пластмасові, шкіряні або з шкірозамінників, з декоративних тканин тощо. Кожний вид чохлів має свої «плюси» і «мінуси». Так, чохли з силікону і пластмаси недовговічні – при тривалому користуванні вони тріскаються, під чохлом телефон запотіває, а при потраплянні повітря з’являються випари у вигляді крапельок на екрані телефону. Шкіряні чохли і сумочки більш міцніші, але вони коштують дорожче. Сумочки з декоративних тканин більш зручніші, але вони підійдуть більше жінкам, ніж чоловікам. Для кожної моделі необхідно добирати чохол індивідуально. Це може призвести до певних труднощів: маже не бути в торгівельній точці чохла до певної моделі. Тому я пропоную виготовити сумочку – чохол самостійно, використовуючи знання і навички, отримані під час уроків трудового навчання в школі. А саме – я використаю техніку в’язання гачком, а також для оздоблення застосую вміння вишивати стрічками, що зробить мій виріб унікальним і оригінальним.

Слайд 24

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання